İçeriğe Yönlendir

Suyu Komple Boşalttı Çalıştırmam Sıkıntı Olurmu

Yigit Özdal
Çözüme git Yigit Özdal tarafından,

Recommended Posts

Yigit Özdal

Bugun komple suyu assa ındi su dolduruyorum direk assa boşalıyor büyük ihtimal hortum cıktı bu halde sanayıye gitmem sıkıntı yaratır mı conta yakmayalım yan sanayı boru takmıştık diğeri yırtıldı bu sorun basladı arabayı sıkıstırınca hortum çıkıyor bı kerede daha basıma gelmişti usta gelip taktı suanda o imkanım yok

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yiğit bey geçmiş olsun.

Çekici ile götürmelisiniz. Sakın motoru çalıştırmayın, işin ucunda komple motor yaptırmak var çünkü.

Bu arada güzel Türkçe'mize dikkat edelim, daha düzgün yazalım lütfen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Yiğit bey geçmiş olsun.

Çekici ile götürmelisiniz. Sakın motoru çalıştırmayın, işin ucunda komple motor yaptırmak var çünkü.

Bu arada güzel Türkçe'mize dikkat edelim, daha düzgün yazalım lütfen.

Kısa mesafe götürdüm aracı 1 yada 2 km sıkıntı olmuşmudur.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

muhtemelen olmamıştır.hararet yükseldi mi?boşalan su sanıyorum ki,hortumlardaki ve radyatördeki sudur.motorun içindeki boşalmamıştır.ancak su,termostat açacak kadar ısındığında kırmızı alarm.ısınan su soğumak için radyatöre doğru yollanacak yere dökülecek,yerine de yenisi gelemeyeceğinden mootorda aşırı ısınma ve istenmeyen sonuçlar oluşacaktır.böyle olmadığını ümit edelim.

ama yaptığınız çok tehlikeli.

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

muhtemelen olmamıştır.hararet yükseldi mi?boşalan su sanıyorum ki,hortumlardaki ve radyatördeki sudur.motorun içindeki boşalmamıştır.ancak su,termostat açacak kadar ısındığında kırmızı alarm.ısınan su soğumak için radyatöre doğru yollanacak yere dökülecek,yerine de yenisi gelemeyeceğinden mootorda aşırı ısınma ve istenmeyen sonuçlar oluşacaktır.böyle olmadığını ümit edelim.

ama yaptığınız çok tehlikeli.

Hararete baktım sıkıştırmadan eve geçtim park ettim.Yarın çekici ile yol alıcaz artık.Teşekkürler cevaplarınız için
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Su olmadan harareti nasıl ölçeceksiniz ?

Çok yanlış bir davranış olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Arkadaşım aç su deposunun kapağını koy suyu akıtan yer bellidir, çeşme gibi akar.Tak hortumu kelepçeyle suyu doldur sanayiye bunu yapamıyorsan sanayiden bir kalfa veya usta bul aracın oraya götür 5 dakikada takar.Ha motor zarar görmüş müdür Allah bilir.Bir kaç ay takip etmeniz lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.. Suyun nereden aktığı muhtemelen çok şiddetli olduğu için rahatça görülür.Kelepçe sıkmak lazım veya hortum yarılmıştır. Çevrede ki oto elektirikçiler dahil oto dan biraz anlayan birisi kolayca halleder bence.. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Çözüm
Yigit Özdal

Yan sanayi hortum yüzünden yapıyor gece halletmiştim fenerle taktım yerine fakat biraz sıkıstırınca arabayı tekrar sorun oldu.Orjınal hortum ile bu işi halletim denemek için biraz sıkıstırarak kullandım sorun yok şimdilik.Şunu anladım ki su tesisatinda yan sanayiye girilmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...