İçeriğe Yönlendir

İstanbul Anadolu Yakası Dürümcü Tavsiyesi

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

İftara oldukça vakit var biliyorum ve baştan affınıza sığınıyorum ancak benim ve çok yakın bir arkadaşım olan Emrah ile (focus aracını forumdan Alp Gökçe kardeşimize satmıştık kendisinin) için ciddi bir sorunla karşı karşıyayız.İkimizin de kebap, dürüm vs kültürümüz çok sağlamdır ve gittiğimiz yerlere de çok sadık müşterilerizdir her mekana kolay kolay alışmayız ve her yerin kebap yada dürümünü de kolay kolay beğenmeyiz damak tadımız nacizane sağlamdır.Neyse daha fazla küfür yemeden konuya geleyim :biggrin: Efendim biz uzuuun yıllardır bilenler için söylüyorum İstanbul Kartal/Atalar'daki Zeren Dürümün müdavimleriyizdir yaklaşık 10 senedir düzenli olarak kendilerini ziyaret ederiz hatta artık sipariş bile vermeyiz oradakiler bilir ne yiyeceğimizi dedik pazar akşamı gidelim de 2'şer tane adana dürüm yuvarlıyalım, şiparişlerimiz geldi ancak ben ve arkadaşım ilk lokmada birşeylerin çok fena halde ters gittiğini farkettik, o eski tat ve doku yoktu, satır kıyması değil bildiğiniz makinadan çekilmiş köfte kıymasından yapmışlardı ve yine etin kalitesini gizlemek istercesine normalden çok daha fazla pul biberi içine basmışlar, her lokmada ağzımıza resmen kumlu kumlu bir doku geliyordu ve her lokmada keyfimiz iyice kaçmaya başlamıştı ve ilk defa ikimizde yarım bırakıp yememiştik ki bunu tarih yazmaz kıyamet alametidir o derece  :biggrin: Neyse garson geldi dedik böyle böyle bu satır kıyması değil ve etinizde eski kalitede değil hiç keyif almadık ramazan dolayısıyla aceleyemi geldi falan filan dedik garsonda ben sorayım öğreneyim falan dedi ancak yüz ifadesinden daha öncede bizim gibi tepki verenler olduğunu anladık, diyeceksiniz ki cevap geldim ne gezer masamıza bile gelmedi hesabı öderkende oralı olmadı, bu arada gidip dolaptaki hazırlanmış adanalara baktık satır kıymasının içinde normalde olması gereken beyaz beyaz gözüken yağlardan eser yok.. resmen köftelik kıymadan yapmışlar haaa tamam arkadaş buraya kadarmış bizimlaa değılsııınız dedik ve çıktık  :biggrin:

Arabada eve dönerken resmen pişmanlık duyuyorduk yedik ama neyine yedik bir keyif yada tat almadık iş orada kalsa iyi o gece sabaha kadar mide yanmasından uyuyamadım dedim herhalde bi yerde üşüttüm falan ertesi gün arkadaşıma sordum oda aynı şekilde midesini bozmuş sizin anlayacağınız artık o mekan ile olan bağımızı kestik ve malum yeni ve uzun soluklu bir beraberlik yaşayabileceğimiz bir mekan aramaktayız birçok alternatif var ancak dışarıdan bakarak anlaşılmıyor bize bir mekan adı önerebilecek olan varmı acaba?

Aslında hafif hikaye hafif şikayet tadında bir yazı oldu ve birazda uzun oldu kusura bakmayın ama yazarken tamamen spontane gelişti affola  :flowers:  :flowers:

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

10 sene gittiğiniz mekanın sahibini tanımıyor muydunuz peki? Ben uzun süre gittiğim her mekanın hem garsonunu hem de sahibini tanırım mutlaka. En ufak farklılık görsem hemen de bildiririm.

Avrupa yakasında önerim gani ama anadolu :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

10 sene gittiğiniz mekanın sahibini tanımıyor muydunuz peki? Ben uzun süre gittiğim her mekanın hem garsonunu hem de sahibini tanırım mutlaka. En ufak farklılık görsem hemen de bildiririm.

Avrupa yakasında önerim gani ama anadolu :(

Tanımıyorduk öyle patronun kasada oturduğu, sürekli mekanda olduğu bir yer değil sistem şef garson üzerinden işliyor bizde ona bildirdik o nedenle. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tanımıyorduk öyle patronun kasada oturduğu, sürekli mekanda olduğu bir yer değil sistem şef garson üzerinden işliyor bizde ona bildirdik o nedenle. 

E şef garsonu niye kalaylamadınız?

İlk kez gittiğim yerlerde ses etmiyorum da, sürekli gittiğim yerde tat değişirse derhal bildiriyorum. En son mado'ya gittim, sürekli çay içtiğim yerde bu sefer bergamot koymuşlar çaya. İlk yudumu alır almaz garsonu çağırdım, "git sor niye bergamotlu bu" dedim. Garson şaşırdı, "biz bergamot koymayız ama hemen sorayım" dedi. 2dk sonra geldi, "çok haklısınız, hatalı ürün sevk edilmiş, elde de başka olmayınca mecbur kullanılmış" dediler. Derhal iptal edip ballı ıhlamur istedim. Masadaki arkadaşlarımın surat ifadesi ise efsaneydi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

E şef garsonu niye kalaylamadınız?

İlk kez gittiğim yerlerde ses etmiyorum da, sürekli gittiğim yerde tat değişirse derhal bildiriyorum. En son mado'ya gittim, sürekli çay içtiğim yerde bu sefer bergamot koymuşlar çaya. İlk yudumu alır almaz garsonu çağırdım, "git sor niye bergamotlu bu" dedim. Garson şaşırdı, "biz bergamot koymayız ama hemen sorayım" dedi. 2dk sonra geldi, "çok haklısınız, hatalı ürün sevk edilmiş, elde de başka olmayınca mecbur kullanılmış" dediler. Derhal iptal edip ballı ıhlamur istedim. Masadaki arkadaşlarımın surat ifadesi ise efsaneydi :D

Kalaylama usulü ile girmedik olaya biz teker teker anlattık geri gelip bilgi vereceğini söyledi ancak ses çıkarmadı ayrıca kalaylasak ta sonuç değişmeyecek açıkcası tadımız kaçtı silip attık defterden.

Yorum bağlantısı

Anadolu yakasında  maltepe  cevizlide adliyeye yakın Ceyhan dürüm önerebilirim. :)  Maltepe beklediyesine yakın 100 mt mesafedeki Abovvv şubesindeki Ahmet ustada favorimdir.Tek gittiğim Abovv orasıdır :good1:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Anadolu yakasında  maltepe  cevizlide adliyeye yakın Ceyhan dürüm önerebilirim. :)  Maltepe beklediyesine yakın 100 mt mesafedeki Abovvv şubesindeki Ahmet ustada favorimdir.Tek gittiğim Abovv orasıdır :good1:

Sözüm olsun abi o zaman gidelim bi gün, hesaplar benden ama :)

Yorum bağlantısı

İkiside bizim için uygun maltepedeki abovvun önünden çok geçtik bir deneyelim bakalım teşekkür ederim.Ceyhanıda deneyeceğiz tabi kesinlikle  :)

Hep beraber gidelim  :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
(düzenlendi)

aslında abii  çınaraltı durum var idaeltepe de her giden memnun deniyebilirsiniz :D

http://cinaraltidurum.com/

tarihinde Uğur Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

aslında abii  çınaraltı durum var idaeltepe de her giden memnun deniyebilirsiniz :D

http://cinaraltidurum.com/

Çınaraltı bizim eski mekanımızdı zaten çok sık giderdik ve çok severdik ta ki o kara güne kadar, o aralık kalan mutfak kapısı olmayaydı bizde keşke mutfağın halini görmeyeydik tam Uğur Dündarlık bir vaziyetteydi o gün oraya son gidişimiz oldu  :) Yakın zamanda gitmedim belki artık hijyen kurallarına uygun hale gelmiştir bilemem ama biz oraya bir daha gidemeyiz mutfağın o görüntüsü hep gözümüzün önünde

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kalaylama usulü ile girmedik olaya biz teker teker anlattık geri gelip bilgi vereceğini söyledi ancak ses çıkarmadı ayrıca kalaylasak ta sonuç değişmeyecek açıkcası tadımız kaçtı silip attık defterden.

Ama Israrla cevabı isteseydiniz. 10 Yıldır gittiğiniz yeri bir kalemde silmek için nedeniniz net olurdu. Belki o güne Özgü bir durumdu Yaşadığınız sorun.

Burada soslu İskenderun döneri yediğim yer var. İlk açıldığı günde itibaren dostlara tavsiye ettiğim gittiğim mekan.

Bir gün yemek yemeye gittim. Sipariş geldi. Ilk lokmayı aldım. Ustaya baktım. Usta bana BAKIYOR.

Tamam hocam anladım. Beğenmedin. Hata ne dedi?

Ekmek değişmiş. Kalın ve tuzu yok. Olmamış dedim.

Hocam fırın açtık. Ekmek bizim fırından usta buradan dedi.

1 hafta sonra tekrar gittim. İlk lokmada usta ile yine göz Göze geldik. [emoji106][emoji106] olmuş eline sağlık. Ustayı İskenderun'dan getirmiş. Ekmek düzelmişti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Adını çok duydum sahil tarafında Green Parkın karşısındaki sanırım

Lokması hala güzelde dürümünden uzak durun derim

Sahildede var,pendiğin içinde de yeri var,deneyin,ben başka yere gitmem
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sahildede var,pendiğin içinde de yeri var,deneyin,ben başka yere gitmem

Burdan uzak durum Barış gidiyorsa Adana yerine artık ne yiyorsa. [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı

Burdan uzak durum Barış gidiyorsa Adana yerine artık ne yiyorsa. [emoji23][emoji23]

:D

Gurmeler kendi yemediği şeyi başkasına tavsiye etmez (baros) :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:D

Gurmeler kendi yemediği şeyi başkasına tavsiye etmez (baros) :D

Yediğinden eminim. Ama ne? [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı

Sen bilirsin beni :)

Yorum bağlantısı

İnşallah Kardeşim büyük keyifle eşlik ederim. :biggrin:

İkiside bizim için uygun maltepedeki abovvun önünden çok geçtik bir deneyelim bakalım teşekkür ederim.Ceyhanıda deneyeceğiz tabi kesinlikle  :)

Hep beraber gidelim  :)

Olur tabikide neden olmasın zevkli olur hem sohbet hem yemek :bravo::biggrin:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İkiside bizim için uygun maltepedeki abovvun önünden çok geçtik bir deneyelim bakalım teşekkür ederim.Ceyhanıda deneyeceğiz tabi kesinlikle :)

Hep beraber gidelim :)

Harika olur :)

http://www.uzunlarkebap.com.tr/

Sürekli giderim güzeldir

Abi son zamanlarda eski tadi yok sanki ama yine de arkadaslarla arada giderim(hanim sogudu).

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...