İçeriğe Yönlendir

Bana Çok Kuvvetli Bir Yapıştırıcı Lazım

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Aracımın arka koltuğunda bulunan bardaklığı açınca bardaklığın üst tablası koltuğun kenarlarına takılıp her seferinde dağılıyor. Sanırım çentiği kırılmış. Üst tablayı komple gövdeye yapıştırmak için beni kulaklarımdan tavana asacak kadar güçlü bir yapıştırıcıya ihtiyacım var. Sanayideki bir usta iran yapıştırıcısı al dedi.

Önerisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

404 ün çift karışımlı yapıştırıcısı var çift tüp ikisinden aynı miktarda karıştırıp kullanıyorsun çok sağlam oluyor. 404 plastik çelik diye geçiyor ismi.

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

404 ün çift karışımı yapıştırıcısı var çift tüp ikisinden aynı miktarda karıştırıp kullanıyorsun çok sağlam oluyor. 404 plastik çelik diye geçiyor ismi.

Sanıyorum adı da epoksi. Uçaklarda bile kullanılıyor diye duydum. Kendim de bazı yerlerde kullandım gerçekten taşlaşıyor kuruduğunda. Kuruması biraz uzun sürüyor ama neticesi gayet etkili..

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Patexin cift malzemelı yapıstırıcılarından almıstım pek saglam gelmedı bana acıkcası normal japon daha saglam yapıstırdı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

4E7BE15338DCC2325FC70AAF8C5C3F40.jpg

Adı iran yapıştırıcısı olarak geçiyor,iran yapımı bir yapıştırıcı. Mutlak bir marka adı vardır ancak piyasada bu şekilde biliniyor. Çok güçlü bir yapıştırıcı, tüpleri birbirine karıştırıp oluşan gri renkli karışımı sürüyorsunuz yaklaşık 45 dakika içerisinde beton sertliğinde oluyor. Bu yapıştırıcı ile eski aracımın benzin pompasındaki çatlaığı tamir etmiştim. Benzin gibi çözücü bir kimyasala karşı ürün hiçbir bozulma göstermedi. Ben bu yapıştırıcıyı şiddetle tavsiye ederim. Fiyatı 5-10 tl gibi cuzi bir rakam ayrıca ve her sanayide rahatlıkla bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Emrah, aslında ben de kuvvetli yapıştırırım. Godum mu oturturum valla. Kime yapıştırıyoz söyle, yapıştırıvereyim iki tane, rahatlarım hem. :crazy:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

4E7BE15338DCC2325FC70AAF8C5C3F40.jpg

Adı iran yapıştırıcısı olarak geçiyor,iran yapımı bir yapıştırıcı. Mutlak bir marka adı vardır ancak piyasada bu şekilde biliniyor. Çok güçlü bir yapıştırıcı, tüpleri birbirine karıştırıp oluşan gri renkli karışımı sürüyorsunuz yaklaşık 45 dakika içerisinde beton sertliğinde oluyor. Bu yapıştırıcı ile eski aracımın benzin pompasındaki çatlaığı tamir etmiştim. Benzin gibi çözücü bir kimyasala karşı ürün hiçbir bozulma göstermedi. Ben bu yapıştırıcıyı şiddetle tavsiye ederim. Fiyatı 5-10 tl gibi cuzi bir rakam ayrıca ve her sanayide rahatlıkla bulunabilir.

Hocam resim çıkmamış ama link var mı.

Emrah, aslında ben de kuvvetli yapıştırırım. Godum mu oturturum valla. Kime yapıştırıyoz söyle, yapıştırıvereyim iki tane, rahatlarım hem. :crazy:

404 Murat mı abi senin marka da :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bison epoxy metal ile 2-3 kez kaynak yaptırdığım halde çatlayan turbo borusunu yapıştırıp kesin çözüme ulaşmıştım..Üniversal tipleri var plastikte iş görür sanırım (çift karışımlı olan tipten olacak-epoxy)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Patex'in karışım tüpü iyidir. Epoksi'ye benzer bir şırınga sistemi var. Bu arada yapıştıracağınız malzemenin içeriğine bakın derim. Hüseyin doğruyu işaret etmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Yapıştırıcı hiç bir işe yaramaz.iyi bir işçilik ile metal birleşimli yani şu tampon tamircilerinin mantığında bir işlem olmadan ne yapsan uzun vadede işe yaramaz kesin çözüm olmayacaktır.

Bu plastiklerin karışımı her üreticiye göre değişiyor.Helede dış yüzey parlak ise ve arka yüzeyde buna yakın ise hiç mi hiç yapıştırıcıya bulaştırma sonra birleşim yerlerini düzlemek çok sıkıntı olur.

Aklıma gelen tek bu bölümü ayırmayacak şekilde tutacak kloroform ile kendini bayıltmadan temiz şekilde yapıştırmak.

Eski nesil cihazlarda plastiği yapıştırmakta çok kullanılırdı ve yıllarca ayrılmayacak kıvamda olurdu.Bizzat eskiden yaptığımız cihazlarda çok kullandık.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Çok ince esprileriniz var, çoktandır göremiyorduk efendim, geldiğiniz belli oldu, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bildiğimiz sigara külünü kırık yere düzgün bi şekilde parmakla koyup eziyoruz üstüne japonu sıkıyoruz sıkar sıkmaz duman çıkar ve saniyede donar kemik gibi olur ama külü düzenli koymak Lazım :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Plastik PP ise yumuşak bir yapıştırıcı kullanmanız gerekir, zira siyonaakrilatlar (caponlar) tutunamaz, plastik saf ABS ise metil etil keton gibi güçlü bir çözücü ile kaynatabilirsiniz düzgün yapabilirseniz bu gerçek anlamda yapışma oluşturur, yine hammaddeye göre yapışkan çeşidi değişir, örneğin far tasınız kırık olsaydı bildiğimiz japon inanılmaz kuvvetli yapıştırır derdim.

Sonuç olarak mekanik yapı ile kuvvetlendirmeniz şart ve her yüzeye ulaşıp dolgu yapabilecek epoxy malzemeler ile tutunma sağlayabilirsiniz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Plastik PP ise yumuşak bir yapıştırıcı kullanmanız gerekir, zira siyonaakrilatlar (caponlar) tutunamaz, plastik saf ABS ise metil etil keton gibi güçlü bir çözücü ile kaynatabilirsiniz düzgün yapabilirseniz bu gerçek anlamda yapışma oluşturur, yine hammaddeye göre yapışkan çeşidi değişir, örneğin far tasınız kırık olsaydı bildiğimiz japon inanılmaz kuvvetli yapıştırır derdim.

Sonuç olarak mekanik yapı ile kuvvetlendirmeniz şart ve her yüzeye ulaşıp dolgu yapabilecek epoxy malzemeler ile tutunma sağlayabilirsiniz.

Saygıyla eğiliyorum, yapıştırıcılar hakkında bu kadar akademik bilgi okumamıştım... :bravo:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Senin anlatışını yesinler. :p Bi de Türkçe alabilir miyiz aynısını? :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bu işlerin ustası Hüseyin SÖNMEZ abimizdir. Onu dediğini uygulayın..

Saygıyla eğiliyorum, yapıştırıcılar hakkında bu kadar akademik bilgi okumamıştım... :bravo:

Senin anlatışını yesinler. :p Bi de Türkçe alabilir miyiz aynısını? :D

Ben uyarmıştım bu işlerin ustası Hüseyin SÖNMEZ'dir diye. [emoji16]

Evde japonu hidroliz ile bileşenlerine bile ayırabilir :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Osmanlı ordusunda "Deliler" varmış, bir şamarda askeri bırak, atı öldürürlermiş, nedense aklıma geliverdi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...