İçeriğe Yönlendir

Aracımı Huzursuz Kullanıyorum.

Mehmet Küçük

Recommended Posts

Mehmet Küçük

Lastiklerim ömrünü doldurmuş durumda ve kalkışta olsun, sollama yaparken gaza yüklendiğimde olsun sanki yolun üstünde geziyor ve havada gidiyor hissine kapılıyorum. Bu beni oldukça huzursuz ediyor. Birde düğün için ağustosta Eskişehir'e gideceğim bu lastiklerle yola çıkmak intihar olur diye düşünerek aşağıda paylaştığım fotoğraftaki lastikler için görüşlerinizi bekliyorum. Bir tarafım conti diyor ama diğer seçenekleri pek eleyebildiğimde söylenemez. Teşekkürler İlginiz için...
Lastikten beklentim gerçek anlamda konfor ve sessizliğin ön planda olması.

kklOnv.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Bal

Hepsi kaliteli lastikler olmasına rağmen ben tercihimi goodyear. Pişman olmadım, sonuçta yüz lira yüz liradır. İkinci alternatifim michelin olurdu. Onu da focusta denedim o da güzel. Ama Gy ile arasındaki fark çok profesyonel sürüşlerde ortaya çıkar.

Yorum bağlantısı

Ben aynı ebatlarda Goodyear yeni aldım daha önce hep Michael kullanırdım hep 2aylık kullanımda izlenimlerim Aracın hafif kasis çukurlarda sallamasını kesiti kuru havalarda kullanmı yol tutuşu ses almaması mükemmel ancak ilk yağmur yağdığında resmen kızak oluyor yol tutuşu Sıfır şimdiki Aklım olsa michelin alırdım hiç bu kadar hissetmemiştim kaydığını daha önce

Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Hepsi kaliteli lastikler olmasına rağmen ben tercihimi goodyear. Pişman olmadım, sonuçta yüz lira yüz liradır. İkinci alternatifim michelin olurdu. Onu da focusta denedim o da güzel. Ama Gy ile arasındaki fark çok profesyonel sürüşlerde ortaya çıkar.

Ben aynı ebatlarda Goodyear yeni aldım daha önce hep Michael kullanırdım hep 2aylık kullanımda izlenimlerim Aracın hafif kasis çukurlarda sallamasını kesiti kuru havalarda kullanmı yol tutuşu ses almaması mükemmel ancak ilk yağmur yağdığında resmen kızak oluyor yol tutuşu Sıfır şimdiki Aklım olsa michelin alırdım hiç bu kadar hissetmemiştim kaydığını daha önce

Birbirine zıt iki görüş geldi goodyear için. Focusunda gy kullanan arkadaşım var memnunum ama alacak olsam conti alırım diyor. Conti kullanan arkadaşların fikirlerini de alsam iyi olacak sanırım.

Yorum bağlantısı

Bu listeye bakarsak Goodyear derim  ama aracımda hankook marka lastik kullanıyorum.İnanın çok sessiz ve frenleme konusunda çok başarılı.

http://www.n11.com/20555-r16-91v-k115-hankook-yaz-lastigi-P66292448

Yeri değil ama ne zaman gidiyorsun Mehmet gitmeden bi toplanalım :)

Birbirine zıt iki görüş geldi goodyear için. Focusunda gy kullanan arkadaşım var memnunum ama alacak olsam conti alırım diyor. Conti kullanan arkadaşların fikirlerini de alsam iyi olacak sanırım.

Birde Astramız var onda conti takılı tek eksisi biraz daha sesli ama ben onu arabaya bağlıyorum

Yorum bağlantısı

Sessizlik ve konfor için, bence Goodyear ı seçin.. :good1:

Sessizlik ve konfor mu istiyorsunuz? Öyleyse ne bekliyorsunuz? tabii ki Goodyear.. :good1: Reklam gibi tavsiye yapılır..  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Continental premium contact 5. Biz çok memnunuz iki arabayada ondan taktık. 70binde performans azalması hissetmeme rağmen babamın aracınınkini zorla kmden değiştirdim ve yine conti 5 taktım. Islak performansı çok iyi. Ses ile ilgili olarak ise olumlu veya olumsuz yorum yapamayacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Conti Premium Contact 5, mondeo da kullanıyoruz, tavsiye edilir. Kendi aracımda da SportContact5 serisini kullanıyorum ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Goodyear efficientgripleri eski aracımda 50.000 km kullandım gercekten çok sessiz ve konforlu lastiklerdir, şuanda da aracımda continentaller var onlar kadar konforlu değil

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Conti fiyatı diğerlerine bakınca cazip..Arada pek bir fark yok. Bu yüzden conti tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

2014 Kasım ayından beri conti kullanıyorum,yol tutuşu iyi,ıslak zemindede problem çıkarmadı, ben memnunum.

Yorum bağlantısı

Hem fiyat,hem de performans istiyorsanız Goodyear almalısınız.Fotoğrafta diğer markalara attığı fark ortada.

84aceab6bd591e81e2095bdf801d9f89.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)

Petlas :seytan: f/p canavarı kişisel düşüncem , lakin goodyear beğenenler baya çok.

tarihinde Emre Demir 48 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Yeri değil ama ne zaman gidiyorsun Mehmet gitmeden bi toplanalım :)

Valla Yasin burayla ilişik kestim ama eşim burada kalacak 2 ay filan.O yüzden bu süreçte git gel yapacağım.Ancak ilk etapta ayın 7 sinde oraya gidip başlamam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bana denk geldi sıfıra yakın 4 tane Continental 5'i 400 aldım.

Öncekiler sanırım fabrikada takılanlardı Primacy HP yani şimdiki Primacy 3.

Continental o kadar da sesli değil. Yol sesi azaldı ve aracın konforu kesinlikle arttı.

Fakat sizin yerinizde olsam Efficient Grip alırdım çünkü size o denk gelmiş. En uygunu o. En uygunu olmasaydı bile yine düşünürdüm onları almayı, çünkü çok meth ediyorlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Conti Premium Contact 5, mondeo da kullanıyoruz, tavsiye edilir. Kendi aracımda da SportContact5 serisini kullanıyorum ;)

Conti Premium Contact 5 ile Conti Sport Contact 5 Arasında ne gibi bir farklılık var? Bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Bu listeye bakarsak Goodyear derim  ama aracımda hankook marka lastik kullanıyorum.İnanın çok sessiz ve frenleme konusunda çok başarılı.

http://www.n11.com/20555-r16-91v-k115-hankook-yaz-lastigi-P66292448

Mehmet abi teşekkür ederim görüşün için hankook hiç aklımda olmayan bir marka.

Continental Premium Contact 5'i şiddetle tavsiye ederim....

Bende kendime şiddetle tavsiye ettim ama şu goodyearcılar kafamı karıştırdı doğrusu ;)

Sessizlik ve konfor için, bence Goodyear ı seçin.. :good1:

Sessizlik ve konfor mu istiyorsunuz? Öyleyse ne bekliyorsunuz? tabii ki Goodyear.. :good1: Reklam gibi tavsiye yapılır..  ;)  :D

Abi reklam çok iyi. fiyatta da yardımcı olursa el sıkışalım :)

Continental premium contact 5. Biz çok memnunuz iki arabayada ondan taktık. 70binde performans azalması hissetmeme rağmen babamın aracınınkini zorla kmden değiştirdim ve yine conti 5 taktım. Islak performansı çok iyi. Ses ile ilgili olarak ise olumlu veya olumsuz yorum yapamayacağım. 

Cidden aklımdaki lastik Contiydi ama goodyeara kaymak üzereyim sanırım. Continin ıslak kuru performansı goodyeara göre biraz daha üstün diyorlar ama goodyeardaki konfor ve sessizlikte contide yok diyorlar. Kafamı en çok karıştıran şey bu oldu doğrusu.

Conti varken gerisi yalan bence

Bende öyle düşünüyordum taki goodyearcılar ortalığı karıştırana kadar :)

Goodyear efficientgripleri eski aracımda 50.000 km kullandım gercekten çok sessiz ve konforlu lastiklerdir, şuanda da aracımda continentaller var onlar kadar konforlu değil

İkisini de kullanmış birinin gayet dürüst yorumu.Teşekkür ederim görüşünüz için. Şimdi aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık. 

Conti fiyatı diğerlerine bakınca cazip..Arada pek bir fark yok. Bu yüzden conti tercih ederdim.

Forum dışından bir kaç arkadaşımda aynı şekilde düşünüyor ama kararsız kaldım be abi.

2014 Kasım ayından beri conti kullanıyorum,yol tutuşu iyi,ıslak zemindede problem çıkarmadı, ben memnunum.

Konfor ve sessizlik hakkındaki yorumunuzu rica etsem iyi olacak.

Hem fiyat,hem de performans istiyorsanız Goodyear almalısınız.Fotoğrafta diğer markalara attığı fark ortada.

84aceab6bd591e81e2095bdf801d9f89.jpg

Abi şimdi A ve B değerini ve fiyatı da göz önüne alırsak ister istemez goodyear mantıklı hale geliyor. Teşekür ederim iyice kafam karıştı :)

3 ay önce Conti Premium Contact 5 aldım.  Tavsiye ederim.

Teşekkür ederim.

Aynı araç bende var. Good Year kullanıyorum, lastikleri de yeni aldım. Yaklaşık 1500 km kullandım ve memnunum, beni huzursuz eden yüksek hızlarda virajlarda sanki esniyor gibi geldi bana, bir de ani hareketlerde yaşadım bunu, yumuşaklığı bunda etkili galiba, lastikçi 2 birim fazla hava bastı, yumuşak olması nedeniyle işe yarar dedi. Bende aynı siteden aldım, 1715 ve 1815 üretim geldi. Benim tercih etme sebebim biraz da uygun gelmiş olmasıydı, aldığımda adet fiyatı 159.90 idi, 50 TL hediye çeki ile 147 TL civarında bir rakama gelmişti.

Bizim araçlarda konforu ve sessizliği nasıl peki? Bu arada alışverişi tamamladığımda bana da 100TL hediye çeki veriyorlar bu alışveriş için. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Conti Premium Contact 5 ile Conti Sport Contact 5 Arasında ne gibi bir farklılık var? Bilginiz var mı?

Sport contact 5 serisi biraz daha performans için diyebiliriz, en küçük 17 inç üretiliyor mesela.
Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Malum site de istediğim ebatlarda çıkma lastik var fiyatı ve tarihi de fena değil ama insan güvenemiyor..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-205-55-16-conti-premium-contact-5-acill-216577682/detay

Sport contact 5 serisi biraz daha performans için diyebiliriz, en küçük 17 inç üretiliyor mesela.

Anladım abi. O işe girersem şimdi bana bir de Jant patlar :) En iyisi hiç bulaşmamak Sport Contact 5 serisine ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Ben olsam contiyi alırdım. Herkesten olumlu yorum alan bir lastik. İkinci elede şahsi fikrim hiç bulaşmam. Tanıdıktan olmadığı sürece tabii.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...