İçeriğe Yönlendir

Portal Sepetinden Nasıl Kurtulurum.

Mehmet Ali Koç
Çözüme git Burak Beykurt tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Ali Koç

Başlıkta yazdığım site tarayıcılarımı ele geçirmiş, bu illetten ne yaptıysam kurtulamadım. Sistemim win7 home basic ti. Windows any upgrade kullanarak Ultimate yaptım.Regedit açılmıyor. Combofix ve Malwarbyte kullandım ama olmadı. Bu illetten nasıl kurtulurum.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Tarayıcı sımgesıne sag tıklayıp ozellıkler deyınce kısayol adresının devamına bıseyler yazmıs olabılır sılın.Bırde tarayıcıyı sıfırlayıp ana sayfa ayarlarını kurulu eklentılerı sılın.Yıne kurtarmazsa yukarıda dedıklerımı daha kapsamlı yapan programlar var ınternetten arastırıp sılebılırsınız.Ama benden tavsıye eger regedıt vs acılmıyor ve sıstem bılesenlerı hasar gormusse sıfırdan format yolu gozukuyor gıbı.Yukseltme degıl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Format en son düşüncem. Zaten diskin yansıması var ama 1 yıllık. Olmadı onu yüklerim.

Yorum bağlantısı

Mehmet abi tarayıcıda arama motorlarını yönet diye bir yer var oradan silip, denetim masasından kaldır, dosyalarını bulup onlarıda silersen halledersin abi. en son çare format.  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

"Malwarebytes Anti-Malware"

Bu programı indirin bedava sürümünü, komple tarama yaptırın ne var ne yoksa yakalar siler, ayrıca denetim masasında program ekle kaldırdan da o ve benzeri kurulumları kaldırın, en son olarak da tarayıcı kısayollarınızı silin ya da sağ tıklayıp özelliklerden hedef kısmında tarayıcının .exe dosyasından sonraki eklenmiş olan kısımları silin

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Malwarbytes i indirdim çalıştırdım 250 ye yakın dosya buldu sildim. Denetim masasında hangi programlar silinecek

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Burak Beykurt

6 ayda ikinci kez başıma geldi.İlkinde uzun yolla çözmüştüm.Dün kısa bir yol buldum.İkisini de anlatıcam.Önce kısayo deneyin.Olmazsa uzun olanı kesin çözüm.

İlk Çözüm:

C->Windows klasörüründe Temp dosyası var.içindekilerin hepsini shidt+delete ile silin.Sonra tarayıcısınıza girip bakın düzlemiş mi diye.

İkinci Çözüm:

Eğer düzelmemiş ise uzun yöntem kesin çözüm fakat adım adım dikkatlice yapmanız lazım.Aşağıdaki linkde detaylı anlatılmış.

http://uzmanim.net/soru/portalsepeti-tarayici-korsani-nasil-temizlenir/5395

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

portal sepeti hala duruyorsa onu ve tarihe göre sıralatırsanız aynı tarihte yüklenmiş olan bilmediğiniz programları

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Yaptıktan sonra benim mesajı en iyi cevap olarak işeretlerseniz forumda bu olayı yaşayan arkadaşlar direk bu çözümleri görüp kurtulabilir.

Yorum bağlantısı

mehmet bey uzunca bir süre bende uğraştım gerek chrom yardımdan gerek program yardımı ile herşeyi temizledim ancak yeniden başlattığmda sadece yeni sekmede malesef kalıyor tek çözüm geriye dönmek yada format bu portal yüzünden forumlarda baya sohbetler dönmüş baş belasından başka birşey değil

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

mehmet bey uzunca bir süre bende uğraştım gerek chrom yardımdan gerek program yardımı ile herşeyi temizledim ancak yeniden başlattığmda sadece yeni sekmede malesef kalıyor tek çözüm geriye dönmek yada format bu portal yüzünden forumlarda baya sohbetler dönmüş baş belasından başka birşey değil

Paylaştığım yöntem ile kesinlikle kalkıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Burak bey in tavsiyeleri işe yaradı format atmadan hallelttik teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Burak bey in tavsiyeleri işe yaradı format atmadan hallelttik teşekkürler.

Sevindim.Çok uzun aşamalı ama kesin olarak kaldırıyor :) geçmiş olsun :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...