İçeriğe Yönlendir

Toyota Yaris 1.5 Hybrid Spirit E-Cvt

Kubilay Evis

Recommended Posts

Kubilay Evis

İlk kullandığım "hybrid" motora sahip araç. Gaza basınca o yarım debriyaj yapıyormuş gibi bağırması beni çok gıcık etti. Ve ilk kullandığımda Toyota lastik havalarını 40 civarı yaptığı için bu arabayla ölmeyen var mı diye düşünmedim değil ta ki petrolün birine girip lastik havalarını kontrol edene kadar. Ama işte öyle böyle sessiz ki telefonu titreşimdeyken gelen bildirim bile rahatsız ediyor resmen. Bizim dizel Focus'ta sesi sonuna kadar açınca duymuyorum çaldığını (HTC Desire 816 BoomSound) :D

Tabi bu videoda ilk kez görüntü yönetmenliği yaptım, sanırım biraz fazla iyi olmuş  :seytan:

Keyifli seyirler.

Yaris Hybrid test videosu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Aksam izledim cok guzel olmus. Vites bana multitronici animsatti. Zevksiz bence. :)

Hissi bu scooterlar varya vitessiz, aynı o basıyorsun ve gitmesini bekliyorsun :)

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Güzel oldu bu. Epeydir niyetim var bu araca

Abi güzel müzel bayağı az yakıyor. Biz çekim gibi full depo aldık ve biraz da canını aldık aslında arabanın çekim yapacağız diye ve herşeye rağmen bayağı az yaktı ama o paraya ben gider mis gibi 1.0 Ecoboost Fiesta Powershift alırdım valla :) Ama işte bununla esp komple kapanabiliyor, eğlendiriyor.

Benim gibilere yaramaz böyle sessiz araç. Trim sesleri kafayı yedirtir :)

Trim sesi hiç yok. En az bir 150bine km'ye kadarda olmaz kolay kolay.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Trim sesi hiç yok. En az bir 150bine km'ye kadarda olmaz kolay kolay.

O iş biraz şans. mk3 mondeoda trim sesi şikayeti hiç duymadım ama bizdekinde baya var ve km 110k

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

O iş biraz şans. mk3 mondeoda trim sesi şikayeti hiç duymadım ama bizdekinde baya var ve km 110k

Kimi araçta ön konsol sökülüp tekrar takılınca trim sesi namına hiç bir şey olmadığını duydum artık ne kadar doğru bilemem pekte araştırmadım ama denenebilir bence :)

tip yok pek araçta...auris olaydı.

Hocam Auris yakın arkadaşım da var, aracın konforu, yol tutuşu, motor çekişini çok beğeniyorum ancak şanzıman yavaşlığından dolayı boyun kıracak cinsten ve yakıtı da biraz fazla. Sitede Auris dizel-manuel testi de mevcut, inceleyebilirsiniz i30 ile karşılaştırmalı testi yapıldı :)

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Kimi araçta ön konsol sökülüp tekrar takılınca trim sesi namına hiç bir şey olmadığını duydum artık ne kadar doğru bilemem pekte araştırmadım ama denenebilir bence :)

Konsol sökülüp takılınca önde senfoni başladığını duydum ben de. Riske girmeye değmez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şehir içi otomatik, mesleğime uygun kurcalamalık araç :)

Canlı yayına çıkma fena olmuş :D

tip yok pek araçta...auris olaydı.

Auris hibrit çok pahalı ama.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şehir içi otomatik, mesleğime uygun kurcalamalık araç :)

Canlı yayına çıkma fena olmuş :D

Auris hibrit çok pahalı ama.

1.8 diye.... yoksa fark yok.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Güzel inceleme olmuş elinize sağlık :good1: Hibrit araçlar avrupada gittikçe yayılıyor, tabi bu araçların yayılması için vergilendirmede avantaj sağlanıyor( belli bir güce kadar). Ülkelere göre farklı avantajlarda var ;Örneğin londrada hibirit araçlara  şehir merkezine giriş için para alınmazken normal araçlardan yanlış hatırlamıyorsam 10 paund ücret alınıyor... gibi. Almanyada 5-6 yıl önceye kadar her büyük şehirlerde büyük oranda görülen dizel merso taksiler yerini sağlanan avantajlarla hibrit arabalara bırakmaya başladı. Bizdede bir şeyler yapılırsa inş hibrit arabalarla yüz göz oluruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bizden geçti artık :)

dur ya  daha ancak kazanıyoruz...:)  saç gidecek boynumuza atkı dolayacak dar pantalon giyeceğiz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

GT86 nasıl Servet?

Hocam yol tutuş zaafiyeti çok fazla olan bir araç, spor araçtan çok iç kalite falan beklememek lazım belki ama içi çok leş,sinyal kolları falan. Pistte hakemlik yapıyorum kulede,  gözümün önünde virajdan çıkmışken bile bi anda arkadan kopup,dönerek 2 defa bariyerlere girdi ve pert oldu. Aynı zamanda forumumuz üyelerinden Orçun İnce - ki kendisi pistte eğitmendir,bir çok araçla pist deneyimi var istanbul parkı ezbere bilir- kaç defa spin attı son virajda. Kendisi de yol tutuşunun çok zayıf olduğunu söyledi.  

Subaru brz ile ortak üretim ancak subaru nedense daha iyi deniyor yorumlara göre.

Yorum bağlantısı

CVT şanzıman dedinmi benim için konu kapanmıştır arabanın markasını bile sormam hayatımda böyle zevksiz böyle suni bir sürüş görmedim scootermi kullanıyorum otomobilmi belli değil  :angry:

Yorum bağlantısı

CVT = Multitronic audi ?

Audi hiç kullanmadım birşey diyemeyeceğim ama eğer aynı mantıksa yani scooter gibi hızlanıyorsa audide olsa yine konu kapanmıştır benim için.O sabit devirdeki hızlanma hissi bana çok yapay geliyor.Ama Multitronic in farklı bir çalışma şekli varsa orasını bilemem.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...