İçeriğe Yönlendir

2004 C Max Dizel Fiyat Ederin Nedir?

Oğuz Tiryaki

Recommended Posts

Oğuz Tiryaki

Merhaba; herkese selam ve sevgiler

2004 model fiesta lpg li ekonomik aracım vardı sattım yerine rahat, geniş, konforlu ekonomik olmak kaydı ile Cmax bakıyorum. Bu kararım doğru mudur ? bilmiyorum.

2004 model Cmax buldum 195.000 km hatasız fiyat son 28.000 TL diyor nasıldır konu hakkında yorumlarınızı rica ederim yoksa ekonomik olsun diye naylon :) mu bakım yüksek model düşük km li ??

Değerli yorumlarınızı bekliyorum herkese teşekkürler 

Hayırlı Ramazanlar..

Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Serkan bey merhaba,

donanım ghia  yorumlarınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan bey merhaba,

donanım ghia yorumlarınızı bekliyorum

Fiyatı uygun görünüyor dediğiniz gibi bakımlı ve temiz bir arabaysa.. Lastikleri iyiyse, bakımlıysa alınabilir.. İyice kontrol edin, ikinci triger bakımı gelmiş hatta geçmiş.. Triger seti değişmiş mi öğrenin mutlaka..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

195.000 km bana göre çok yüksek..

bu km.de bir araç alıyorsam aracın servis kayıtlarında km. takibi yapabilmeyi beklerim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

195.000 km bana göre çok yüksek..

bu km.de bir araç alıyorsam aracın servis kayıtlarında km. takibi yapabilmeyi beklerim..

Volkan bey 11 yaşındaki aractan bahsediyoruz. Bu yaştaki araba kaç km olmasi lazim. Böyle düşünerek araç baktığımız için galerici ler km düşürme olayina giriyorlar. Yılda 17000 km yapmış araç normal bence. Temizse 27000 civarina alınır bence
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Volkan bey 11 yaşındaki aractan bahsediyoruz. Bu yaştaki araba kaç km olmasi lazim. Böyle düşünerek araç baktığımız için galerici ler km düşürme olayina giriyorlar. Yılda 17000 km yapmış araç normal bence. Temizse 27000 civarina alınır bence

Km yaşına göre normal olabilir ama cümleye bana göre diye başladım zaten :) Amerika da 2.el satışlarda aracın yaşına değil km.sine bakıyorlar traktörlerde bilirsiniz belki motorun çalışma saatine bakılır

Türkiye şartlarında yol ve yakıt durumları düşünüldüğünde o km.ler çok yüksek bence

Araç periyodik olarak bakıma girmiş olsa bile bakımlarda değiştirilmeyen parçalar var biliyorsunuz ki her parçanında mekanik bir ömrü var mühendis arkadaşlar daha iyi bilir bu parçaların ömürleri ya devir sayısı yada km olarak belli bir sınıra Göre dizayn edilmiştir ve kullanıma bağlı olarak o parçaları değiştirme ihtimaliniz daha artar buda ilave maliyet demektir

Hayatımda hiç 50000 km.yi geçmiş bir aracım olmadı ve olmasınıda düşünmüyorum :)

Ben daha yeni daha az km.de gerekirse daha az donanımlı ve bir alt segment araç tercih etme tarafındayım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Km yaşına göre normal olabilir ama cümleye bana göre diye başladım zaten :) Amerika da 2.el satışlarda aracın yaşına değil km.sine bakıyorlar traktörlerde bilirsiniz belki motorun çalışma saatine bakılır

Türkiye şartlarında yol ve yakıt durumları düşünüldüğünde o km.ler çok yüksek bence

Araç periyodik olarak bakıma girmiş olsa bile bakımlarda değiştirilmeyen parçalar var biliyorsunuz ki her parçanında mekanik bir ömrü var mühendis arkadaşlar daha iyi bilir bu parçaların ömürleri ya devir sayısı yada km olarak belli bir sınıra Göre dizayn edilmiştir ve kullanıma bağlı olarak o parçaları değiştirme ihtimaliniz daha artar buda ilave maliyet demektir

Hayatımda hiç 50000 km.yi geçmiş bir aracım olmadı ve olmasınıda düşünmüyorum :)

Ben daha yeni daha az km.de gerekirse daha az donanımlı ve bir alt segment araç tercih etme tarafındayım

Benim de hiç 50000km altında aracım olmadı. Ben de isterdim öyle düşük km araç almayı fakat bütçe bu konuda tercihlerden daha belirleyici oluyor.

200 bin km bir Ford için çok değil yeter ki yıpranmamış olsun ama bir naylon için çok

50000km'de Trend C-Max'i o paraya alamaz. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Benim de hiç 50000km altında aracım olmadı. Ben de isterdim öyle düşük km araç almayı fakat bütçe bu konuda tercihlerden daha belirleyici oluyor.

200 bin km bir Ford için çok değil yeter ki yıpranmamış olsun ama bir naylon için çok

50000km'de Trend C-Max'i o paraya alamaz. ;)

Emre bey yazdığım gibi "Ben daha yeni daha az km.de gerekirse daha az donanımlı ve bir alt segment araç tercih etme tarafındayım"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

2. el piyasası  :shok:  sıfır almaya bütçe yetmiyor   :i-ih:    gönlüm cmax veya focus tan yana fakat km ler korkutuyor daha doğrusu bilindik, tanıdır araç bulmak. Hayırlısı deyip aramaya devam..

Yorum bağlantısı
Erhan Odabaşı

Allah yardımcınız olsun.. araba aramak zor iş hemde çok zor iş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Naylonlar ile arada kaldığınızı gördüm. Km düşük model yeni sorun az doğru. Ama alsanız bile aklınızda hep kalacak bir araç olacak. Zaten C-Max'i bi defa kullanın bir daha gözünüz naylon felan görmez. 11 yaşında arabanın nasıl yeni nesil araçları eskittiğini ve çoğundan kalite ve donanım yönünden iyi olduğunu görürsünüz. 
Eğer araç denildiği gibi hatasız ise, motoru, lastikleri iyi durumda ise tüm donanımları sağlam ise bence iyi fiyat. Bakımları zamanında yapılmışsa araba üzülmemişse km çok önemli değil ki insanlar 11 yaşında arabanın kilometresininin ne olmasını bekliyorlar anlam veremiyorum. Kimse süs olsun diye almıyor bu arabaları. Dizel araç için yılda 20 bin yine az bile gezmiş bence.

Bu arada eğer test yaptıracaksanız computest denen yerlere çok güvenmeyin. Motor için ustaya kaporta içinde kaportacıya götürün derim. 
E bu aracın hiç mi sorunu yok? Araç gürültülü. (Gerçi fiesta kullanıyormuşsunuz ondan sonra size sessiz gelecektir bizdede fusion vardı ordan biliyorum.) :)
Birde her arabada olduğu gibi  bazı zamanlarda ortaya çıkan kronik sıkıntıları var. Bunları da forumda ki c-max 1 sorunlar ve çözümleri kısmında bulabilirsiniz. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Naylonlar ile arada kaldığınızı gördüm. Km düşük model yeni sorun az doğru. Ama alsanız bile aklınızda hep kalacak bir araç olacak. Zaten C-Max'i bi defa kullanın bir daha gözünüz naylon felan görmez. 11 yaşında arabanın nasıl yeni nesil araçları eskittiğini ve çoğundan kalite ve donanım yönünden iyi olduğunu görürsünüz. 

Eğer araç denildiği gibi hatasız ise, motoru, lastikleri iyi durumda ise tüm donanımları sağlam ise bence iyi fiyat. Bakımları zamanında yapılmışsa araba üzülmemişse km çok önemli değil ki insanlar 11 yaşında arabanın kilometresininin ne olmasını bekliyorlar anlam veremiyorum. Kimse süs olsun diye almıyor bu arabaları. Dizel araç için yılda 20 bin yine az bile gezmiş bence.

Bu arada eğer test yaptıracaksanız computest denen yerlere çok güvenmeyin. Motor için ustaya kaporta içinde kaportacıya götürün derim. 

E bu aracın hiç mi sorunu yok? Araç gürültülü. (Gerçi fiesta kullanıyormuşsunuz ondan sonra size sessiz gelecektir bizdede fusion vardı ordan biliyorum.) :)

Birde her arabada olduğu gibi  bazı zamanlarda ortaya çıkan kronik sıkıntıları var. Bunları da forumda ki c-max 1 sorunlar ve çözümleri kısmında bulabilirsiniz. :)

Merhaba Mert ,

Dediğin gibi başka araba alsam kesinlikle aklım kalacak bu Cmax ta. 7 yaşında oğlum var Allah nasip edersi 20 gün sonra kızımda olacak aile büyüyor küçük araba ile yapamam geliyor bana. Gerçi genelde şehir içi işe gelip giderken kullana cam fakat izin günümde ise rahat etmek istiyorum bir yere giderken şu sığmadı bu sığmadı demek istemiyorum açıkçası. Neyse herkese yorumları için teşekkürler, gelecek olan yorumları tekrar bekliyorum, CMAX aramaya devam  :biggrin:

Yorum bağlantısı

Araç temiz ise fiyat normal.. (Günümüz piyasasına göre) Ben geçtiğimiz sene ağustos ta 2004 dizel ghia C-Max imi 29.500 e verdim. 145.000 km gibiydi.. Ağır bakımları yeni yapılmış (baskı balata, triger, 4 lastik sıfır) bir araçtı..

Yorum bağlantısı

Şu an kendimin ki dahil çevremde 2 adet c-max var.İkisi de 170bin km'nin üzerindeler.İkisi de 100-120 bin km'dir lpg ile kullanılıyor.Standart bakım harici ufak tefek yapılan işlemler hariç bize dert sorun çıkartmadı.Ve en az daha 5 yıl kullanılacak.

400bin km'nin üzerinde focus 1 taksiler var Ankara'da.İyi bakılmış bir c-max için 190bin km daha gençlik çağları demektir. 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Merhaba Mert ,

Dediğin gibi başka araba alsam kesinlikle aklım kalacak bu Cmax ta. 7 yaşında oğlum var Allah nasip edersi 20 gün sonra kızımda olacak aile büyüyor küçük araba ile yapamam geliyor bana. Gerçi genelde şehir içi işe gelip giderken kullana cam fakat izin günümde ise rahat etmek istiyorum bir yere giderken şu sığmadı bu sığmadı demek istemiyorum açıkçası. Neyse herkese yorumları için teşekkürler, gelecek olan yorumları tekrar bekliyorum, CMAX aramaya devam  :biggrin:

Abi bende günlük okula gidip gelmek için kullanıyorum şehiriçinde. Hiçbir sıkıntı çekmezsin. Hatta arabanın dışardıdan cüsseli görünmesi sebebiyle çoğu kişi yol bile veriyor. :)

Bu aracın genişliği yanında sürüş keyfide çok iyi. Keşke biraz daha sessiz olsaydı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Oğuz Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Hakan bey;

Bende bakıyorum konu yok  :D  dedim ne olduk sonra aramadan buldum :bravo:  Teşekkürler.

Abi bende günlük okula gidip gelmek için kullanıyorum şehiriçinde. Hiçbir sıkıntı çekmezsin. Hatta arabanın dışardıdan cüsseli görünmesi sebebiyle çoğu kişi yol bile veriyor. :)

Bu aracın genişliği yanında sürüş keyfide çok iyi. Keşke biraz daha sessiz olsaydı. :)

Ses olayı derken Mert motor sesimi? yoksa yol sesi kabin içi yol sesimi. Geçende arkadaşım getz arabası var alt döşemeyi söküp ziftli yapışkan kağıt ve halıfleks döşedi döşemeyi kaldırım yol sesi konusunda baya fark etti.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hakan bey;

Bende bakıyorum konu yok :D dedim ne olduk sonra aramadan buldum :bravo: Teşekkürler.

Forumun abisi Mükremin abi satacaktı C-maxını, bir gözatın bence.. 2004 ghia dizel.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Forumun abisi Mükremin abi satacaktı C-maxını, bir gözatın bence.. 2004 ghia dizel.. ;)

Serkan abi mesaj gönderdim şimdi dönüş bekliyorum teşekkürler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...