İçeriğe Yönlendir

Muayeneden Kaldım

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

Bu gün muayeneye girdim arka frenler ayarsızmış kaldık geçemedik :) Neyse frenleri ayarlatırımda beni asıl rahatsız eden konu farları ölçüm değerleri , Ya düzgün ölçmediler yada gözle görülür fark olmasada iki far arasındaki değerler arasında uçurum var , far değerleri ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Muayene raporum , ve gece farlarımın verdiği ışığın fotoğrafı

Pq833O.jpgg5dllO.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Tutak
(düzenlendi)

Muayene de farlara özenli bakılmıyor ben farlarımı ayarlatıp gidiyorum farlar yine kusurlu geçiyor raporda ki değerlere çok takılmayın

tarihinde Emre Tutak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Muayeneyi kafanıza takmayın. Bana da sis farı açısı hatalı demişlerdi. He evet ondan dedim pati çekerek uzaklaştım.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Sabahında far ayarı yapılan aracıma öğleden sonra far ayarlarından hafif kusur yazdılar. Aynı şekilde ayar yapılmayan (sabit olan) sis farlarına da ayarı bozuk yazmışlar :D Sabah ayar yapan dükkandaki alet ile muayenedeki kontrol yapan alet aynı alet bu arada. Yine de yazıyorlar.. Takılmayın bence..

Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Farlardan kusursuz geçen çok az kişi gördüm hep bozuk hep bozuk  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Far yarını 10-20 liraya yapıyorlar. Tam ayar yaptırın, kafanızda, karşınızdaki de rahat olsun..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Farlara ayar yaptıracaktınız, yaptırdınız mı?

Muayenede yazan değerlere aldanmayın. Kusur bulunmayanı yok zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Farlara ayar yaptıracaktınız, yaptırdınız mı?

Muayenede yazan değerlere aldanmayın. Kusur bulunmayanı yok zaten.

Çok iddialı bence :nargile::fiuw:

Nb50m8I.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Sabahında far ayarı yapılan aracıma öğleden sonra far ayarlarından hafif kusur yazdılar. Aynı şekilde ayar yapılmayan (sabit olan) sis farlarına da ayarı bozuk yazmışlar :D Sabah ayar yapan dükkandaki alet ile muayenedeki kontrol yapan alet aynı alet bu arada. Yine de yazıyorlar.. Takılmayın bence..

Benim bildigim sislerin de ayar vidalari vardir. Ayar yapilmiyor degil sadece farlar gibi iceride ayar dugmesi yok. Bence de küçük kusurlara takilmamak lazim kusursuz gecen yok gibi. Ancak ayarlarin birbirinden bu kadar farklı cikmasi ilginç
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok iddialı bence :nargile::fiuw:

Aa, farları kontrol edilmeyen de varmış aramızda :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hadi canım hadi dükkanın önünü kapatmayalım :p 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yok yanlış.

10yıldır yatan araç diyecektin [emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Benim bildigim sislerin de ayar vidalari vardir. Ayar yapilmiyor degil sadece farlar gibi iceride ayar dugmesi yok. Bence de küçük kusurlara takilmamak lazim kusursuz gecen yok gibi. Ancak ayarlarin birbirinden bu kadar farklı cikmasi ilginç

Valla serviste özellikle sordum far ayarı yapılırken, sisler de ayarlanıyor mu diye, birkaç ustaya sordular, onlar sabit cevabı gelince ellemediler. Bi bakayım o zaman, sis farlarını pek kullanmıyoruz diye önemsememiştim ama ayarı varsa o da yapılsın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Farları ayarlatmıştım , tekrar gene götürücem aynı yere raporla birlikte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Gene hafif kusur var derler  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bu ayın 1 inde bende muayeneye girdim ve geçtim şükür ama far olayından aynı sizin benim ve herkes gibi şikayeti olan binlerce insan var maalesef ve muayeneye gitmeden hemen önce ayar yaptırmama rağmen sonuçta farların ve sis lambalarının hepsi değişik bir yere bakıyor   :angry:  yazdılar ve hafif kusurla geçti ama olayı karşılıklı tartıştıktan sonra sonuç alamadık çünkü o kişi de sonuçta bir görevli, yapacak bir şey yok diyip ayrıldım....  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ayarı yapan ustanın bir kabahati yoktur, siz aydınlatmasından memnunsanız frenlere yoğunlaşın..

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Ayarı yapan ustanın bir kabahati yoktur, siz aydınlatmasından memnunsanız frenlere yoğunlaşın..

Zaten frenlerden kaldım , onlara baktırıcam  , farlarında aydınlatması iyi raporda yazan sapmaya göre farın birinin hanyaya biri konyaya bakması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Fren lambasından kalmışsınız. Sorun neydi ?

Arka fren gücü farkı %49 çıkmış, fren lambası değil sorun.
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)

Fren lambasından kalmışsınız. Sorun neydi ?

Arka fren gücü farkı %49 çıkmış, fren lambası değil sorun.

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...