İçeriğe Yönlendir

Kemik İliği Aranıyor

Mustafa Karabulut

Recommended Posts

Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

Bu vahim olaya internette rastladım. Şahsen aynı zorlukları yaşamış ve kısmen olarak aşmış olan bir kemik iliği hastası olarak fazlasıyla etkilendim. Küçük yavrumuzun babası iliği uyana 20 bin lira vaad ediyor ve bu acı tablo kemik iliği ve organ bağışı konusunda ne kadar berbat bir durumda olduğumuzu resmediyor.

Kızılay'ın kan merkezlerine verdiğiniz bir tüp kan ile, ya da üniversite hastanelerinde bu testi yaptırabilirsiniz.

Allah kimseye yaşatmasın.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 yaşındaki Zeynep Gülcan için haftalardır düzenlenen kan bağışı kampanyalarına ilginin az olması, ilik bulunması ihtimalini aza indiriyor.

İlik bulunamadığı takdirde 2 aylık ömrü kaldığı ifade edilen 3 yaşındaki Zeynep Gülcan’ın babası Mustafa Gülcan, sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan kızına ilik bulunduğu taktirde ilik sahibine 20 bin TL ödül vereceğini duyurdu.

Acılı baba Gülcan “Her şey kızım Zeynep için. Kan bağışı yapan ve iliği tutan kişiye 20 bin TL ödül vereceğim. Bu paylaşımdan utanmıyorum. Tam 3 senedir mücadele ediyorum ve yoruldum. Çare arıyorum. Sadece 2 ay var. Kızımın yaşaması için ilik bulunması gerek. İnanın param da yok. Ama kızım yaşasın ben bu parayı bulup vereceğim. Ne olur kan bağışı yapın” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/ilik-verene-20-bin-tl--gundem-2081240/

https://www.facebook.com/mustafa.gulcan.54

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Az önce haberini tv de gördüm Allah kimseyi sağlık ile sınamasın, en ufak bir rahatsızlıkta hastahaneyi alt üst ediyoruz, rabbim dermansız dert vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mustafa, ben gittim gebze Kızılayda kan verdim, hastaya nasıl haber ulaşacak tutması halinde?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bizim milletimiz paragöz. Baba anlamış olayı.

Allah acil şifalar versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mustafa ben çok araştırdım.

İlik bankası heryerde değil Ankara istanbulda alabiliriz dedi.

Yoksa İlik nakli çok zahmetli bir olayda değil.

Ben çok düşündüm.

Kızılay bunu yapıyorsa Ramazan'dan sonra gideyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Daha önce verdim yine veririm. Kızılay a uğrayacağım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Mustafa, ben gittim gebze Kızılayda kan verdim, hastaya nasıl haber ulaşacak tutması halinde?

abi bilgiler veri havuzuna atılıyor, ve Türkiye dünya veri bankasına kayıtlı. Uyuşma sağlandığı an donöre bilgi verip çağırıyorlar. Yani verilen ilik dünyada başka bir hastayı da iyi edebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

abi bilgiler veri havuzuna atılıyor, ve Türkiye dünya veri bankasına kayıtlı. Uyuşma sağlandığı an donöre bilgi verip çağırıyorlar. Yani verilen ilik dünyada başka bir hastayı da iyi edebiliyor.

mustafa daha önce birçok kez kızılaya kan verdim o verdigim kanlarda bu ilik için taranıyormu acaba yada yeniden kan vermem mi lazım? (ankaradayım şehir içi her yere gidebiliirim)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

mustafa daha önce birçok kez kızılaya kan verdim o verdigim kanlarda bu ilik için taranıyormu acaba yada yeniden kan vermem mi lazım? (ankaradayım şehir içi her yere gidebiliirim)

abi yeniden verilmesi ve ilik bağışı için verildiğinin belirtilmesi gerekmekte.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Allah yardımcısı olsun, biz ailecek Çapada kanımızı verdik, bugüne kadar arayan soran olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Duyarlı davranışın için kutlarım Mustafa..

En kısa zamanda Allah şifa versin..

Kan verirken ilik nakli içinde olduğunu mutlaka söyleyeceğim.

Yorum bağlantısı

Allah acil şifalar versin, çok yakın zamanda kan verdim ben de. Bu kardeşimiz için olmasa da zamanı gelince yine de gidip vereceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...