İçeriğe Yönlendir

Bmw 535D (E60) Nasıldır?

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Bu kasa BMW ler şekil şemal olarak hem benim hemde hanımın çok beğendiği bir model.

Daha da ötesi asıl cezbedici yönü 2.998 cc, Çift Turbo Dizel motorunun standart halde 286 BG güç üretmesi.

Hafif (soft) bir yazılım ile 340 BG üzerine çok rahat çıkabiliyor.

Bu kasalar hakkında ne tecrübem var ne de yakınımda kullanan.

Motor, şanzıman ve elektronik olarak sorunlu bir araç mıdır?

Genel olarak karşılaştığınız bildiğiniz, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

örnek bir araç http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-530d-fiyatina-535-d-m-paket-2006-model-bmw-535d-3000cc-179903634/detay/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Valla ben 530 ve daha üstlerini her gördüğümde dörtlüleri yakıp sağa çekiyorum saygısızlık olmasın diye  :)

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

alınıcaksa düzenli servis bakımlı en düşük kmlerde olanlara bakılmalı ne yazık ki bakımsız bmw üzücü sonuçlar doğurabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Merhaba abi öncelikle.

Araç 3000 motor çift turbo denildiği gibi aslında bakımlıysa binilir gibi gözükse de bmw üst km lerde dizel motorlarda problem çıkarmaya meyilli bir marka.

E60 kasaya bakacak olursak,örnek verdiğin araç makyaj öncesi 2007 son çeyrek öncesi bir araç ki zaten 535 te kısa dönem üretti sattı.Bu araçta 6Hp-Zf 6 ileri şanzıman var sorunsuz gibi gözüksede ileri ki kilometrelerde her şanzıman gibi problem çıkarabilme potansiyeline sahip.

Şimdilik diyeceklerim bunlar hayırlısı olsun,gönlünce olsun diyeyim:)

Alma niyetinde değilim ama araştırıken gördüm, olaki araç değişme gibi bir düşüncem olursa bu araç hakkında bilgim olsun istiyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Zevk,tercih,karar tabi ki senin abi[emoji4]

E60 bmw nin yaptığı keskin hatlara hem spor hem oturaklı görünüme sahip aracı ama mercedes'ten sonra mercedes gelir[emoji1]

Gönlümde CLS var ama daha var henüz :)

Yorum bağlantısı

+1

Sende ki makinanın tadını ararsın bak,demedi deme  :)

yoook canımm

Bu kasa BMW ler şekil şemal olarak hem benim hemde hanımın çok beğendiği bir model.

Daha da ötesi asıl cezbedici yönü 2.998 cc, Çift Turbo Dizel motorunun standart halde 286 BG güç üretmesi.

Hafif (soft) bir yazılım ile 340 BG üzerine çok rahat çıkabiliyor.

Bu kasalar hakkında ne tecrübem var ne de yakınımda kullanan.

Motor, şanzıman ve elektronik olarak sorunlu bir araç mıdır?

Genel olarak karşılaştığınız bildiğiniz, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

örnek bir araç http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-530d-fiyatina-535-d-m-paket-2006-model-bmw-535d-3000cc-179903634/detay/

:shok:  harikadır,güzel gider,patronumda 530 gt var , hatta bir ara satılıktı ama vazgeçti yerine alacak güzel bişey bulamadığı için.Bir çok kez kullandım aracı gidiş,yol tutuş çok iyi ama gt 4*4 

yedek parça eğer borusana götürürsen iyi kitliyorlar.disk balata değişimi yanlış hatırlamıyorsam 5bin kayme tutmuştu geçenlerde.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

+1

Sende ki makinanın tadını ararsın bak,demedi deme  :)

Mercedes iyidir hoştur ama c serisi ile 5 serisini aynı kefeye koymak hazsızlık olur :) Ama bencede gereksiz macera olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mercedes iyidir hoştur ama c serisi ile 5 serisini aynı kefeye koymak hazsızlık olur :) Ama bencede gereksiz macera olur...

Fatih abi,Cumartesi kullandım Furkanın aracını.kendisi arabaya adeta hayat vermiş.

Ben zaten kendi aracı için yazdım ilk yorumu,ama normal 2 araçtan bahsedersek tabiki Bmw derim.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Fatih abi,Cumartesi kullandım Furkanın aracını.kendisi arabaya adeta hayat vermiş.

Ben zaten kendi aracı için yazdım ilk yorumu,ama normal 2 araçtan bahsedersek tabiki Bmw derim.

Furkan hangi marka araç alırsa alsın gelen 6 ay sonra yine hayat bulacaktır. 286 hp gücündeki 5 serisi BMW Furkanın mevcut aracından daha iyidir her zaman...

Biz hanımla bir yere davetliydik. Gelen arkadaş ilgili kasa BMW ile geldi almaya. Arkaya oturduk ama açıkcası kütük gibiydi. Hatta hanım eve döndüğümüzde BMW dedikleri bumuymuş bile dedi. Sanırım bu marka sadece sürene keyifli. 

Bence alın kullanın. Amblem fanatiklerini bir tarafa bırakıp, bu tarz araçları doğru bir şekilde yorumlayacak arkadaşlara ihtiyaç var. 

Bmw konforlu araç üretmez. sadece kullanıcısana keyif veren makinalar üretir. Onun içindir hanımların altında sadece jip türü araçlar görürsün. Ankarada yaşayan biri olarak Bmw den öyle ahım şahım makam aracıda görmüyosundur zaten....

330 ve m3 kullanmış biri olarak diyebilirimki bu lanet Bmwler çok farklı gidiyor. Mercedesin koltuğuna oturunca kendimi 10 yaş ihtiyarlamış gibi hissediyorum. :D

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

E60 benim hayranı olduğum bir araçtır ve belkide en en çok sevdiğim araçlardan biridir hayalim:)

5.20D ve E60 M5 e binme fırsatım olmuştu o zamanlar küçüktüm baya kullanma şansım olmamıştı ama görünümsel anlamda Bmw nin en iyi aracı :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Tamam itiraf ediyorum...

Şu anki mersoyu almadan önce 5.30d lere çok bakmıştık, ama sanayideki tanıdıkların 10 da 9 u BMW sakın alma, hele mercedes alabiliyorsan hiç arkana bile bakma,yinede alıyorsan/alabiliyorsan garantili al, garantisi bitmeden 2 ay önce sat demişlerdi de, tabi bizim hanım bana inanmamıştı.

Şimdi bakarken bunları beraber gördük, bak konu açayım kendin gör dedim. Yazdıklarınızdan sonra bu konuyu kendisine okutayım da kendi gözleriyle görsün :)

Allah kaza bela vermezse C320 yi birkaç yıl daha kullanırım hele ki bu kadar masraf yaptıktan sonra, sonrasında da yine Allah kısmet ederse E 250 CGI veya CLS 350 almayı düşünüyorum inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

pasatlar gidemez diye mondeo almışlar...Şaka bir yana arkadaşım  3 tane 530 xd aldı sattı.şu an galaxy e biniyor...bir tanesinde şanzıman problemi olmuştu...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ahım şahım değil hiç görmedim abi :D Makamlar hep mercedes. Artçıları mondeo ve passat karma. Ayrıca amerikan chevrolet SUV'lar da var. Ama BMW ne makam gördüm ne makam artçısı.

Eskişehir valisinin makam aracı 2015 5 serisi :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Bmw den makam arabası olmaz E38 haricinde[emoji41]

Makam arabası Merso dan olur diğerleri istisnadır

The Best Or Nothing[emoji48]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bir yakın arkadaşta var. bindim. kasvetli geldi. motor sağlam ama. arkadaş önce şirkete lease etmiş. 3 senesi dolunda şahsına satın almış. memnun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sendeki makinayı çok ararsın haberin olsun.... :angry:

3 mesaj yukarısını okumadın abi galiba :)
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

E60 alınacaksa 2010 model altı alınmamalı. Kaldı ki Mercedes'lerin E hariç hiç biri beş para etmez. C Coupe'nin tipini beğeniyorum o ayrı  :D  Eğer ufak ufak yanlayım kimse yokken gibi niyetin varsa olabilir ama onun yerine hem konforlu, hem performanslı tek almanı tavsiye edeceğim A4 2.0 TFSİ Quattro!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...