İçeriğe Yönlendir

Nedir Bu Hileli Bal Ve Sahte Bal

Misafir

Recommended Posts

Ali Gürbüz

Valla bravo bal işi ile uğraşan ne çok arkadaş varmış.

Bizde bu sene 20 kovan ile başladık. Sıfır şeker tam organık.

Bakalım durum ne olacak

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Bende şanslıyım babamda 8 kovan var ailemize yetecek kadar çıkıyor bal yazın şeker kesinlikle yok ama kışın mecburen verdiği oluyor ama oda arı aç kalmasın diye oda zaten yaza etkisini yitirmiş oluyor

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Arıcılıkla uğraşanları taktir ediyorum.  Çok zahmetli ve riskli bir iş.  Kilosuna 15-20 lira emeğin karşılığı değil. 

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bende bu işi yapan akrabalarımdan alıyorum. Market ballarına güvenememekte haklıymışım.

Yorum bağlantısı

Ilanlar kisminda bal da olsun:) Bu kadar üreticimiz varken bakkaldan, marketten bal almak ayıp. Her ne kadar suzme bal tercih edildiginde marketlerdeki ballar ilk secenek olarak akla gelse de petekli bal alacaklar icin guvenilir uretici ballari cok iyi tercih.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Görüşelim Tuna..  ;)

Görüşürüz tabikide kerem abi.. ballar ciktiginda haber veririm suzme bal yada petek bal hangisinden istersen alabilirsin :)

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Kestane balı hakkında bilgi alabilirmiyiz. En iyi antioksidan bal türü olduğunu, ilaç hükmünde olduğunu bir akademisyenden duymuştum.

Yorum bağlantısı

Biliyorsunuz en çok bal muğlada üretiliyor. Biz sürekli köylülerden alıyoruz. Kilosu 10 ve 15 arası. Bu bal sahte mi şimdi? Yatağanda pazarda kum gibi bal satılır. Hepsi bu fiyata!!!

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Görüşürüz tabikide kerem abi.. ballar ciktiginda haber veririm suzme bal yada petek bal hangisinden istersen alabilirsin :)

bende isterem

Yorum bağlantısı
Şahin Efe Kahraman

Biliyorsunuz en çok bal muğlada üretiliyor. Biz sürekli köylülerden alıyoruz. Kilosu 10 ve 15 arası. Bu bal sahte mi şimdi? Yatağanda pazarda kum gibi bal satılır. Hepsi bu fiyata!!!

Kardeşim şimdi üreticiden alınan bal ile marketten veya televizyondan alınan bal arasında dağlar kadar fark var. muğla balı tek çiçek olduğu için emek az verim yüksek oluyor. ama yayla balı dediğinizde 1001 çeşit çiçekten oluşuyor ve tabiki verim az oluyor. tercih size kalmış.  ben türkiyenin heryerine bal satıyorum. bu tamamen ağız tadı, zevk meselesi.

Yorum bağlantısı
Şahin Efe Kahraman

Şahin Efe Kahraman kardeşim, bal işinde iyi para yok sanırım.

yok kardeşim sadece emeğini karşılasa tamam diyeceğim ama o da kalmıyor. babam emekli ve çocukluğundan beri bu işi çok seviyor. zarar etsede bırakmıyor. bende babama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. helal para kardeşim zarar olsada bereketi oluyor çok şükür.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...