İçeriğe Yönlendir

Ddr3 4-8 Gb Notebook Ram Aranıyor(Ucuz Ve Sağlam)

Zafer Bakar

Recommended Posts

Zafer Bakar
(düzenlendi)

merhaba ;

ddr3 4 veya 8 gb ram arıyorum ikinci el çünkü bütçem ancak ona yeter  :biggrin:

birde sorum var :bilgisayarın ram'ini yükseltmek ne kadar hızlanmasına sebep olur bilgisayarımın özellikleri şuan şöyle:

intel core i3 işlemci m 380  2.53 ghz

4gb ram (3gb si kullanılabilir)

640 gb harddisk

nvıdıa geforce gt 525 m 2gb  ekran kartı

tarihinde Zafer Bakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
(düzenlendi)

» İŞLEMCİ

:

Intel Core i3-380M 2.53 GHz. 3 MB Cache Bellek İşlemci

» RAM

:

4 GB DDR3 1066 Mhz. (Max.8 GB) Ram

» SABİT DİSK

:

640 GB SATA (5400 Rpm) HDD

» İŞLETİM SİSTEMİ

:

Microsoft Windows 7 Home Basic Tr-İng (64 Bit)

» EKRAN KARTI

:

NVIDIA GeForce GT 525M Max.2806 MB Ekran Kartı

internette bu şekilde en fazla 4 gb daha alabilirmişim toplam 8 gb olabiliyormuş

tarihinde Zafer Bakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Efe Özer

1066,1333,1600 bu ucunude alabılırsınız yalnız taktıgınızda anakartınızın destekledıgı en yuksek hız neyse o hızda calısır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

1066,1333,1600 bu ucunude alabılırsınız yalnız taktıgınızda anakartınızın destekledıgı en yuksek hız neyse o hızda çalışır.

yani ben gidip 1066 mhz destekleyene 1333 alırsam ilerde sorun yaşamammı :unsure2:

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Zafer bey eğer kendi ral üzerinde 1066 yazıyorsa bu 1333 mhz demektir.Sorun yaşamazsınız.Büyük bir ihtimallede notebookunuzun ram limiti 8gb 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Zafer bey eğer kendi ral üzerinde 1066 yazıyorsa bu 1333 mhz demektir.Sorun yaşamazsınız.Büyük bir ihtimallede notebookunuzun ram limiti 8gb 

aynen öyle uğur bey ucuza bulursam hemen alıcam sıfırlarının fiyatı 90 tl 

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

yani ben gidip 1066 mhz destekleyene 1333 alırsam ilerde sorun yaşamammı :unsure2:

Hiç bir sorun olmaz.Mesela sen sımdı 1600 mhz lık olandan aldın.Anakatrın 1066 mhz desteklıyor 1066 hızında calısır.Yada anakartın 1600 desteklıyor ama elındekı ıkı remden bırı 1066 dıgerı 1600 yıne 1066 mhz de calısır.Tek sorun yasanabılecek sey bazen farklı marka remlerı beraber kullanınca sorunlar olabılıyor bu yuzden en saglıklısı aynı markka hatta aynı model ıkı remı beraber kullanmaktır ama aynısınıda bulamıyorsan sorun etmeyın baska bır markanın ddr3 unu alın gecın.Bu arada max takılabılecek bellekde onemlı aıda 64 programını kurup anakartın ne destekledıgını ogrenebılırsınız.

Son olarak ıslemcınız 1. nesıl ı3 ıse ramınız 1066 mhz dır.

2. Nesıl olanlarda 1333 mhz, 3.nesıl olanlardada 1600 mhz kullanılır genellıkle.Suan kacıncı nesıle geldık sayamıyorum bıle :)

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Elimde ddr 1333 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam, iki tane ram var. Birisi 2gb diğeri 1gb. İşinizi görür mü?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yahu salça oluyorum ama şu an kullandığım bilgisayarda 2gb ram var videolar kaliteliyse takılıyor.

Acer Travelmate 5740

• Intel Core i3-370m işlemci (2.4GHz, 3MB L3 cache)
  • Intel HD Graphics
  • 2GB DDR3 ram

Bu bilgisayara şimdi ram takılır mı fazladan acep?

Takılırsa Sarp bey 1 gb olana talip olabilirim.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Yahu salça oluyorum ama şu an kullandığım bilgisayarda 2gb ram var videolar kaliteliyse takılıyor.

Acer Travelmate 5740

• Intel HD Graphics
  • 2GB DDR3 ram

Emre Bey elbette takabilirsiniz ama ben olsam 2 veya 4 gb tercih ederdim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Ram bir ihtimal kurtarabilir ama video izlerken işlemci kullanımına bakın özellikle takıldıgı yerlerde.Eger %100 ise işlemciden kaynaklı.Bence bas supeliniz ram degıl ıslemcı olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

İşlemci İ3 olduğuna göre bir video izlemede işlemci fazlasıyla yeter.Kesinlikle ram kaynaklı performansı etkiliyor.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Acer Travelmate 5740

• Intel HD Graphics
  • 2GB DDR3 ram

Salçasız yemek olur mu :)

Sen bilgisayarı değiştir artık i9 lar çıktı sen hala i3 diosun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

rQbq0V.png

Ram bir ihtimal kurtarabilir ama video izlerken işlemci kullanımına bakın özellikle takıldıgı yerlerde.Eger %100 ise işlemciden kaynaklı.Bence bas supeliniz ram degıl ıslemcı olmalı.

Efe kardeşim evet galiba siz haklısınız. Şimdi aldığım ekran görüntüsüne göre video izlerken ram'de hiç kasılma görülmüyor lakin 1 ve 3 numaralı çekirdek çok kasılıyorken 2 ve 4 numaralı çekirdek hiç işlem yapmıyor. Sanırım Acer'in sitesinden yüklediğim driverlar bu bilgisayarı düzgün çalıştırmıyor.

Salçasız yemek olur mu :)

Sen bilgisayarı değiştir artık i9 lar çıktı sen hala i3 diosun :)

Benim bilgisayarım aslında i7 ve harika durumda lakin babama lazım olmuş, bir kaç aydır hanımın öğrencilik yıllarından kalma bilgisayarla idare ediyoruz. :)

İşlemci İ3 olduğuna göre bir video izlemede işlemci fazlasıyla yeter.Kesinlikle ram kaynaklı performansı etkiliyor.

Uğur abi sanırım işlemci düzgün çalışmıyor. Normalde evet eskiden yetiyordu, formattan sonra böyle oldu.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu vesile ile bana da DDR2 lazım PC2-5300 / 667 MHz 2 gb + 2 gb :)

Forumu iyi karıştırmıyorsun bak 40 liraya buldum bir şeyler... :)

Erkan Gültekin'in konusunda..

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Forumu iyi karıştırmıyorsun bak 40 liraya buldum bir şeyler... :)

Erkan Gültekin'in konusunda..

Mikser gibiyim ne diosun sen :)

Bana 2 + 2 lazım

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

2 + 2 yapıp 64 bit kuracağım :)

2+1 neyine yetmiyor :D

Bunu buldun da abi :)

2+1 neyine yetmiyor :D

Bunu buldun da abi :)

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

rQbq0V.png

Efe kardeşim evet galiba siz haklısınız. Şimdi aldığım ekran görüntüsüne göre video izlerken ram'de hiç kasılma görülmüyor lakin 1 ve 3 numaralı çekirdek çok kasılıyorken 2 ve 4 numaralı çekirdek hiç işlem yapmıyor. Sanırım Acer'in sitesinden yüklediğim driverlar bu bilgisayarı düzgün çalıştırmıyor.

Benim bilgisayarım aslında i7 ve harika durumda lakin babama lazım olmuş, bir kaç aydır hanımın öğrencilik yıllarından kalma bilgisayarla idare ediyoruz. :)

Uğur abi sanırım işlemci düzgün çalışmıyor. Normalde evet eskiden yetiyordu, formattan sonra böyle oldu.

Emre işlemci iyi çalışmıyor diye bişey olmaz.O halde driver hatasından kaynaklı olabilir.Ben genede işlemci konusunda ısrarcıyım illede ram :)

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)

Ram den ziyade Düşük kapasiteli SSD disk alıp(60gb) sistemi ona kurarsanız pc daha hızlı çalışır gözle görülür bir hızlanma sağlar,ramleri yüksetlmek ile fazla bir performans bekleme.

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Ram den ziyade Düşük kapasiteli SSD disk alıp(60gb) sistemi ona kurarsanız pc daha hızlı çalışır gözle görülür bir hızlanma sağlar,ramleri yüksetlmek ile fazla bir performans bekleme.

Tam bunu diyecektim, bir SSD alıp kurun hızı görün...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...