İçeriğe Yönlendir

Anahtarı Arabanın Içinde Unuttum Yedekte Yok

Mehmet Yeter
Çözüme git Yasin Şimşek tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Yeter

iyi akşamlar değerli abilerim, arabayı park ettikten sonra arabadan çıktım bagajda eşyalar olduğu için bagaj kapağını açtım sonra kapıları kilitledim eşyalar aldım arabanın anahtarını da çantanın içine koydum sonra alırım, sonra aklıma başka bir iş gelince çantayı bagaja tekrar koydum ve bagajın kapağını kapatınca anahtar içeride kalmış oldu. Daha önceden böyle bir iş başına gelmiş olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Bu arada yedek anahtarım da yok. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Yedek anahtar olmaması çok kötü.Hadi çilingire kapı açtırılır ama kaskoluk bir durumda sigorta iki anahtar yoksa ödemem yapmayabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Murat abi buralarda kasko durumu yok. Pata küte gidiyor burada herkes ruhsatı al ve sür, trdeki gibi uygulamalar yok vergi bile yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Cam fiyatlarına bakılıp en ucuzu feda edlimeli sanırım. :(

Mert hocam cam işi burada benim için sıkıntılı çünkü bizim arabalar sayılı araba. Fazla yok.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Kelebek camını feda edeceksiniz gibi duruyor. Yada  bi tel yardımıyla kapıyı bi tornavidaya bez sararak esnetmeye çalışın aradan teli sokup kapı kilitlerine ulaşabilirsiniz belki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çift kilit ise kapı sacı kesilmesine kadar gidiyordu olay galiba veya bir hırsız bulun 30 saniyede açsın :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Çift kilit ise kapı sacı kesilmesine kadar gidiyordu olay galiba veya bir hırsız bulun 30 saniyede açsın :D

2005 fiestada ne çift kilidi Tahir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bulabilirseniz tansiyon aleti manşetini ön kapı köşesinden içeri doğru biraz ittirip şişirin açılan boşluktan içeri tel sokup açın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

kesinlikle kelebekler daha pahalı küçük çam diye herkes onu ucuz sanıyor ama pahalı cıkabiliyor

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Geçen aynı olay arkadaşımın başına geldi 2010 civic çilingir çağırmış kapıyı esnetip tel sokup açmış 2 dk sürmedi diyor 80tl almış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arka kapı camını kırın engüzeli, başka zarar vermeden açmanın yolu hafiftek kapıyı kastırıp telle açmak, tansiyon aleti iyi fikir, geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Şöfor kapısının kilit kısmı mekanizması dağıtarak açılıyor. Sizin anahtar göbek pahalı olabilir. Kelebek camdan ucuz ise tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kardeş sert bir tel bul, arka kapının ön kısmından aradan sok kolu yakala açarsın, biraz uğraş gerektirir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)

Abilerim tavsiyeleriniz için teşekkür ederim bu yöntemlernden tel yöntemini deneyeceğim inşaallah olur, olursa cevabı yazarım. Yeni yöntemlere de açığım.

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ünlü 60 saniye filmi izlenmemiş sanırım. :D  :p

Uzun pardesü arasından çıkardıkları 1 cm falan genişliğinde ince uzun metal ucu çok hafif kıvrık oluyor cam arasından sokulup açma telini yukarı kaldırıyorlardı.

Kapı iç dili bilmeyen için helede bir tel ile bence biraz uğraştırabilir.Tel uzun tutulur kilit mandalı yukarı kaldırılabilir.

Daha öncede bu tip konu vardı epey senaryo yazılmıştı.Hangi araçtı hatırlamıyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunda dil yok, bisiklet fren teli gibi düşün, dışında kılıf var, kısaca teli yakalayıp çeksende açılmaz, iki uçtan sabit çünki, içteki teli çekmen lazım :) kısaca tel ile kapı iç kolunu çekmen lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Epey bi kapı içi açınca aklımda kalanlar.Kapı açma koluna yakın.Kilit mekanızmasının kenarından çıkıyor.Alttaki otomatik kilit motoruna dogru uzayan mil var.Aşağı yukarı doğru oynaması oldukça rahattı.Fakat her araçta aynımıdır bilmem.Mazda'da öyle.Şu an kapılar sökük mekanızma bu anlatttığım yapıda.

Eline ışık kaynagı alıp camın kenarından içeri doğru tutunca sanırım mili görme imkanı bulabilirsin diye düşünüyorum.Cam kenarı yarım cm falan boşluk mevcut rahatca göreceğini düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Epey bi kapı içi açınca aklımda kalanlar.Kapı açma koluna yakın.Kilit mekanızmasının kenarından çıkıyor.Alttaki otomatik kilit motoruna dogru uzayan mil var.Aşağı yukarı doğru oynaması oldukça rahattı.Fakat her araçta aynımıdır bilmem.Mazda'da öyle.Şu an kapılar sökük mekanızma bu anlatttığım yapıda.

Eline ışık kaynagı alıp camın kenarından içeri doğru tutunca sanırım mili görme imkanı bulabilirsin diye düşünüyorum.Cam kenarı yarım cm falan boşluk mevcut rahatca göreceğini düşünüyorum.

Bakmıştım :)  görünmediği gibi oradan ulaşmakta mesele ama şu var, kolun iç kısmında  telin kola geçtiği kısım var, bu çıkıyor, fakat sorun şu, kablo kapı içine doğru değil iç trime doğru ancak çıkıyor, yani kapı iç kolunun içindeki vidayı söküp kolu içeri çıkarmadıktan sonra teli yuvasında çıkaramazsın, yani olmazdı Oktay üstad, olabilecek şu, eğer görebilirse telin ucunu (bisiklet fren tellerinin ucunda yuvarlak kurşun varya) koldan attırabilirse olabilir, fakat sıkıdır, tek telle olmaz, çatal gibi ve esnemeyen birşeyle çekmeli, zaten çektiği an kapı anında açılır, yalnız görmek zor yakalamakta zor.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...