İçeriğe Yönlendir

Atmosferik Motora Turbo Takılırmı

Hakan Kalkan

Recommended Posts

Cem Işık

Turbo takılır takılmaya da, proje hangi araç için düşünülüyor? Yaklaşık ortalama 5.000 TL na çıkar sanayiden.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Turbo takılır takılmaya da, proje hangi araç için düşünülüyor? Yaklaşık ortalama 5.000 TL na çıkar sanayiden.

5000? Marş basmaya bile değmez :keyifli:

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Takılır.ama bunun için çelik piston piston kolu ve yatak gerekli.Maliyetli bir iştir.3bin civarına çıkabilir fazlası da olabilir,ayrıca sonradan yapılan işlemlerde yağ sızıntısı gibi problemler çıkar.Şanzımanın motorun üreteceği torka dayanması gerekir çoğu zaman dayanamaz ve dişliler kırılır.Baskı balata daha güçlü olan ile değiştirilmeli.Besleme sistemi değiştirilmeli ve araca yeni yazılım gereklidir.Her motora yapılan modlamadan sonra fren ve lastikler gözden geçirilmelidir.bu saydığım parçalardan birisi bile zayıf kalırsa sistemin zayıf noktası olur.ve iyi bir usta şarttır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

5000? Marş basmaya bile değmez :keyifli:

Usta ben olacağım,işçilikten kıstım abi :fiuw::p

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Benim arkadaşım şahinine multijet turbosu taktı çaf çuf gezdi bir ara , sonra turboyu yaktı[emoji23]

Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Düz motorlar turboya dönermi dönerse maliyeti ne olur?

20bin tl civarı miktar çıkıyor :) tabi ki takılacak araca göre de bu değişir.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Atmosferik motora, sonradan turbo takan arkadaşım çok. Lakin sorunsuz olana hiç rastlamadım. Çok randumanlı olmuyor maalesef. Yüzü astarını geçiyor. Proje yapmak için yapmak uğraş verip ben yaptım demek paha biçilemez. Sanayide çok vakit ve para harcatır...

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

zetec turbolarken bana sadece motor malzemeleri (kol piston yatak krank bası balata volant v.s ) gibi malzemeler10.000 Tl ye yakın tuttu.daha bunun havalandırma sistemi egzos sistemi motor su boruları frenler süspansiyonlarıda katarsak rakamlar 20 ye yaklaşır.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Honda a integraya daha uygun maliyetlere yapıyorlar ve gayet sorunsuz kullananlar vardı www.teamhondaintegra.com dan arastirabilirsiniz.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

zetec turbolarken bana sadece motor malzemeleri (kol piston yatak krank bası balata volant v.s ) gibi malzemeler10.000 Tl ye yakın tuttu.daha bunun havalandırma sistemi egzos sistemi motor su boruları frenler süspansiyonlarıda katarsak rakamlar 20 ye yaklaşır.

Ooo usta gelmiş :)

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Ooo usta gelmiş :)

abi sen focusu bitince gör mondeoda tecrübe yaptık focus cok profosyonel cok güzel olacak inşallah

Yorum bağlantısı

abi sen focusu bitince gör mondeoda tecrübe yaptık focus cok profosyonel cok güzel olacak inşallah

Haydi hayırlısı kardeşim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...