İçeriğe Yönlendir

2 3 Aya Satınca Zarar Ettirmeyecek Araç ?

Alparslan Ayyıldız

Recommended Posts

Alparslan Ayyıldız

Merhabalar :)

Malum yaza düğün durumları var bu yüzden avensisi sattım. Şuan tabanvaya devam ediyorum. Ağustosa kadar idare edecek o ara sattığımda zarar ettirmeyecek hoş bi araç var mı ?

En önemli kriter sadece Ankara içi bakıyorum. Diğer kriterlerde sorun yok pek sedan veya 5 kapı hb, öyle çok performanslı olmasada en azından 0/100 13 saniyeden aşağı olup birde çok kasmadan 150-160 yapan bir araçsa tamamdır yeterli. Önemli bir diğer kriterde zarar ettirmemesi işte o kadar başka bi isteğim yok. Max 20 22 vermeyi düşünüyorum ama araç iyi olursa 25 felanda verilir.

Kafam durdu artık arabaya mı eve mi eşyalara mı bakayım :)

Lütfen beni bu araba sıkıntısından kurtarın arkadaşlar şöyle alınabilir bi ilan atarsanız hemen alacağım gidip.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

3 ay kiralamayı düşünseniz ? Araba aldınız, vergisi, kaskosu, bakımı,zarar riski, vs vs    3 ay yeni araca binersiniz.daha uygun olur gibime geliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Corsa otomatik o fiyatlara bulunur en fazla 2gündede satılır siz satmazsanız haber verin ben hemen satıyım :) bu kdr hızlı satılan araba görmedim hiç :)

Yorum bağlantısı
Alparslan Ayyıldız

Corsa otomatik o fiyatlara bulunur en fazla 2gündede satılır siz satmazsanız haber verin ben hemen satıyım :) bu kdr hızlı satılan araba görmedim hiç :)

Corsa C mi B mi

Focus 1 kasalar olabilir.

2013de değişensiz boyasız 180binde olanını 22ye alıp 25e satmıştım şimdi değişensiz boyasız içi 26dan fazla gözden çıkartmak gerekiyor. Şöyle 1 2 parça boyalı değişensiz uygun var mı ?

Müsayitseniz birkaç ilan atarsanız sevinirim.

3 ay kiralamayı düşünseniz ? Araba aldınız, vergisi, kaskosu, bakımı,zarar riski, vs vs    3 ay yeni araca binersiniz.daha uygun olur gibime geliyor.

ancak o zaman kiraya verdiğim para geri gelmeyecek araca verdiğim para geri gelecek. vergi desen tahminimce max 300 350 lira oluyor noter 100 lira baktırma 100 lira kaskoya gerek yok bakım tanıdık usta var sigortaya verdiğimiz parayı geri alıyoruz zaten satınca

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

satmak icin aliyorsam vw grubundan bir araba alirdim. golf olabilir mesela. normalde vw grubundan kolay kolay almam:)

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Acak o zaman kiraya verdiğim para geri gelmeyecek araca verdiğim para geri gelecek. vergi desen tahminimce max 300 350 lira oluyor noter 100 lira baktırma 100 lira kaskoya gerek yok bakım tanıdık usta var sigortaya verdiğimiz parayı geri alıyoruz zaten satınca

Kiralama kısmına ben de katılıyorum.

Hızlı el değiştirebilen ve bunu yaparken de en az düzeyde zarar ettiren araçlar 15-25 bin bandında olan araçlar. Bunlarda da sorun yaşama ihtimaliniz yüksek. Üstelik 3 ay dandik bir araca beniceksiniz.

Oysa 3 ay son model araç kiralayıp (kurumsal firmalardan) 5 bin lira verirsiniz etliye sütlüye karışmazsınız.

Kiralamak daha akıllıca.

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

4 lastiği olsun birde motoru olsun satınca zarar ettirmesin hızlı satayım diyorsan tofaş grubu bu iş için ideal. Hem alanı çok hem satanı :)

Yorum bağlantısı
Serdar Samancıoğlu

Kiralama kısmına ben de katılıyorum.

Hızlı el değiştirebilen ve bunu yaparken de en az düzeyde zarar ettiren araçlar 15-25 bin bandında olan araçlar. Bunlarda da sorun yaşama ihtimaliniz yüksek. Üstelik 3 ay dandik bir araca beniceksiniz.

Oysa 3 ay son model araç kiralayıp (kurumsal firmalardan) 5 bin lira verirsiniz etliye sütlüye karışmazsınız.

Kiralamak daha akıllıca.

Araba alıp 3 ay sonra satsa kazası da olmazsa maximum 1000 lira zarar ettirir.

5000 lira gibi bir parayı kiralık araca gömmek (ölü yatırım) üstelik sadece 3 ay gibi bir süre için ya çok zengin olmayı gerektirir ki çok zengin adamın zaten arabası da olur ya da bilemiyorum da benim şimdiye kadar gördüğüm bütün matematik hesaplarına ters.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Ben olsam 3 ay için clio alırdım.Düğün öncesi hem yakıttan tasarruf hem satışı hızlı.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Ayyıldız

Honda civic 1.6 i es :)

hocam o çok karışık bir dünya be şöyle alınabilecek bi ilan atar mısın hemen gidip alayım

Ben olsam 3 ay için clio alırdım.Düğün öncesi hem yakıttan tasarruf hem satışı hızlı.  :)

clio baktımda çok aşırı istiyorlar ederlerine göre

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

2 - 2,5 kalmış ağusto sonuna. 20,000 liralık araç alıp sanayide koşturacağınıza müstakbel eşine ve ailene ayırsan zamanını çok daha iyi edersin. El kaldırdırmı sarı renkli bütün araçlar senin oluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

Siz böyle bir başlık açınca Toyotanın reklamı geldi aklıma :) Alıyorum satıyorum, alıyorum satıyorum, zarar etmiyorum bak bak bak daha gelmeden gitti.... :)

Şakası bir yana o fiyata 2001-2002 corolla sizin beklentilerinizi fazlasıyla karşılar. 0-100 km hızlanması 10.2 sn performanslı bir o kadarda sınıfına göre konforludur. Masraf istemeyen güzel bir araçtır. Satmak istediğinizde elinizde kalmaz hemen satabilirsiniz. Bu araçlar forumlarda toyotanın tutmayan kasası olarak geçsede şöyle örneklendireyim siz karar verin. 2011 yılında 2002 modeli vardı bende tek parça değişenliydi(sağ çamurluk) ben 2 yıl bindim o araca ve domuza çarptım Erzurum Oltu arasında domuz sizlere ömür aracımda ise farlar kaput birde radyatör değişti. O haldeki aracımı aldığım fiyata sıkıntısız sattım ve ilana koyduğumun 3.günü gitmişti. Toyota hiçbir zaman elde kalmaz öyle kolay kolay masraf çıkarmaz. Tercih yinede sizin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Siz böyle şartlar ileri sürdüğünüzde muhtemelen kaşınıza 2-3 ay önce alınmış yakıt konulup binilmekten başka bir işlem yapılmamış, alındığı fiyatın üstüne 3-5 eklenerek piyasaya çıkmış müşteri avcılarının çıkmasına hazır olmalısınız.

Sizin düşüncenizle hareket edilip de beklediğiniz sonuçlar alınsaydı ülkemizde araç sahibi olmayan hiç kimse kalmazdı. Umarım şansınız yaver gider de binde bir diyebileceğimiz orandaki "bir" siz olursunuz.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bende focus 1 diyorum.Benim araca ilan vermeme bile gerek kalmadı.Yakıt performans her türlü beklentileri karşılar.Ayrıca malum sitenin fiyatları çok yanıltıcı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu aralar zarar etmeyecek rakamlar göreli. ekonominin ne olacağı belli değilken ne alsanız satabildiğiniz sürece zarar etmezsiniz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bu aralar zarar etmeyecek rakamlar göreli. ekonominin ne olacağı belli değilken ne alsanız satabildiğiniz sürece zarar etmezsiniz :)

Güzel tespit :good1:

Yorum bağlantısı

Ülkenin şu durumunda insanlar çöp alırken bile düşünüyorken 20-25 bin rakamları bizler gibi hesabı kıt insanlara fazla, gereken durumlarda günlük kiralama yapın,taksiye binin daha iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...