İçeriğe Yönlendir

Astra H 1.3 Cdti Enjoy Hb Testimiz

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Bu sefer de eskilerden test edelim dedik. 
Fctr'den gelen her yorum dikkate alınıyor. O yüzden eleştri beğeni ve yorumlarınızı bekliyoruz. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
ibrahim turhal

Bu araba ıcın tek dusuncem suan fiyatının cok ustunde fiyatlar çekiliyor olması.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Herkese teşekkürler. :)

Emeğinize sağlık. Kullanan arkadaş araç sahibi mi  ?

Teşekkürler abi. Aynen öyle. 

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Daha önceki aracım 2005 astra h 1.3 cdti idi. O araba az çektirmedi bana. En son sattımda 2005 fiesta aldım. Astradan daha rahat, daha az sorun çıkarıyor.

Astra en son sattıgımda rolantide düzensizlik, klima açınca stop etme, klima açınca korna çalmama, alt takıma 10 kere sokmama ragmen alt takımdan gelen sesler, 1. vitesdeki hantallıgı, (Fiestada 1.vites çok atik dipgaz yapınca patinaj atıyor) Frene basınca disklerden gelen sesler (Diskler yeni değişmişti bu sorun yüzünden düzelmedi) vites çok sertti, debriyaj çok sertti. Saysam daha uzar gider. Ve ben bu arabayı aldıktan sonra tam 3bin lira harcadım ve adam edemedim. Araba değişensiz 130bin kmde ilk sahibinden almıştım. Kazası falanda yoktu. 

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

hehe güzel olmuş mert. ellerinize sağlık.otopark izliyorum gibi oldum ama sizinki daha güzel olmuş kardeşim :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Daha önceki aracım 2005 astra h 1.3 cdti idi. O araba az çektirmedi bana. En son sattımda 2005 fiesta aldım. Astradan daha rahat, daha az sorun çıkarıyor.

Astra en son sattıgımda rolantide düzensizlik, klima açınca stop etme, klima açınca korna çalmama, alt takıma 10 kere sokmama ragmen alt takımdan gelen sesler, 1. vitesdeki hantallıgı, (Fiestada 1.vites çok atik dipgaz yapınca patinaj atıyor) Frene basınca disklerden gelen sesler (Diskler yeni değişmişti bu sorun yüzünden düzelmedi) vites çok sertti, debriyaj çok sertti. Saysam daha uzar gider. Ve ben bu arabayı aldıktan sonra tam 3bin lira harcadım ve adam edemedim. Araba değişensiz 130bin kmde ilk sahibinden almıştım. Kazası falanda yoktu. 

Hor kullanmıştır ilk sahibi, sıfır alanlar daha doğru yorum yapacaktır. 

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Hor kullanmıştır ilk sahibi, sıfır alanlar daha doğru yorum yapacaktır. 

Aksine adam emekli ve tanıdıgımdı. Nasıl kullandıgını da biliyorum. Adam sigara dahi içirtmezdi içinde o derece pimpirikli idi. Biryerinden ses geldimi aynı gün yaptırırdı ve yetkili servis bakımlı idi araba. Ne olduysa ben aldıktan sonra başladı herşey. Ben o adamdan dahada titizdim. Hor kullanmadım, etmedim. Bende onun bu halini bildiğimden aldım ama az başım agrımadı. En son radyatör durduk yere su kaçırmaya başladı. Elimden çıkarttım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Aksine adam emekli ve tanıdıgımdı. Nasıl kullandıgını da biliyorum. Adam sigara dahi içirtmezdi içinde o derece pimpirikli idi. Biryerinden ses geldimi aynı gün yaptırırdı ve yetkili servis bakımlı idi araba. Ne olduysa ben aldıktan sonra başladı herşey. Ben o adamdan dahada titizdim. Hor kullanmadım, etmedim. Bende onun bu halini bildiğimden aldım ama az başım agrımadı. En son radyatör durduk yere su kaçırmaya başladı. Elimden çıkarttım.

Sakınılan göze çöt batıyor. Ben her aracımın en ufak eksiği olmasın diye uğraşırım. Bazen arkadaşımın aracına bindiğimde bile, tümsekten hızlı geçince uyarırım, o derece narin davranmaya çalışırım. Ne kadar iyi bakarsam, o kadar az masraf açar bana diye düşünürüm. Ama cebimden hep paralar gidiyor böyle düşünsem bile... Bazı arkadaşlarıma bakıyorum, kiralık araç kiralamış veya gavur malı gibi kullandıkları arabaları tık demiyor. Vallahi zoruma gidiyor. Sanırım bizim gibi insanların çözüm yolu sıfır araç... :) Hayırlısı olsun.

Test incelemesi çok başarılı, başka araçların da incelemesini bekliyoruz.. 

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Sakınılan göze çöt batıyor. Ben her aracımın en ufak eksiği olmasın diye uğraşırım. Bazen arkadaşımın aracına bindiğimde bile, tümsekten hızlı geçince uyarırım, o derece narin davranmaya çalışırım. Ne kadar iyi bakarsam, o kadar az masraf açar bana diye düşünürüm. Ama cebimden hep paralar gidiyor böyle düşünsem bile... Bazı arkadaşlarıma bakıyorum, kiralık araç kiralamış veya gavur malı gibi kullandıkları arabaları tık demiyor. Vallahi zoruma gidiyor. Sanırım bizim gibi insanların çözüm yolu sıfır araç... :) Hayırlısı olsun.

Test incelemesi çok başarılı, başka araçların da incelemesini bekliyoruz.. 

Aynen buna bende katılıyorum. Birşeyin üstüne ne kadar fazla düşersek o kadar kötü oluyormuş ben bunu öğrendim.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

aynı motor bizim araçta da var.0n yıl sonraki halini görmüş olduk.teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eski model ve 2. el tesleri bence daha çok rağbet görürür. sıfırların bilgisi her yerde mevcut.

ancak testteki arabanı 0-100 ü standarttan çok çok iyi gözüküyor. yazılım yok umarım :D

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Az daha hata edip 2005 focusu elden cikartip bu arabanın sıfırını alacaktim. Iyiki nasip olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bir aralar ilgimi çeken bir araçtı,sonra dedim ki çok şükür nasip olmamış bana :) Yakın zamanda çeremden 2 örnek gördüm biri man. biri easytronic Allah'ın belası şanzıman. İkisi de zarar ve masraflarla zor sattılar. Biri pug307 diğeri ford courier aldı çok mutlular :) 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Mert Boran

Herkese teşekkürler. Sizin yorumlarınızla gelişiyoruz. İlk günden bu yana büyük ilerleme var diyor izleyenler. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Başarıların devamı kardeşim[emoji3][emoji3]

Öyle sıyrılmak var mı olm sahnelere geri döncen kaçmak yok :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Şimdi kurucu kaçmadı elbette ama biliyorsun yaşadığı sıkıntıları[emoji106]

Kurucuymuş. :p

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Sitede öyle yazıyo kaldır o zaman[emoji6]

Yafrum kaldir kollarini. [emoji14]
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Barış Polat
(düzenlendi)

elinize sağlık arkadaşlar, videoda 1.3 cdti astra için 1.6 atmosferik arabalar ile çok rahat yarışabilir demişsiniz,hangi 1.6 araba ile dediniz ? aynı arabayı ben yaklasık 700-800 km kullandım 1.4 atmosferikler ile bastığınızda bile çok zorlanıyor. 

tarihinde Barış Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

elinize sağlık arkadaşlar, videoda 1.3 cdti astra için 1.6 atmosferik arabalar ile çok rahat yarışabilir demişsiniz,hangi 1.6 araba ile dediniz ? aynı arabayı ben yaklasık 700-800 km kullandım 1.4 atmosferikler ile bastığınızda bile çok zorlanıyor. 

Hiçbir 1.4 atmosferik aracın yetişeceğini sanmıyorum ki kendi linea'm da da birçok kez tecrübe ettim. Astra ile denenen araç da 1.6 atmosferik A3. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...