İçeriğe Yönlendir

Mazda 6 2010 Sport Sahibi Arkadaşlar Almayı Düşünüyorum Yardım

Salih Aktaş06

Recommended Posts

Salih Aktaş06

2010 model mazda 6 sport ve dinamik plus arasında kaldım bu araçlar piyasası yok binmek için alıyorum motor ve vites kutusu gibi sıkıntı yasarmiyim

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Mazda en arızasız marka diye biliyorum. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

24q5yr8.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Forumumuz da Mazda araca sahip olan arkadaşlarımızdan birisi de Engin kardeşimizdir.kendisinin size yardımcı olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06

Sabah beri mazda forum ları okuyorum aracın sıkıntısı yok ama lpg bağlı ise motorda yüksek km yapan araç için masraf kaçınılmaz olduğunu yazmışlar ekzos siboplari magnezyum olduğu için 50000 km yapan araçlarda üst kapak yenilemesi gerekiyormuş bunun dışında arza yok diyorlar

Yorum bağlantısı

Sabah beri mazda forum ları okuyorum aracın sıkıntısı yok ama lpg bağlı ise motorda yüksek km yapan araç için masraf kaçınılmaz olduğunu yazmışlar ekzos siboplari magnezyum olduğu için 50000 km yapan araçlarda üst kapak yenilemesi gerekiyormuş bunun dışında arza yok diyorlar

Magnezyum siboplar euro5 motorlarda var diye biliyorum ben, 2010 ların euro 4 olması gerekiyor

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Açıkçası 6 yı çok bilmiyorum. Motor ve şanzımandan sorunyaşacağınızı sanmıyorum. Ancak LPG ile uyum problemi var. Bende taktırmadım, kararsızım.

Yorum bağlantısı

Merhabalar kısa süre önce Mazda 3 kullandım. LPG mevcuttu yaklaşık 25000 km kullandım herhangi bir arıza felan vermedi. Okuduğum yorumlar ve ustalarda bahsi geçen LPG uyumsuzluğu montaj hatası veya Sürücünün hatasından Kaynaklı olabileceğini iletti. Diğer arıza meselesine gelince hiç arıza yapmadı Iki defa bakıma gitti onun haricinde gitmedim. Performans nedeni ile değiştirdim Mazda 6 kullanmadım ama 3 de motor ve 4 ileri klasik otomatik şanzıman yetersiz geldi uzun yolda kısa mesafelerde kesinlikle tavsiye edebilirim biraz sürat seviyorsanız Mazda 3 yetersiz gelebilir. Mazda 6 da şanzıman nasıldır bilemiyorum. Şu an accord kullanıyorum Mazda dan sonra şanzıman ve motor haricinde yabancılık çekmedim.

Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06

mazda 6 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-aldatmaz-otoport-tan-2011-mazda-6-sport-otm-full-68.300-km-de-221094147/detaybu üstad arac 150 bg yeter ben alışamadım dizel arabaya benzinciyim ben mondeo yu sattıgım gün alacam bunu konfor lüxs hepsi var bastığım zaman gitsin istiyorum dizel arac öyle değil arabalardan soğuttu beni dizel çok büyük hata yapmışım az yakar diye aklımı çeldiler bana az yakmasın gitsin be kardeşim gitsin yolda 

Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06

Hiç öyle olmuyor benzinli uzayıp giderken dizelin nefesi yetmiyor gaz teli kopmuş gibi yığılıp tekrar tekrar toplamasını alışamadım yuklendimi gidecek dizelde audi den gerisi yalan onada 150 bin vereremem benzine devam tork falan hikaye devir lazım devir dizelcilere kolay gelsin yapacak başka birşey yok

Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06

Siz uzun devir bandına alışmışsınız[emoji106] Bir dönem bende benzinli araç sahibi oldum güçsüz bir araç değildi 1.4 turbo opel motoruydu manuel şanzımandı ve yazılımlı(chipli) bir araçtı.Evet bastım mı uçuyordu ama neye göre klasmanındaki araçlara göre,hacmine göre,o zamana kadar kullandığım en güçlü araç(170ps) olduğu için bana öyle geliyordu şuan mondeom var 140 beygir kalkışı hantal doğru,ama tork olayı farklı yokuşta ben bazen şişiyordum astrayla(turbo besleme ve 270 nm torka rağmen) hacim diyeceksiniz 1.4 evet fındık ve orta büyüklükte turboyla desteklenerek yüksek güç elde ediliyor ama ona rağmen kesiliyor. Sonuç olarak atmosferik bir ünite size göre rafine gelebilir [emoji106] ama bakımlı-düzgün bir dizel ünite de üzmez(tabi ki dizelden yarış performansı beklememek gerek) torku da küçümsememek gerek. Saygılarımla

Biz hatayı yanış yerde arıyoruz daha önceki araç 20 t5 olunca bu araç basit ve güçsüz kaldı çok uğraştım alışmak için ama sürekli uzun yol olunca diğer arabaların yanında bizimki sanki duruyor lakin benzinli araç can diğeri yalanmış ekonomi arayanlara allah yardım etsin

Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06

Evet ecoboost 2.0 buldum ve alıyordum 240 hp ama son anda caydırıcı arkadaşlar araya girdi 58 bine bitmisti araç ama parça sorunu var dikkat et deyince binanda soğuksu döküldü üzerime zaten satılık 8 araç var ecoboost olarak volvo s80 in kopyası mondeo 2.o ecoboost bakalım kısmet

Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06

Dizel her türlü iyidir.Ara hızlanmalarda mükemmel.Hız iyi değil ama 100-200 arası nasıl gider anlamazsınız.En son 2.0 dizellere 1.4 tsi lerle kafa tutuyoruz diyenler şimdi ellerine turboyu almış geziyorlar.

Kardeşim benzinli 2000 cc 240 hp bir araç bin o koltuğun stresinden bir daha kurtulamazsın dizel nefes alamaz yanında sen 4000 devir de nefesin kesilirken o 3000 devir daha çeviriyor 7500 devirde redline girdiğinde aranızdaki fark 20 metre olur dizel yanına yaklaşamaz sonuçta ben kamyon gibi yük çekmiyorum rampada asılsın diye binek kullanıyoruz dizel başka bi sevda az yakitcilar sever onu bundan dolayı ben devirli nefesi bitmeyen araç arıyorum renk ve hayaller tartisilmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Özmen

Evet ecoboost 2.0 buldum ve alıyordum 240 hp ama son anda caydırıcı arkadaşlar araya girdi 58 bine bitmisti araç ama parça sorunu var dikkat et deyince binanda soğuksu döküldü üzerime zaten satılık 8 araç var ecoboost olarak volvo s80 in kopyası mondeo 2.o ecoboost bakalım kısmet

Salih Bey, Ecoboost 240 HP Mondeo larda parça sorunu konusunu biraz daha açabilir misiniz acaba? Motor hariç herşeyi dizel ile aynı diye biliyorum ben? Motor da öyle 3-5 senede parça değiştirecek kadar sorun çıkarmaz, sanmıyorum. Zaten benzinli olması bir artı bakım konusunda. Belki turbo konusunda sıkıntı çıkarabilir. Bildiğiniz bilgileri paylaşırsanız sevinirim. Ben de 1 yıl içinde bu ecoboost lardan almayı planlıyordum Allah nasip ederse. Daha önce kullandığım Accord 2.4 den sonra birçok araç araştırdım, valla beni kesecek tek araç bu 240 HP lik Mondeo lar diye düşünüyorum :yes:

Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06

Salih Bey, Ecoboost 240 HP Mondeo larda parça sorunu konusunu biraz daha açabilir misiniz acaba? Motor hariç herşeyi dizel ile aynı diye biliyorum ben? Motor da öyle 3-5 senede parça değiştirecek kadar sorun çıkarmaz, sanmıyorum. Zaten benzinli olması bir artı bakım konusunda. Belki turbo konusunda sıkıntı çıkarabilir. Bildiğiniz bilgileri paylaşırsanız sevinirim. Ben de 1 yıl içinde bu ecoboost lardan almayı planlıyordum Allah nasip ederse. Daha önce kullandığım Accord 2.4 den sonra birçok araç araştırdım, valla beni kesecek tek araç bu 240 HP lik Mondeo lar diye düşünüyorum :yes:

en büyük sıkıntısı 2 eli yok 85-90 binlik arabalar 55- 65 bin bandında gidiyor lpg bağlanmıyor motor s60 volvo daki 2.0 t nin versiyonlusu volvo zaten son yıllarda hep sorunlu motor kullanıyor aynı motoru mondeo da bir araçta motor çok büyük etken kalbi arzalı bir araç sıkıntıdır bana göre bizde araç satılırken herkes lpg varmı diye soruyor en büyük eksiği lpg bağlanmıyor olması daha bundan büyük sıkınyı olamaz 

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen

2. eli çok önemli değil benim için. Eğer nasip olurda alırsam en az 7-8 sene binerim. LPG de çok önemli değil, yılda 10 bin km yapıyorum en fazla. Ancak kronik sorunu varsa o sıkıntı çıkarır işte. Sizinle motor tercihi bakımından aynı kafada düşünüyoruz :) Ecoboost Mondeo yerine sizin önerebileceğiniz alternatifler neler olur acaba? Mesela TFSI düşünsek? Gerçi ona da LPG bağlanmıyor ama dediğim gibi LPG ilk önceliğim değil.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

2. eli çok önemli değil benim için. Eğer nasip olurda alırsam en az 7-8 sene binerim. LPG de çok önemli değil, yılda 10 bin km yapıyorum en fazla. Ancak kronik sorunu varsa o sıkıntı çıkarır işte. Sizinle motor tercihi bakımından aynı kafada düşünüyoruz :) Ecoboost Mondeo yerine sizin önerebileceğiniz alternatifler neler olur acaba? Mesela TFSI düşünsek? Gerçi ona da LPG bağlanmıyor ama dediğim gibi LPG ilk önceliğim değil.

Ben şimdiye kadar fazla sorun duymadım 2.0 ecoboost sorun olduğunu. Her arabanın kendine göre sorunu olabilir yada bakimsizliktanda olabilir. 55 bine güzel bir mondi 2.0 ecoboost bulanabilir. Diye dusunenlerdenim.
Yorum bağlantısı
Serkan Özmen

Ben şimdiye kadar fazla sorun duymadım 2.0 ecoboost sorun olduğunu. Her arabanın kendine göre sorunu olabilir yada bakimsizliktanda olabilir. 55 bine güzel bir mondi 2.0 ecoboost bulanabilir. Diye dusunenlerdenim.

Zaten beni cezbeden de fiyatına göre sundukları. Zaten az km yapan biriyim, tam bana göre aslında. Hem dizele göre daha sessiz ve rafine bir sürüş, hem de ihtiyacın olduğunda her daim altında hazır bekleyen beygirler :)  önümüzdeki kışa doğru 55-60 arası temiz bir tane bulmayı umuyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
(düzenlendi)

2.0 ecoboost ta sorunlar yeni mi ćıķtı ortaya.Ben hiç duymadım da.Üstelik 85-90 bine 2.0 eb mondeo nerde.55-65 b arası fiyatlar.Yani zaten yerde fiyatlar.Sonuncusu ise performans için 240 hp bir araba alıpta sonra ona lpg bağlatmanın peşine düşmezdim.

+1 LPG olayına kesinlikle katılıyorum. Hele de yılda 10-15 bin km yapan için çok gereksiz. Fiyat olarak da gerçekten şu piyasada alınabilecek ender araçlardan diye düşünüyorum.

tarihinde Serkan Özmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06

2.0 ecoboost ta sorunlar yeni mi ćıķtı ortaya.Ben hiç duymadım da.Üstelik 85-90 bine 2.0 eb mondeo nerde.55-65 b arası fiyatlar.Yani zaten yerde fiyatlar.Sonuncusu ise performans için 240 hp bir araba alıpta sonra ona lpg bağlatmanın peşine düşmezdim.

Ayrıca bu motoru Ford Volvo kullanıyor. Land Rover evoque de si4 olarak bu motor var.Dandik bir motor olsa 200b tl lik bir arabada olmaz heralde[emoji2] .

http://www.ford.com.tr/SBE/fiyat-listeleri/binek-arac-fiyatlariacaba 2.0 cc motor mondeo 165 bin fiyat var ken dizelinde benzinlisi karada havada 100 ederken acaba senin arac 55-65 ediyorsa bence tutulmuyordur onun içinde sahibinden ilanlarda bekliyor araçlar burası türkiye ikinci elde lpg yoksa o araba elde kalır bilesiniz :D

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-satilik-makam-prestij-ful-plusful-na-ararsan-var-211709878/detaybu araç her hafta ankarada oto pazarına cekiliyor bir tane yüzüne bakan yok :fiuw:

Bu aracın bir sorunu olmazmi. Her satılan araç hemen satılacak diye bir kaide yok. Ben böyle bir arac düşünsem beyaz alır.55 000 tl alır 3 yıl biner sonra satardim. Bu arabayi herkes almaz değerini bilen alır. Az e250 kovalamadik bu 2.0 ecoboost la. Piyasada 200 binlik çok aracı rezil eder. Ben bile evin ikinci aracı olarak bile düşünmüyor degilim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Özmen

http://www.ford.com.tr/SBE/fiyat-listeleri/binek-arac-fiyatlariacaba 2.0 cc motor mondeo 165 bin fiyat var ken dizelinde benzinlisi karada havada 100 ederken acaba senin arac 55-65 ediyorsa bence tutulmuyordur onun içinde sahibinden ilanlarda bekliyor araçlar burası türkiye ikinci elde lpg yoksa o araba elde kalır bilesiniz :D

Abi zaten elde kalsın sorun yok benim için. önceki aracım olan Accord u sattıgıma pişmanım zaten. Ben alıp 7-8 sene Allah nasip ederse bineceğim. Şu parayı bir denkleştirelim de, iyi bir pazarlık yaparız artık.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-hikmet-otomotiv%2C%2C58.000-km%2C%2Cselective-2.0-ecoboost-240-bg-212861023/detay

İçi taba rengi olanlarda hoş duruyor gerçekten :yes:

Yorum bağlantısı
Salih Aktaş06

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-haldiz-2.el-den-mazda-6-2.0-sport-otm-221105709/detayher  kesin gönlündeki aslan farklı ben mazda 6 için can atıyorum sizde mondeo için allah herkesin gönlüne göre versin ben bunu almazsam içim yanacak  herkese hayırlı bayramlar hoşca kalın fazla sürat ömrü kısaltır bunu da dikiz aynasına yazın baktıkca öyle basın gaz pedalına :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...