İçeriğe Yönlendir

Boya Kalkması

Murat Cem YALIN

Recommended Posts

Murat Cem YALIN

Merhaba, benim arabam 1 yaşında iken tavanında boya kalkması yaşadım. Bir kaç özel servise gösterdim hepsi fabrika hatası dedi, yetkili servise götürdüm usta şöyle bir karşıdan baktı, kuş pisliği yüzünden kalkmış bu dedi. Fotoğrafları ekliyorum. Sizler de fikirlerinizi sunarsanız sevinirim. Bir de malumunuz bu olay tam tavanın ortasında meydana geldi. Bu yüzden boyatmak istemiyorum. Boya kalkması küçük olmasına rağmen beni rahatsız ediyor. Bunu nasıl halledebilirim acaba yol gösterirseniz sevinirim.

IMG_20150629_170307329.jpg

IMG_20150629_170356780_HDR.jpgIMG_20150629_170411328_HDR.jpg

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sağlam bir güvercin işine benziyor, boya kalkmamış bildiğiniz uçmuş gitmiş macunu bile yakmış, dahada kalsa metali bile çürüttüğü oluyormuş.

Lokal boya ile çözme yoluna gidin bence, fotoğrafları elinizde olsun. satarken gösterirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Tavana güzel bir beyaz folyo kaplatın gitsin eski halini de fotoğraflayıp alan kişiye gösterirsiniz.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Ah o kuşlar, :vampir:

Kuş pisliğine benziyor,ama bir günde olmaz, üzerin de kaldıkça işler.Yıkatma sıklığınızı, tavan da uzun süre durup durmadıklarını ,hatırlıyorsanız daha net teşhis konabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Cem YALIN

işin ilginc kısmı da o ben hiç kuş pisliği hatırlamıyorum ve yaz aylarında arabayı her bulduğum fırsatta yıkatırım. Şeklinden dolayı da kafamda hep soru işareti vardı. kuş pisliği daha yuvarlağımsı olur diye bekledim :) Neyse teşekkür ederim herkese artık bakıcaz bir çaresine.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun boya yanmış çözüm zımpara artı yeni boya lakin böyle kalsın daha iyi. Bu arada o bir liraya da mı kuş pisledi?

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Bu bildiğin lastik ambalajlarda kullanılan küçük sarı lastik erimesi .

Biri lastiği yakıp elinden atmış balkondan veya eline yapısınca fırlatmış gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Cem YALIN

dün aracımı keklipınarda bir oto yıkamacıya götürdüm. oradaki arkadas ilgilenmiş sagolsun cıkarmıs gözüken sarılık düsündügüm gibi boyanın altındaki katman degilmis. üstüne bir sey yapısmıs ve yakmıs boyayı. üstündeki sarılıgı cıkarmıs altta gene beyaz boya duruyor fakat sadece hafif belli boya yakma izi duruyor ama ben gene de cok sevindim düşündüğüm kadar kötü olmadıgına. ama oraya neyin aktığını ve neyin yapıştığını halen merak etmiyor değilim. Yalnız yıkamacı arkadaştan Allah razı olsun gerçekten çok ilgilenmiş arabamla. Arka çamurluğu sürtmüştüm orası çizik sanıyordum meğerse değilmiş. En ince ayrıntısına kadar arabayı temizlemişler. Yeni gibi olmuş. Dikmen üst kısım ve keklikpınarı tarafında oturan varsa araba iç dış yıkama için buraya kesinlikle tavsiye ederim. Yerin adını unuttum ama isteyen olursa bi önünden geçerken bakar söylerim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

dün aracımı keklipınarda bir oto yıkamacıya götürdüm. oradaki arkadas ilgilenmiş sagolsun cıkarmıs gözüken sarılık düsündügüm gibi boyanın altındaki katman degilmis. üstüne bir sey yapısmıs ve yakmıs boyayı. üstündeki sarılıgı cıkarmıs altta gene beyaz boya duruyor fakat sadece hafif belli boya yakma izi duruyor ama ben gene de cok sevindim düşündüğüm kadar kötü olmadıgına. ama oraya neyin aktığını ve neyin yapıştığını halen merak etmiyor değilim. Yalnız yıkamacı arkadaştan Allah razı olsun gerçekten çok ilgilenmiş arabamla. Arka çamurluğu sürtmüştüm orası çizik sanıyordum meğerse değilmiş. En ince ayrıntısına kadar arabayı temizlemişler. Yeni gibi olmuş. Dikmen üst kısım ve keklikpınarı tarafında oturan varsa araba iç dış yıkama için buraya kesinlikle tavsiye ederim. Yerin adını unuttum ama isteyen olursa bi önünden geçerken bakar söylerim.

Isim ve açık adres verebilirseniz memnun olurum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...