İçeriğe Yönlendir

Plaka Değişikliği

Ramazan Başkan

Recommended Posts

Ramazan Başkan

iyi günler arabamı alırken uğraşmak istemedim sigortacıya para verip almasını rica ettim oda gitmiş en kotu plakayı seçmiş   plaka ENY

ben bu plakamı değiştirmek istiyorum bana fiyat olarak en uygun yöntemi -en ucuz yöntemi birde yapmam gerekenleri sırayla anlattırmışınız

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

Başka bir ile ikamet değişikliğinde 30 gün içerisinde plakanızı değiştirebiliyorsunuz. Burada bir öğretmen arkadaşım öyle yaptı.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

yeni satın aldığınız aracı ikametinizin bulunduğu ile tescil edebilirsiniz..Tescil edildikten sonra maalesef plakayı değiştiremezsiniz..

Örneğin İstanbul'da ikamet ediyorsunuz Konya'dan aracı aldınız 30 gün içinde İstanbul plakası alabilirsiniz..Plakayı aldıktan sonra değiştirmezsiniz..

Değiştirmenin tek bir istisnası var kullanmış olduğunuz plaka can güvenliğinizi tehdit eden bir durum doğuruyorsa (bunu nasıl ispat edebilirsiniz bilmiyorum) aynı il'de başka bir plaka ile değiştirebiliyorsunuz diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

anladım peki ben eşime satsam arabayı olurmu hafta sigortası bıtıyor eşime devredeyim sonra plaka değişikliği itesem noter trafik kac tl gider

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

eşiniz olmaz çünkü ikametiniz aynı farklı bir ilçeden olan kişiye alım satım yapmalısınız

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

olur. noter plaka değişecekmi diye sorar . 190-200 gibi noter masrafınız olur. dışardada 100-150 arası bir masraf olur fazladan.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

yani farklı ilçede oturan akrabanıza aracı satacaksınız sonra alacak akraba noterde plaka değişikliği istiyorum diyecek aracın satısı yapılıp plaka değişecek sonra tekrar akraban sana satacak sende plaka değişikliği istemiyorum diyeceksin bu kadar

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

adres değişikliği yaparsan satış yapmadan kurtulursun 100 liran cebinde kalır 200 liraya halledersin satış yaparsanda 300 liraya halledersin :) 

Yorum bağlantısı
Murat Bozok

farklı bir ilceye adres değisikligi yaparsanız değiştirdiginiz ilceden hemen, yada biray bekleyip ikametinizi tekrar kendi ilçenize alıp kendi ilçenizden plaka değisikliği yapabilirsiniz sadece ruhsat yapragı degisim ucreti odersiniz. Özel plaka isterseniz orneğin adınızın bas harfleri veya mesleginizin kısaltması veya son rakamları 222 veya 1000 veya 5555 gibi ekstra para vermeniz gerekir

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin
(düzenlendi)

Yakın Zamanda Konyada Bir Abimiz 42 Z 45.. (Sarayönü) plakalı bir araç aldı, ilçe plakası değiştirelim dedik olmaz dediler,

Keşke plaka çıkartmadan foruma yazsaydınız, Kemal abi var Trafik Tescil de,plaka işlerine o bakar - E tabi önünde de liste hangi plaka kaç para  :D  2 harfler 200 tl GS FB serisi 400-500 TL  42 ** 01 400 TL civarı idi,

Yeni plaka değişikliği şu aşamadan sonra size maddi - manevi külfet olur.

Yanlış anlaşılma olmaması adına açıklama gereği duydum, bu paralar ziraatbankasına  polis dayanışma derneğine yatırılıyor.

tarihinde Abdurrahman Tekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

en kısa yolunu soyleyeyım en az masraflısı plakaların ikisinide kaybettım deyın 2 plaka bırden kayıp olunca plaka değişmesı zorunlu oluyor sadece ruhsat ve plaka masarafınız olur yaklasık 225 tl cıvarında hıc ugrasmazsınız emnıyette en fazla 15 dakıka surer bu ıslem tabı kalabalık degılse

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Bazı açıklamalar çok gülünç geldi.

Beyler bilen de bilmeyende yazmış.

Adamın aklını karıştırmış sınız .

Bunun üzerine birşey yazmiyorum sen içinden doğru olanı bulursun Ramazan

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Yakın Zamanda Konyada Bir Abimiz 42 Z 45.. (Sarayönü) plakalı bir araç aldı, ilçe plakası değiştirelim dedik olmaz dediler,

Keşke plaka çıkartmadan foruma yazsaydınız, Kemal abi var Trafik Tescil de,plaka işlerine o bakar - E tabi önünde de liste hangi plaka kaç para  :D  2 harfler 200 tl GS FB serisi 400-500 TL  42 ** 01 400 TL civarı idi,

Yeni plaka değişikliği şu aşamadan sonra size maddi - manevi külfet olur.

Yanlış anlaşılma olmaması adına açıklama gereği duydum, bu paralar ziraatbankasına  polis dayanışma derneğine yatırılıyor.

ya ilk araba alışımda km oynanmış araba almışım onun sıkıntısı ile uğraşırken onu geri verdim falan kafa kendinde değildi sigortacıya gittim oda sagolsun resmen ENY PLAKA ALMIŞ :D

Bazı açıklamalar çok gülünç geldi.

Beyler bilen de bilmeyende yazmış.

Adamın aklını karıştırmış sınız .

Bunun üzerine birşey yazmiyorum sen içinden doğru olanı bulursun Ramazan

Bir yöntemde siz söyleseydiniz

en kısa yolunu soyleyeyım en az masraflısı plakaların ikisinide kaybettım deyın 2 plaka bırden kayıp olunca plaka değişmesı zorunlu oluyor sadece ruhsat ve plaka masarafınız olur yaklasık 225 tl cıvarında hıc ugrasmazsınız emnıyette en fazla 15 dakıka surer bu ıslem tabı kalabalık degılse

aynı plakayı basıp vermezlermi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

ya ilk araba alışımda km oynanmış araba almışım onun sıkıntısı ile uğraşırken onu geri verdim falan kafa kendinde değildi sigortacıya gittim oda sagolsun resmen ENY PLAKA ALMIŞ :D

Bir yöntemde siz söyleseydiniz

aynı plakayı basıp vermezlermi

çift plaka kayıp dersenız vermezler yenı kanuna göre aynı plaka verırmıyor artık

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

çift plaka kayıp dersenız vermezler yenı kanuna göre aynı plaka verırmıyor artık

İlyas Beyin söyledikleri doğru.Şirkete bir servis minibüsü aldık. Plakaların ikiside önceki sahibinde çalınmış.Araca başka plaka tahsis etmişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ramazan Başkan

Plakanın nesi var ki "EN iYi" ;)

sen en iyi diyorsun başkası enayi diyor:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...