İçeriğe Yönlendir

2000- 3000 Devirde Gaz Kesme

Kenan Barışan
Çözüme git Cengiz Koşak tarafından,

Recommended Posts

Kenan Barışan

Sevgılı arkadaslar  2011 model 1.4 tdcı dızel fıestamda    özellıkle  sıcak motorda  2000 ıle 3000 devır  arasında  cok kucuk aralıklarla  salıp  bırakır  sekılde  gaz kesme  olayını yasıyorum..  

-enjektörlerı, mazot pompası valf  ve turboya baktırdık hıcbır  sorun yok.

-bılgısayara  3 kez gırdı  arıza kaydı yok.

-hava akıs sensorunu yenıledık  yıne  aynı seyı yapmaya basladı.

-motor sogukken banamısın demıyor  ama  20 km yol gıdınce  2000 devır ustune cıkınca  bu olayı yasıyorum.

-Sır  su olay yuzunden  aracı sevemedım gıttı  en sonunda  satmak zorunda  kalıcam.

-EGR dedıklerı bı sıstem varmıs  bundan kaynaklanabılırmı ?

-Bır usta ıse  yazılım guncellemesı  yapılması gerekıyor dedı  bu sonuc vverırmı?,

-Nokta atısı yapıp arızayı  tespıt edecek  profesyonel  ustalarda  bulundugum yerde  yok

-Lutfen bu  konuda  basına  gelen  bılen duyan  bısıler  varsa  bı kac  cumle  yazın?

-nereden baslamalıyım  ne yapmalıyım  :(

Yorum bağlantısı
AHMET CANYURT
(düzenlendi)

aynı sorunu bende yaşadım yakıt basınç regülatörü dediler 500 tl verdim değiştirdim sorun yine aynı.

en sonunda yetkılı servıse gittim hava fıltre yanlış takılmış dediler hava fıltre altı sungerlı olmayacak buna dıkkat edın ondan sonra araba bıraz duzelır gııbı oldu.ama tam anlamı ıle duzelmedı.başka bı ustanın tavsıyesı uzerıne mazot oldıgım yerı değiştirdim o gün bu gündür sorun kalmadı.benim arabam düzeldi.

2010 fiesta 1,4 dizel 

egr den değildir benım tahmının cunku egr arızalı ıse bılgısayara  bağlandığı zaman hata kodu verıyor.ben kendı aracımda egr temızletıp taktırdım bı ıse yaramadı

tarihinde AHMET CANYURT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kenan Barışan

Egr :)

evet  dostum egr  miş  iptal ettırdım araba  canavar  gıbı artık  

aynı sorunu bende yaşadım yakıt basınç regülatörü dediler 500 tl verdim değiştirdim sorun yine aynı.

en sonunda yetkılı servıse gittim hava fıltre yanlış takılmış dediler hava fıltre altı sungerlı olmayacak buna dıkkat edın ondan sonra araba bıraz duzelır gııbı oldu.ama tam anlamı ıle duzelmedı.başka bı ustanın tavsıyesı uzerıne mazot oldıgım yerı değiştirdim o gün bu gündür sorun kalmadı.benim arabam düzeldi.

2010 fiesta 1,4 dizel 

egr den değildir benım tahmının cunku egr arızalı ıse bılgısayara  bağlandığı zaman hata kodu verıyor.ben kendı aracımda egr temızletıp taktırdım bı ıse yaramadı

egr  yı ıptal ettırdım duzeldı  kardesım  yanılmıssın 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...