İçeriğe Yönlendir

Klima Tavsiyesi..

Misafir

Recommended Posts

Tuna İşgören

Murat hocam okudum bi kac yazi bunla alakali ama samsungun sitesinde 0 takilacak klimada dış uniteye vakum yapilmasa olur yaziyor?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Murat hocam okudum bi kac yazi bunla alakali ama samsungun sitesinde 0 takilacak klimada dış uniteye vakum yapilmasa olur yaziyor?

Klima iç ve dış ünite arasındaki borulara vakum yapıp içerideki havayı atmak gerekir.

Bir diğer faydası da : Montajdan sonra boru tesisatında kaçak olup olmadığını kontrol edilmesini sağlar.

Vakumlama sırasında dış ünite giriş - çıkış vanaları kapalıdır ve dış ünite içerisinde soğutucu akışkan depolanmıştır. Bu nedenle dış üniteye vakum yapılmaz.

Ancak arıza yapıp gazı tamamen boşaltılmış klimalara yeniden gaz doldurulurken vanaları açık şekilde vakum yapılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Dış üniteye değil zaten vakum, içtekine. ;)

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bide ben sori sorim [emoji16]

Bizim eski evde klima var o nu sokup almam lazim, ben sokup montaj yaparsam gaz durumlari ne olur nasil tasimam gerekli, servis 300tl para istedi[emoji16]

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Bizim eski evde klima var o nu sokup almam lazim, ben sokup montaj yaparsam gaz durumlari ne olur nasil tasimam gerekli, servis 300tl para istedi[emoji16]

Öncelikle klima gazını toplamanız gerekecek. Klimayı soğutma konumunda çalıştırın. Dış ünite üzerinde ince borunun bağlı olduğu vanayı kapatın. Yaklaşık 2 dk kadar klima çalışsın. Daha sonra kalın borunun olduğu vanayı da kapatın. Klima elektrik bağlantılarını söküp demonte edebilirsiniz.

Ancak aynı bakır boruları kullanmanız mümkün olamaz. Eski borular yeniden bükülemez. Sertleşmiştir ve kırılır. Montajı yapsanız vakum yapamayacağınız için klima verimli çalışmaz.

Yine de bu işi klimacıya yaptırın. İlle de yetkili servis gerekmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Öncelikle klima gazını toplamanız gerekecek. Klimayı soğutma konumunda çalıştırın. Dış ünite üzerinde ince borunun bağlı olduğu vanayı kapatın. Yaklaşık 2 dk kadar klima çalışsın. Daha sonra kalın borunun olduğu vanayı da kapatın. Klima elektrik bağlantılarını söküp demonte edebilirsiniz.

Ancak aynı bakır boruları kullanmanız mümkün olamaz. Eski borular yeniden bükülemez. Sertleşmiştir ve kırılır. Montajı yapsanız vakum yapamayacağınız için klima verimli çalışmaz.

Yine de bu işi klimacıya yaptırın. İlle de yetkili servis gerekmiyor.

:bravo:

İnce vana kapandıktan sonra (genellikle alyandır anahtarı) motorun çalışma sesi değişir geri dönüş kesildiği için, bir süre daha öyle çalıştırıp kalın vanayı kapat. Sökme işlemini kendin yaparsın ama takarken Cemal abi haklı; boru zaten alacaksın, servise yaptırsan 150 lira gibi bir fiyata halledersin gibi geliyor. Ayrıca montaj esnasında bir şeyler ters gider de sorun çıkarsa (gaz filan kaçarsa) bu senin değil onların problemi olacağından giderilmesi daha kolay ve masrafsız olur. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
(düzenlendi)

Abi, klimada bir sorun var, yukarı aşağı inen bu kanat varya adı flap oluyor sanırım, sürekli çatır çutur ses yapıyor gece uyutmuyor. İşin garip tarafı kumandadan durdurduğum zaman bile çıtır çutur sesler geliyor : :D ruh hastası edecek beni.

Bütün modları denedim aynı,servisi aradım az önce kayıt açtırdım. :( Sende de var mı böyle bir durum?

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi, klimada bir sorun var, yukarı aşağı inen bu kanat varya adı flap oluyor sanırım, sürekli çatır çutur ses yapıyor gece uyutmuyor. İşin garip tarafı kumandadan durdurduğum zaman bile çıtır çutur sesler geliyor : :D ruh hastası edecek beni.

Bütün modları denedim aynı,servisi aradım az önce kayıt açtırdım. :( Sende de var mı böyle bir durum?

Eray'ım, yok bende öyle bir sorun ya. Niye olmuş ki? :unsure2: Montaj hatası olabilir. Kastırarak takıldıysa duvara, hareket ederken takılıyordur belki. Bakalım servis ne diyecek.

Yorum bağlantısı

Eray'ım, yok bende öyle bir sorun ya. Niye olmuş ki? :unsure2: Montaj hatası olabilir. Kastırarak takıldıysa duvara, hareket ederken takılıyordur belki. Bakalım servis ne diyecek.

Tipik Eray şansı abi :D, gelsin baksınlar buradan haber ederim  :flowers:

Yorum bağlantısı

Tipik Eray şansı abi :D, gelsin baksınlar buradan haber ederim  :flowers:

Aşk'ta şansın olsun kardeşim,sıkma canını  :p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sendemi ya  :D

Bende be abi

ezel3_d.jpg

:D  :D :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

:sandalye:

Sen bir ara gel yanıma.

Abi İstanbul'a geldiğimde ilk adres sen olacaksın, şu uykuluk denilen gıdayı tüketmek nasip olmadı hiç, tüketir miyiz beraber  :mangal:

Yorum bağlantısı

Abi İstanbul'a geldiğimde ilk adres sen olacaksın, şu uykuluk denilen gıdayı tüketmek nasip olmadı hiç, tüketir miyiz beraber  :mangal:

Uykuluğu boşver,mideni boşuna yorarsın..Ben seni başka bir yere götüreceğim  :yes:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
(düzenlendi)

Klimadaki çıtır çutur sesler halen devam etmekte. Devrinde çalışırken sorun yok ama oda belirli sıcaklığa ulaşıp dış ünite devri düştüğünde iç ünitenin içinden çıtır çutur sesler geliyor. 2 Kez servis geldi birinde gaz bastı gitti, çözülmeyince geldi klimayı söktü 10 gün sonra sorun yok dedi getirdi. O kadar video-ses kaydı çektim dinlettim ama nafile. Sorun hala devam ediyor. Çağrı merkezini arıyorum ancak kayıt açabiliriz başka bir şey yapamayız diyorlar.

Koca Ankara'da bir tane olan yetkili servis iyi niyetli olsa da çözüm bulamıyor. Bugün şikayetvar a falan yazdım, samsungun departmanlarına mail attım fakat çözeceklerini sanmıyorum.

Samsung sattığı ürünün arkasında durmadı, 1 hafta kadar bekleyip Tüketici Hakem Heyetine başvurmayı düşünüyorum  :angry:

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ben Lg sirus 24000 BTU  aldım şuan bir sorun yok. büyük geçmiş olsun ,ALLAH  yardımcın olsun kardeşim  :(

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

büyük geçmiş olsun keşke  LG falan alsaydınız . Arçelikte olabilirdi. üzerinde arçelik yazıyor ama klima lg üretimi bekolarda aynı şekilde ..

inşallah kısa sürede çözüme kavuşursunuz

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

büyük geçmiş olsun keşke  LG falan alsaydınız . Arçelikte olabilirdi. üzerinde arçelik yazıyor ama klima lg üretimi bekolarda aynı şekilde ..

inşallah kısa sürede çözüme kavuşursunuz

LG ler iki çeşit kandırmasyon var g harfindeki simge değişiyor g de aşağı çizgi olan ek ürün normal olan orjinal ürün bildiğim kadarıyla 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
ali sendur
(düzenlendi)

Eray  bey, benzer bir sorun bende de var. Siz halledebildiniz mi?

tarihinde ali sendur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Eray  bey, benzer bir sorun bende de var. Siz halledebildiniz mi?

Allah belalarını vermesin hala uğraşıyorum  :D , şikayetvar dan şikayet döşeyince aradılar, tekrar kayıt açtırmamı ve detaylı inceleme talep etmemi söylediler. Bu gün gelecekler bakalım

Yorum bağlantısı
ali sendur

Allah belalarını vermesin hala uğraşıyorum  :D , şikayetvar dan şikayet döşeyince aradılar, tekrar kayıt açtırmamı ve detaylı inceleme talep etmemi söylediler. Bu gün gelecekler bakalım

Bana, Quiet modunu deneyip tekrar arayın dediler.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bana, Quiet modunu deneyip tekrar arayın dediler.

Bana da her aramamda söylüyorlar, en son 'siz komik misiniz?' dedim. Ekrana bakıp kaç tane kayıt açtığımı görmüyor musunuz? dedim. 

Kontrole gidip geldikten sonra dış ünitenin aparata bağlandığı, titreşimi önleyen plastik ayakları takmamışlar sanki helikopter çalışıyor evin içinde. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...