İçeriğe Yönlendir

Focus II - Triger Seti Değişimi Yıl Mı Km Mi?

Coşgun Demirci

Recommended Posts

Volkan Dinçel
(düzenlendi)

2004 yılında aldığım Golfümün trigerini 2012 yılında değiştirmiştim km.si 45.000 falandı..Biraz sanırım kullanım alışkanlığı ile de alakalı sakin kullanırdım..bir sabah çalıştırdım cik cik motordan ses geliyor c.tesi gidip değiştirmiştim..

Tamamen şans işi..Yılı dolduğunda kopabilirde kopmayabilirde..Kimi şansa bırakır kimi değiştirir..Karar sizin..

Bence teknolojinin geldiği seviyeye bakıldığında kopmayan yada ömrü çok daha uzun triger kayışı yapılabilir ama birazda üreticilerin işine gelmiyor..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Yasin
(düzenlendi)

merhabalar, aracım Focus 2009 tdci titanium
81 bin km de, değiştirsem mi diye düşünüyorum, servisi aradım 525 tl dedi sadece triger seti için..

internetten baktığımda çok ucuza geliyor gibi.

bu km ve yılda değiştirmek gerekiyorsa

hangi marka set'i  almam gerek *

benim aracım için orijinal yada en kaliteli marka set hangisi ?

yardımcı olmanızı rica ediyorum...?

tarihinde Ahmet Yasin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

merhabalar, aracım Focus 2009 tdci titanium

81 bin km de, değiştirsem mi diye düşünüyorum, servisi aradım 525 tl dedi sadece triger seti için..

internetten baktığımda çok ucuza geliyor gibi.

bu km ve yılda değiştirmek gerekiyorsa

hangi marka set'i  almam gerek *

benim aracım için orijinal yada en kaliteli marka set hangisi ?

yardımcı olmanızı rica ediyorum...?

şu konu size yardımcı olabilir. 

serviste aynı parçayı takacak. çünkü benim aracımdan çıkan parça aynı marka idi.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/262181-triger-ve-otomatik-vites-%C5%9Fanzuman-ya%C4%9F%C4%B1-de%C4%9Fi%C5%9Fim-s%C3%BCresi/

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fehim Fevzioğlu
(düzenlendi)

Ben kendim değiştirdim.Üzerinden çıkanından koydum ve arasıra durumuna bakıyorum.

tarihinde Fehim Fevzioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

orijinal DAYCO diyorsunuz yani...

Evet benim aracımdan değişen parçada DAYCO idi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Yasin

az önce güvendiğim ve iş dışında samimi de olduğum bir özel servis sahibi ustayı aradım.

abi ne zaman getireyim arabayı triger için dedim,

ne değiştirmesi daha 81 bin de dedi.

abi ama 6 yıl olmuş dedim...

paran çok herhalde, kapat telefonu yoksa gelir 6 saat döverim seni dedi...

Al başına belayı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

az önce güvendiğim ve iş dışında samimi de olduğum bir özel servis sahibi ustayı aradım.

abi ne zaman getireyim arabayı triger için dedim,

ne değiştirmesi daha 81 bin de dedi.

abi ama 6 yıl olmuş dedim...

paran çok herhalde, kapat telefonu yoksa gelir 6 saat döverim seni dedi...

Al başına belayı...

ona göre hangi km de değişmesi gerekiyormuş sordunuz mu?

kitapçıkta zaten 90.000 yada 5 yıl diyor. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Yasin

ona göre hangi km de değişmesi gerekiyormuş sordunuz mu?

kitapçıkta zaten 90.000 yada 5 yıl diyor. 

km olarak 120 binde değiştirelim diyor,

yıl olarak da biz kaç 5 yıllar gördük diyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

km olarak 120 binde değiştirelim diyor,

yıl olarak da biz kaç 5 yıllar gördük diyor...

inşallah onun dediği gibidir.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

sakarya akgün servis 90 bin bakımı için götürdüğümde trigeri değiştirmedi.

triger için 135 bin km / 4 yıl ömür dendi. hangisi önce dolarsa.

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

zamanında yetkili serviste çalışmış bir arkadaşımın bilgisine dayanarak 90 bin km de bir triger değişmesi gerekiyormuş. yetkili ağızdan bir bilgi bu. zaten set + işçilik ortalama 500+600 lira falan tutar ortalama. ama o masraftan kaçıp değiştirmezsen allah korusun.......!!

Yorum bağlantısı
Ahmet Yasin

arabadan önce ben kopartacağım kayışı :unsure2:  

adama defalarca söyledim abi bak 6. yıl diye.

yok diyor...

paran çoksa getir harcayalım ama triger değişmem daha diyor

yani öyle böyle bir usta da değil  servis şefliği yapmış...

ne yapacağımı şaşırdım..

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu
(düzenlendi)

Aracın trigerini, DAYCO marka set ile değiştirdim geçen gün. Çıkan FoMoCo marka montaj trigerinde en ufak çatlama yoktu, elime aldım, gayet iyi durumdaydı. Model 2008, KM 91bin. 

tarihinde Ahmet Nalbantoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2009 model TDCİ focusu alacağım da expertize soktuğunda 4 buçuk yasında ve 102 bindeydi. Triger çatlak değişmesi gerek yazıyordu raporda. Aracı üzerime aldığım gibi triger değiştirdim denizliden alıp antalya ya giderken KAFAM rahat etsin diye :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Aracın trigerini, DAYCO marka set ile değiştirdim geçen gün. Çıkan FoMoCo marka montaj trigerinde en ufak çatlama yoktu, elime aldım, gayet iyi durumdaydı. Model 2008, KM 91bin. 

dayco nasıldır ? triger için iyi bir marka mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bazı arkadaşlar sormuş bilgi sahibimisin bunu yazdın diye.. Evet çok bilgi sahibi olduğum için zaten öyle bir yazı yazdım. Bilgi sahibi olmayanları uyarayım diye.

Benim üzerine basmak istediğim konu şu.. Kafam rahat olsun diye korkmaktan. 40 binde 2 yılda triger değiştirenler var.

Bende triger değiştiriyorum illaki ama, günü gelince , zamanı gelince.

Neredeyse korkudan her sene değiştireceksiniz. Gerçi farketmez her kişi bildiğini yapar...

Bakayımmm arabam 2009 Model... 103500 Km de.. Şimdi pc yi kapatıp bende gidip değiştireyim bari. Zamanı YAKLAŞMIŞ... :)

40 bin de değiştirmeye hiç gerek yokmuş.

Triger ömrü 90 bindi şimdi servis 115 bine mi ne çıkarttı. Ömür olarakta 5 yıl ömrü vardır. Buda mekana zamana kullanıma saklama koşullarına göre değişir.

benim aracımın trigerini 40.000 de değiştirmiş olmam sizi neden bu kadar rahatsız etti onu anlamış değilim.

herkesin tercihleri vardır. bende tercihimi bundan yana kullandım. araç kitapçığında 5 yıl veya 90.000 yazıyor ve bende 5 yılım dolduğu için gidip değiştirdim. 5 yıl daha bu araca binersem 5 yılın sonunda gene değiştiririm. sizi rahatsız eden olayın ne olduğu anlamış değilim.

siz buna uymaya bilirsiniz, ben uyuyorum. Mesleğim gereği malzemelerin dayanımı ve ömrü konusunda asla risk almam. bu benim tercihimdir ve bununla kimse dalga geçemez. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Yasin

abiler orjinal marka hangisi  2009  focus için dayco mu fomoco mu ?

fomoco nun ambalajında ford genuine yazıyor ayrıca eski bir ustaya sordum o da esası fomoco dedi

sizce ? 

Yorum bağlantısı
Coşgun Demirci

Selam arkadaşlar. Yaklaşık 1 hafta öce aracımın triger kayışını değiştirdim. Özel serviste dayco marka set takıldı.

Fiyatlar set fiyatı 150 tl yağ yağ filitresi hava filitresi 4 adet buji değişti toplam 500 tl fiyat ödedim. Yainız işlem bayağı uzun sürdü. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Berkan Yıldız
(düzenlendi)

Konuyu Hortlatmak Adına....

Aracım 2010 Ford Focus HB 1.6 90hp 72.000 km fakat 6 yaşına girdi. Ağır bakımlarını yaptırmayı düşünüyorum. Yaptığım araştırmalar sonucunda aşağıdaki malzemeleri buldum Sanayi sitesinde ustam 200 TL işçilik istiyor. Sizce aşağıda vermiş olduğum malzemeler ile bu değişikliği gerçekleştirmelimiyim? Konu hakkında değerli bilgi ve yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler :)

Link Burada 

1 ADET TRİGER SET (DAYCO)
1 ADET DEVİRDAİM (ALMAN - Pierburg)

1 ADET V KAYIŞI SETİ (DAYCO)

298 TL

tarihinde Berkan Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Acar

Bende de 2010 focus Sedan var. Otomatik şanzıman geçen gün servise gittim triger değişimi için 5 yıl veya 120.000 km dedi. Araç 90000 de ama yıl dolmuş.servis 950 tl dedi. Ustaca gittim 150 tl orjinal triger set ve 300 tl işçilik istedi. 15 inden sonra yaptırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Konuyu Hortlatmak Adına....

Aracım 2010 Ford Focus HB 1.6 90hp 72.000 km fakat 6 yaşına girdi. Ağır bakımlarını yaptırmayı düşünüyorum. Yaptığım araştırmalar sonucunda aşağıdaki malzemeleri buldum Sanayi sitesinde ustam 200 TL işçilik istiyor. Sizce aşağıda vermiş olduğum malzemeler ile bu değişikliği gerçekleştirmelimiyim? Konu hakkında değerli bilgi ve yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler :)

Link Burada

1 ADET TRİGER SET (DAYCO)

1 ADET DEVİRDAİM (ALMAN - Pierburg)

1 ADET V KAYIŞI SETİ (DAYCO)

298 TL

Değiştirmekte fayda var km dolmasa bile kayışın zamanla özelliğini kaybetmesi muhtemel. 2010 model araçta hiç değişmemişse geç bile kalınmış derim ben. Fiyat konusunda yorum yapamayacağım.
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Yokmu soruma bir cevap.

Benim aracım 2008 focus mk2 tdci. Bu sene trigeri değiştirdim. Km daha 87000 de idi fakat yıldan dolayı riske girmedim. Kafanız rahat olur. İmkan var ise değiştirin. Parçaları çeşitli yerlerden sorun fiyat alın. Ben kendi servisimde degistirdigim için araştırmadan yaptırdım. Devirdaim vs tüm parçalar(orjinal) işçilik ile birlikte 600 tl ye halletti ler. tarihinde Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Berkan Yıldız

Peki belirtmiş olduğum bu parçalar DAYCO, PİERBURG orjinal ürunler mi? Bilginiz var ve paylaşırsanız çok sevinirim.

Selamlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...