İçeriğe Yönlendir

175/65 R14 Lastik Seçimi

GÖKHAN ÖZCAN

Recommended Posts

GÖKHAN ÖZCAN

Arkadaşlar merhaba. Aracımda continental conti premium contackt 5 lastik kullanmaktayım.

38.000 km sonunda lastikler aşınarak lastik güvenlik bariyerlerine gelmiş bulunmaktadır.

Continental lastikleri oldukça güvenli bir lastik fakat çabuk aşınıyorlar.

lastikçiye gittiğimde premium yerine eco tercih etmem gerektiğini daha uzun kullanım ömrü olacağını söyledi

Bunun üzerine 2 lastik arasında kaldım;

Continental conti eco contackt 3;

Pirelli Cinturato P1 verde;

Fakat Pirelli hiç kullanmadım konforsuz ve genellikle ilk zamanlar iyi, fakat  zamanla sertleşip kayma eğilimi gösterdiğini forumlarda okudum. Sizce hangi lastiği seçmeliyim. bu lastikleri kullananlar varsa ve yorumlarını paylaşırsa sevinirim. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Arkadaşlar merhaba. Aracımda continental conti premium contackt 5 lastik kullanmaktayım.

38.000 km sonunda lastikler aşınarak lastik güvenlik bariyerlerine gelmiş bulunmaktadır.

Continental lastikleri oldukça güvenli bir lastik fakat çabuk aşınıyorlar.

lastikçiye gittiğimde premium yerine eco tercih etmem gerektiğini daha uzun kullanım ömrü olacağını söyledi

Bunun üzerine 2 lastik arasında kaldım;

Continental conti eco contackt 3;

Pirelli Cinturato P1 verde;

Fakat Pirelli hiç kullanmadım konforsuz ve genellikle ilk zamanlar iyi, fakat  zamanla sertleşip kayma eğilimi gösterdiğini forumlarda okudum. Sizce hangi lastiği seçmeliyim. bu lastikleri kullananlar varsa ve yorumlarını paylaşırsa sevinirim. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aynı ebat pirelli kullandım çok da memnundum, güzel lastik.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Goodyear EfficientGrip  bu forumda isminden memnuniyete bahsettirdi.. benim tercihim o olurdu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Goodyear EfficientGrip  bu forumda isminden memnuniyete bahsettirdi.. benim tercihim o olurdu..

1 yıldır 16" ebatını kullanıyorum süper  :yes:  :good1:

Pirelli konusunda detaylı bilgi burada var.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/190979-pirelli-lastikleri-i%C3%A7in-soru-%C3%B6neri-ve-izlenimler/page-7

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ayni ebat ecocontact 5 kullaniyorum cok memnunum testlere bakarsan premiumdan baya bi dayanikli lastik etiketide B B .. Ayrica 175 65 14 ebatinda suanda adac testlerinde 1.sirada dusunmeden alabilirsin

Yorum bağlantısı
GÖKHAN ÖZCAN
(düzenlendi)

Yorumlar için teşekkür ederim goodyear efficientgrip yanaklarının oldukça yumuşak olduğu söyleniyor. Bu da türkiye yolları için bir handikap ama inceleyeceğim. Continental yanakları orta sert pirelli ise continentalden bir tık daha sert.

Ayni ebat ecocontact 5 kullaniyorum cok memnunum testlere bakarsan premiumdan baya bi dayanikli lastik etiketide B B .. Ayrica 175 65 14 ebatinda suanda adac testlerinde 1.sirada dusunmeden alabilirsin

Dediğiniz bu lastiği adac test sonuçlarında gördüm ilk sırada ve gidip continetal bayinde inceledim fakat yük endeksi 86 bu lastiği daha çok  ticari araçlarda kullanıldığı yük taşıma amaçlı üretildiği söyleniyor binek araçta kullanabileceği fakat yanak mukavemeti güçlendirilmiş olduğu için oldukça sert ve  konforda azalma olacağını okudum. fakat bu lastiği kullanan biri olarak sizin en iyi değerlendirmeyi yapacağınızdan hiç şüphem yok. 175/65 R14 ebatını mı kullanıyorsunuz ? birde aracınızın marka ve modeli nedir ? konfor olarak neler söyleyebilirsiniz ? Gerçekten bu fark anlaşılıyor mu?

tarihinde GÖKHAN ÖZCAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

şuan sizinle aynı ebatta pirelli kullanıyorum 10bin km oldu palio da gayet iyi iş görüyor.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Yorumlar için teşekkür ederim goodyear efficientgrip yanaklarının oldukça yumuşak olduğu söyleniyor. Bu da türkiye yolları için bir handikap ama inceleyeceğim. Continental yanakları orta sert pirelli ise continentalden bir tık daha sert.

Dediğiniz bu lastiği adac test sonuçlarında gördüm ilk sırada ve gidip continetal bayinde inceledim fakat yük endeksi 86 bu lastiği daha çok  ticari araçlarda kullanıldığı yük taşıma amaçlı üretildiği söyleniyor binek araçta kullanabileceği fakat yanak mukavemeti güçlendirilmiş olduğu için oldukça sert ve  konforda azalma olacağını okudum. fakat bu lastiği kullanan biri olarak sizin en iyi değerlendirmeyi yapacağınızdan hiç şüphem yok. 175/65 R14 ebatını mı kullanıyorsunuz ? birde aracınızın marka ve modeli nedir ? konfor olarak neler söyleyebilirsiniz ? Gerçekten bu fark anlaşılıyor mu?

Continentalin sitesinde bir cok modelde artik XL uretimi var . guclendirilmis yanak oldugu doğrudur. 4Bin km oldu ben kullaniyorum bundan once goodyear duragrip vardi memnun degildim gerci lastikler bitme noktasina gelmişti.  Yol tutuş gerçekten çok iyi yolu iyi kavriyor fren mesafesi gayet iyi. Sadece micir parlak tirtirli asfaltta biraz sesli ondada fiestaninda yol sesi almasindan dolayi lastik sesli geliyor olabilir bu arada aracim 2011 fiesta 1.4 tdci lastikler 175 65 r14

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

İki ay kadar önce 4 adet Conti Premium Contact 5 175/65/14 aldım öncesinde yaklaşık 4 yıllık Yokohama lastiklerim vardı. Continantale geçince konfor arttı ses ise epey azaldı 2004 TDCİ Fiestamda bende size Conti premiumdan devam etmenizi önerebilirim...

Aldığım continental bayiside sizin bahsettiğiniz yük endeksi probleminden bahsetti sanırım 175/65/14 Eco 5 modelinin yük endeksinin yüksek olduğundan önermemişti..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

65 yanak yumuşak da olsa sorun çıkarmaz. Sürekli kaldırma falan çıkıyorsanız o başka tabii. 

Yorum bağlantısı
Uğur Akdaş

2005 Fiesta aracımda aynı ebatta sadece 82T yerine 82H Michelin energy saver+ vardı.Yaklaşık 28.000 km kadar 3 sene sorunsuz kullandım. Satarken üstündeydi ve gayet iyiydi durumları alanda baya kullanır. Tavsiye ederim. Ayrıyetten başka lastik olarak Conti değilde Pirelli tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
GÖKHAN ÖZCAN

İki ay kadar önce 4 adet Conti Premium Contact 5 175/65/14 aldım öncesinde yaklaşık 4 yıllık Yokohama lastiklerim vardı. Continantale geçince konfor arttı ses ise epey azaldı 2004 TDCİ Fiestamda bende size Conti premiumdan devam etmenizi önerebilirim...

Aldığım continental bayiside sizin bahsettiğiniz yük endeksi probleminden bahsetti sanırım 175/65/14 Eco 5 modelinin yük endeksinin yüksek olduğundan önermemişti..

Aynen öyle continental bayii konfor sorunu olacağından dolayı önermiyor fakat tabikide kullanıcı yorumlarını almakta fayda gerçekten hissedilir düzeydemi.

2005 Fiesta aracımda aynı ebatta sadece 82T yerine 82H Michelin energy saver+ vardı.Yaklaşık 28.000 km kadar 3 sene sorunsuz kullandım. Satarken üstündeydi ve gayet iyiydi durumları alanda baya kullanır. Tavsiye ederim. Ayrıyetten başka lastik olarak Conti değilde Pirelli tavsiye ederim.

Michelin energy saver ıslak yol kavrama frenleme kabiliyeti zayıf diyorlar böyle bir sorun yaşadınız mı?

65 yanak yumuşak da olsa sorun çıkarmaz. Sürekli kaldırma falan çıkıyorsanız o başka tabii. 

Evet tabikide tamamen kullanıma bağlı  65 yanak yüksek bir yanak onun için balonlama riski daha az. 

Continentalin sitesinde bir cok modelde artik XL uretimi var . guclendirilmis yanak oldugu doğrudur. 4Bin km oldu ben kullaniyorum bundan once goodyear duragrip vardi memnun degildim gerci lastikler bitme noktasina gelmişti.  Yol tutuş gerçekten çok iyi yolu iyi kavriyor fren mesafesi gayet iyi. Sadece micir parlak tirtirli asfaltta biraz sesli ondada fiestaninda yol sesi almasindan dolayi lastik sesli geliyor olabilir bu arada aracim 2011 fiesta 1.4 tdci lastikler 175 65

Anladığım kadarıyla konfor da öyle hissedilir düzeyde bir azalma yok. yük rezervinin fazla oluşu bana göre avantajlı bir durum yanak mukavemeti Türkiye yol şartları göz önüne alındığında konfor dışında bir eksiği yoksa tercih edilebilir. hatta tercihim bu yönde olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Kesinlikle konforda düşme söz konusi değil .. Bi kac lastikci biraz sert olabilir dedi ama hicte sert degil hamuru yumuşak bir lastik. Tavsiyemle bir arkadasimda aldi hyundai getz aracina o da cok memnun

Yorum bağlantısı
GÖKHAN ÖZCAN

Kesinlikle konforda düşme söz konusi değil .. Bi kac lastikci biraz sert olabilir dedi ama hicte sert degil hamuru yumuşak bir lastik. Tavsiyemle bir arkadasimda aldi hyundai getz aracina o da cok memnun

teşekkür ederim gerçekten en iyi yorumu kullananlar yapacaktır. Seçimim cec5 ten yana olacak.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Bu araç ve lastik kombinasyonunda yaklaşık 10k dır michelin kullanıyorum. Memnunum.

Alırken conti ile aynı fiyattalardı. Şimdi fiyatlar artmış diyorlar gerçi.

Yorum bağlantısı
Uğur Akdaş

Michelin energy saver ıslak yol kavrama frenleme kabiliyeti zayıf diyorlar böyle bir sorun yaşadınız mı?

Bence gayet üstün bu konularda. Abs yoktu benim araçta ıslak zeminde hiç kızaklama yapmadı sert frenlerde ve yol tutuşuda gayet iyiydi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...