İçeriğe Yönlendir

Aracımın Piyasa Değeri Nedir?

Melih Ozsoy

Recommended Posts

Melih Ozsoy

Merhaba arkadaşlar.

2013 model 1.5 ecoboost fiesta titanium X paket aracımın ederini öğrenmek istiyorum da ilan açmadan önce sizlerden tavsiye ve bilgi alayım dedim. Sahibinden baktim ama bir dolu degisik fiyat var ve kafam karıştı. Aracımın gerekli bütün bilgileri aşağıdadır.

Model : 2013 Ford Fiesta 1.5 dizel

Renk: beyaz

Paket : titanium X

Ekstra aksesuar : park sensörü

Km : 38000

Kaza ve hasar : yok

Garanti : 1 sene normal ve 1 sene de uzatılmış garantisi var. 15000 ve 30000 bakımları yetkili serviste yapıldı. 30000de carbon clean yapılmıştır.

Trafik çıkış : agustos 2013

Teşekkürler

Kusura bakmayın başlığı tam yazamamisim. Aracimin yazacaktım.

Not: telefon illa kendi kelime onerecek

Yorum bağlantısı
Savaş YILDIZ

Bende 2013 model 1.4 benzinli Fiesta Titanium X vardı, fiyatlar 2013 Kasım ayında 40.000 TL civarında iken, ben kampanya ile 38.000 TL ye almıştım. 2015 Ocak ayında 40.000 TL ye sattım, aynı arabaya çok uçuk rakamlar yazanlar vardı ama benim ihtiyacım olduğundan ve abartmayı sevmediğimden o fiyata hemen alıcı buldum ve sattım.

2013 ten sonra sıfır araç fiyatlarına ÖTV ve kur farkından dolayı %15-20 civarında zam geldi ve bu ikinci el araba fiyatlarını da arttırdı.

Bana göre arabanızın fiyatı 45.000 ile 47.000 TL aralığında gibi duruyor.

Çok aciliyetiniz varsa fiyata uygun bir rakam yazabilirsiniz, yok ben tok satıcıyım yüksek yazarım er ya da geç birisi alır derseniz de siz bilirsiniz. :)

Yorum bağlantısı

Sifirindan 7.000-10.000tl arasi dusunce bir aralik elde edilir sanirim. Ancak araci 1.5 ecoboost yazmissiniz ilk satirda, sonrasinda dizel oldugunu yazdiginiz icin yanlis yazdiginizi dusunuyorum. Zaten 1.5 ecoboost modeli yok.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Sıfırı 54 bin lira... ve 17 bin liraya sıfır faiz...  

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Konu acilmisken bende Tdci 2008 sattim 123.000 km. Gri orj. Sadecd sag kapilardalokal var degisensiz hasar kayitsiz sattim .Ne kadara satmis olabilirim.Degerli yorumlarinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Sıfırı 54 bin lira... ve 17 bin liraya sıfır faiz...  

x paketi de eklersek 56.045 tl ediyor,  bovv

Yorum bağlantısı
Melih Ozsoy

Pardon aracın dizel ecoboost yanlış yazmışım.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

melih bey bu arada aracınız ya 1.0 ecoboost benzinli yada 1.5 dizel bu konuda bi anlaşalım :)

hasan bey siz nereden fiyat aldınız bilmem ama ford amca öyle demiyor :)

54020 2025 x paket

">http://H9Vi2mS.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

melih bey bu arada aracınız ya 1.0 ecoboost benzinli yada 1.5 dizel bu konuda bi anlaşalım :)

hasan bey siz nereden fiyat aldınız bilmem ama ford amca öyle demiyor :)

54020 2025 x paket

">http://H9Vi2mS.jpg

Ford amca'nın internetteki fiyatlarından araba alacak olsak Otokoç paranın altında kalırdı.  ;)

Ford amca gösterdiğinin 2,500 ile 8000 tl arasında araç toplam fiyat skalasına göre değişken rakamlarda indirim yapıyor. :good1:  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

56000 den pazarlık fiyatı 54 bine kesin alınır

54 bin x %9 = 4860

1. yıl düşümü:  54.000 - 4.860 = 49.140

2. yıl düşümü:  49.140  x %9 = 4.420

2. yıl sonu (2013 model 2015 yılında) fiyat:  49.140-4420 = 44700 TL

aracınızın bu yıl değeri 44700 TL dir. yıllık 20bin km hesabı ve hasarsız temiz ise.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Ford amca'nın internetteki fiyatlarından araba alacak olsak Otokoç paranın altında kalırdı.  ;)

Ford amca gösterdiğinin 2,500 ile 8000 tl arasında araç toplam fiyat skalasına göre değişken rakamlarda indirim yapıyor. :good1:  

2500-8000 indirim benimde canıma minnet. ama ne yaparsın işte. el mahkum firmalarım liste fiyatları üzerinden kıyaslama yapabiliyoruz anca.

reklamlar da boş durmuyor, alt limit 2500 indirimden bahsetmiyor da fordlarda 8000 lira indirim diyor. onu da 146.000 liralık kugada yapıyordur. çok çakal bunlar çook 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Konu acilmisken bende Tdci 2008 sattim 123.000 km. Gri orj. Sadecd sag kapilardalokal var degisensiz hasar kayitsiz sattim .Ne kadara satmis olabilirim.Degerli yorumlarinizi bekliyorum.

Fatih Bey,

Satana ve alana hayırlı olsun. Zaten satmışsınız üstad, Bu saatten sonra satış fiyatınızın üzerinde bildirilen rakamlar canınızı sıkar, altında bildirilen rakamlar da "oh be ne iyi fiyata satmışım" hissi verir.

Önemli olan, sizin gözünüzde aracınız kaç para ederdi. Ederini buldu mu?  Satış da bu değeri bulduysa, aklımızı karıştırmamak lazım.   :good1:

Saygılar,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Ahmet bey eyvallah .Secim gecesi sanki fiyatlar yerinden oynamis.Arac basina 1./2000 tl artis olmus .

bende o gece sattim aracimi.Satmadan once nede forumda soru sormadim ki diye kiziyorum kendime.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...