İçeriğe Yönlendir

15 İnçden 16 İnç'e Geçiş

Burak Beykurt

Recommended Posts

Burak Beykurt

Şu kombini düşünüyorum bır sıkıntı yaşar mıyım yada neler farkeder?

195/50/R15'den 205/55/R15 ya geçmeyi düşünüyorum.

Jant:

Carre 634 7.0x16 ET35 4x108

1yOELD.png

Lastik:

Goodyear 205/55/R16 Efficientgrip Performance

1yOEgp.png

Araç dizel oldugundan yakıt olarak çok farkedeceğini düşünmüyorum.Tabanım biraz genişleyecek(195->205) ve yanak azıcık genişleyecek(50->55) 

Bunların ne gibi + ve - leri olur bana.

Aynı kombini 15 inç için de yapabiliyorum ama ben 16 inç olsun diyorum.

Siz ne diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

16 inch yılmaz oto daki jant şık duruyor bence :good1:  imkanın varsa ve uyarsa eğer 17 de bakabilirsin  . :)

tarihinde Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

15den 17ye uçmak korkuttu biraz :) hem jant pahalılaşıyor hemde lastik :s napcam çok kararsızım

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Hallettim.

Bu ne hız ya hella olsun valla.Bu forumu her yönüyle seviyorum maşallah  :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

bi 15 ten 16 geçerken çap büyüyecek birde 50 etten 55 ete  geçerken, ustalar daha iyi bilir ama bilyelere filan zarara verebilirsin, ikinci hususda fordun kapıya yazdığı lastik ebatlarına göre jantı büyütürsen et değerini düşürmen gerekiyor, yani 15 ten 16 yaparsan 50 den 45 e inmen gerekiyor. neyse söz ustaların.

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Bende orijinal tit janti ve 195/45/16 varken 195/50/16 ya geçtim.

Süper oldu .fikir vermesi açısından yazıyorum.

Yorum bağlantısı

205/55/16 olmaz maalesef , 195/45/16 ebat. 

205 emanet gibi durur, yük altında sürter,çekişin azalır, kadran aşırı derecede sapar, tamamen çapı değişmiş olacak, araba leylek gibi durur.

Max 205/45 olabilir ama o da gereksiz. 

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Olmaz sadece yanak olarak da düşünmeyin 195mm in yüzde ellisi sizin yanağınız diğeri ise 205 mm in yüzde 55 ine denk geliyo çok büyür yakıt düşündüğünüzden fazla artar çekiş düşer sürter vs vs

Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Yalnız lastik fiyatı iyiymiş. Bugün aynısını koçtaş'ta gördüm tanesi 234 TL dedi. 3 adet alırsanız 4. Lastik 75 TL dedi. Ayrıca 10 yaş altındaki araçlara 1 Yıl ücretsiz yol yardımı varmış. Gerçekten sitedeki fiyatı beğendim bugünkü fiyata göre :)

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

195/55 R16 var aynı lastigin de arkadaş onun fiyatı 300 lira :s nedir bu fark aradaki ya :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...