İçeriğe Yönlendir

Quadcopter Ve Drone'lar Hakkında

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Öncelikle herkese merhaba..

Yaklaşık 2-3 aydır ilgilendiğim bir hobim bu ve bir gün youtube’da kedi videoları izlerken kendimi helikopter üstü kamera videolarında bulmamla başladı..

35-40 cm boylarında helikopterle başladım önce 3-5 gün dayanabildim sonrasında bu bahsettiğim kedi videoları beni aldı götürdü Quadcopter diye bilinen 4 pervaneli uçan cihazlara.. Bunlara merak salınca üzerine kamera takılabildiğini türlü türlü kayıtlar alınabildiğini gördüm. Zaten hali hazırda bir fotoğraf çekme merakım vardı bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Banggood isimli web sitesinden paypal aracılığı ile yapmış olduğum alışverişten oldukça memnun kaldım. 25 Haziranda vermiş olduğum siparişim 8 temmuzda elime ulaşmıştı güzel bir kargo süreciydi ve malezyadan geldi..

Kargo Süreci

pgy2Mm.jpg

Siparişini vermiş olduğum ürüne gelince adı: SYMA X8W yani Wifi ile kamerasına bağlanıp 70-100 metre arası bir mesafede kayıt ve fotoğraf çekebilme imkanı tanıyor. Diğer bir modeli Syma X8C ise kamerasının arkasında bulunan hafıza kartı girişi sayesinde havada görüntüleri karta kayıt yapabiliyor.

Bendeki merak 70 metre ile sınırlı olmadığından öylesine olmuşken wifi olsun istedim merakımızı giderelim diye..

Fakat youtube'da yapılan deneme çekimleriyle 480Metre menzile kumanda ile cihazı yönetebiliyorsunuz.

Kullanım süreleri genelde 8-10 Dk - Bataryada "Mah" yükseltildiğinde 12-13 dk'ya kadar çıkılabiliyor..

Üzerine her tür mini Aksiyon kamera takılabiliyor.. Gopro vs gibi..

Syma Paket  İçeriği ve Resimler (Alıntıdır)

94MW8o.jpg

Pq8246.jpg

j50rP9.jpg

Bunlarda benim favorilerim  bu cihazla yapılan kayıtlar..

https://www.youtube.com/embed/Itd5NBPHjU4

https://www.youtube.com/embed/0PcR9ObBfSg

Gelelim almış olduğum kameraya..

Sağolsun yine forum içinde "Murat Sağdaş" yardımcı oldu pek kullanmadığı sıfıra yakın olan SJCAM4000 model aksiyon kamerasını almış bulundum fotoğraflarını gönderiyorum sıfır gibi ürün aldık J

LakR2G.jpg

7k91YW.jpg

g5dYnR.jpg

94MrR3.jpg

Am4Gaz.jpg

JYRW1W.jpg

zA8yXO.jpg

Akşama kadar kendi çektiğim videolarını ilk amatör kayıtlarım olarak ekleyeceğim..

Teşekkürler..

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Aynen abi fiyatı bende bekliyorum. Aynı merak bende sualtı çekimleriyle başlamıştı, bana gopro aldırttı bu heves, şimdi de havadan çekimler dürtmeye başladı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Harika bir uğraş, quadcopter'ın fiyatı nedir?

Aynen abi fiyatı bende bekliyorum. Aynı merak bende sualtı çekimleriyle başlamıştı, bana gopro aldırttı bu heves, şimdi de havadan çekimler dürtmeye başladı  :D

XvV83D.jpg

Yukarıdaki benim aldığım cihaz..

Bir alt modeli X8C yani kamerası hafıza kartına kayıt yapan modeli 109$ ve yine ücretsiz kargo..

Gümrükte vergiye takılacak türden bir fiyatta olduğundan benim kargo şansıma takılmadan geldi..

Takılsaydı %20 ödeyecektim mecburen.

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Satıcı satış bedelini düşük gösterirse sıkıntı olmuyor. Normalde 150 dolar sınır ama bu sınırı gümrük istediğinde 75 dolara kadar çekebiliyormuş. Kanunda öyle bir şeyler yazıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Hemmen bakıyorum videona.. :good1:

Edit: Anlaşılan tecrübelerinden öğrenecek çok şeyimiz var.. Videoyu izledim gözlerim doldu :))

Görüntüleme ekipmanları benimde hobimdir..

Aramızda kalsın bana gelen paket üzerinde 20 $ yazıyordu :bravo:

Satıcı satış bedelini düşük gösterirse sıkıntı olmuyor. Normalde 150 dolar sınır ama bu sınırı gümrük istediğinde 75 dolara kadar çekebiliyormuş. Kanunda öyle bir şeyler yazıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Video bana ait değil.

En azından bu benim değil  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Video bana ait değil.

En azından bu benim değil  :D  :D

Kötü emellere alet olmuş cihazlarda vardır elbet. Üstlerinde FPV olduktan sonra götür götürebildiğin yere :)

Varmı sana ait çekimler ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aynı heves bende de başladı, benzer bir model sipariş ettik, bakalım çekimleri yarıştırırız yakında benim heli gelsin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Aynı heves bende de başladı, benzer bir model sipariş ettik, bakalım çekimleri yarıştırırız yakında benim heli gelsin :)

Harika güzel paylaşımlar bizim bekliyor öyleyse..

Hemen model öğrenelim hangi model sipariş ettiniz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Gül

bende aynı siteden syma x5sw modelini aldım henüz elime ulaşmadı 74 dolara aldım bende 55 tl gümrük vergisi gözüküyo seninki iyi takılmamış

benim bu cihazlarda en çok merak ettiğim çok uzağa uçuyor ya geri kendimiz mi getiriyoz yoksa ne biliyim direk kumandada bir tuş felan olupta kendimi geliyor biliyormusun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Harika. [emoji122] Güle güle kullan abi. Merakla videoları bekliyorum.. [emoji41]

Hayırlı olsun..[emoji5]

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Görüntüleme ekipmanları benimde hobimdir..

Sen neler yapıyorsun böyle Sami ? :D:D ( varmı başka değişik çekimler) :D:D:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Kötü emellere alet olmuş cihazlarda vardır elbet. Üstlerinde FPV olduktan sonra götür götürebildiğin yere :)

Varmı sana ait çekimler ?

Sen neler yapıyorsun böyle Sami ?  :D  :D  ( varmı başka değişik çekimler)  :D  :D  :D

Forum kapansın istemem. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Harika güzel paylaşımlar bizim bekliyor öyleyse..

Hemen model öğrenelim hangi model sipariş ettiniz ?

x8w,sizdekinin aynısı,yedek batarya ve dişli ile gelecek benimki, uzun süre havada kalmak gerek :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

bende aynı siteden syma x5sw modelini aldım henüz elime ulaşmadı 74 dolara aldım bende 55 tl gümrük vergisi gözüküyo seninki iyi takılmamış

benim bu cihazlarda en çok merak ettiğim çok uzağa uçuyor ya geri kendimiz mi getiriyoz yoksa ne biliyim direk kumandada bir tuş felan olupta kendimi geliyor biliyormusun

Maalesef o bahsettiğiniz sistem Phantom modellerinde mevcut "go home" mu o tür bir tuşu var şuan hatırlayamadım gps'de kumanda neredeyse oraya geri dönüyor tabi açık alanda kullanılabilecek bir özellik zaten. Onun dışında tüm diğer işlemlerini siz yapıyorsunuz..

Harika. [emoji122] Güle güle kullan abi. Merakla videoları bekliyorum.. [emoji41]

Hayırlı olsun..[emoji5]

Eyv. teşekkürler Murat kullanalımda görelim şu kameranın meziyetlerini.. Ama mahalle ortamında çıkartacak değilimde mecbur memleket bayramda bursa bandırma ve erdek gezeceğim çekimler yapacağım..

Sen neler yapıyorsun böyle Sami ?  :D  :D  ( varmı başka değişik çekimler)  :D  :D  :D

Fena dimi..

Forum kapansın istemem. 

Eyv  :shok:

x8w,sizdekinin aynısı,yedek batarya ve dişli ile gelecek benimki, uzun süre havada kalmak gerek :)

Anladım Cem abi fikir alışverişlerinde bulunuruz bolca. Malezyadan geliyorsa belki aynı satıcıdır takılmaz. Ben takılmayacağını bilsem batarya eklerdim. Bayramdan sonra ek siparişler vereceğim ayak ve pervane koruması gibi.. İstanbulda da perpada çalıştığım işmerkezinde batarya satan bir yer buldum 60TL 2200Mah  olarak bir yedek alacağım bugüm.. Malum bayram yoğun geçecek..

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, bizde üst seviyelerinden kullanıyoruz, hava fotosu falan çekiyorlar DSİ de, 5-6 bin dolarlıklardan, şahsen zevk alamadım, uçuruyorum hissi alamadım daha doğrusu, tam oto alet, bende istiyorum ama 6 kanal helikopter, alışma safhasındayım henüz, yinede bu quad ların seni takip edip çekim yapanları ilgimi çekmiyor değil, motorla falan gidip atraksiyon yaparken seni çekmesi hoş olurdu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hayırlı olsun, bizde üst seviyelerinden kullanıyoruz, hava fotosu falan çekiyorlar DSİ de, 5-6 bin dolarlıklardan, şahsen zevk alamadım, uçuruyorum hissi alamadım daha doğrusu, tam oto alet, bende istiyorum ama 6 kanal helikopter, alışma safhasındayım henüz, yinede bu quad ların seni takip edip çekim yapanları ilgimi çekmiyor değil, motorla falan gidip atraksiyon yaparken seni çekmesi hoş olurdu :)

Seni takip eden bir başka zaten :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Bizimde yolumuz o cihazlara bir gün düşecektir abi. Şuan bana gelmiş olan ürün yine bir nevi oyuncak :) Fakat bende 4 kanallı helikopter var onu zaptetmek bize zor derken siz 6 kanallı diyorsunuz onu düşünemiyorum bile.

Ve o kayak yaparken yada motor kullanırken çekim yapan o cihazlar harikalar..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Murat Sağdaş'dan almış olduğum SJ4000 Serisi makine ile yapmış olduğum araç içi emaneten çekim..

https://youtu.be/6DGLt9BB3wc

Erkan otoparka girmeyip 300 mt daha gidip sağa dönsen,benim eve geliyormuşsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Erkan otoparka girmeyip 300 mt daha gidip sağa dönsen,benim eve geliyormuşsun :)

Oo ben eski üsküdarlıyım abi migrosun orda oturuyorduk.. Burdaki isparka alıştık parkediyoruz. Siz uncular tarafındamısınız.
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Oo ben eski üsküdarlıyım abi migrosun orda oturuyorduk.. Burdaki isparka alıştık parkediyoruz. Siz uncular tarafındamısınız.

Sultantepedeyim,gelirsen beklerim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...