İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308 - Az Yakar Iyi Kaçar :)

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Yılın arabası ödülünüde alan fransızla 14 günlük Avusturya seyatim sırasındaki izlenimlerimi kısaca sizinle paylaşmak istedim :)

Dizel 1.6  hdi 95 bg civarı. Arabayı 14 gün kullandım, çok rahatsız edici bir yanını görmedim, açıkcası çok da keyif almadım, fransızlar bana göre bu sınıfın tutturan Almanlarından başarılı araklamalar yapıp kendi sitillerinide üzerine koyarak ortalama ... belki hafif üstünde bir araba yapmışlar,motor güzel, beklediğimden biraz sesli belki motor yalıtımı çok iyi değil.Ama atak ,yüksek hızlardada başarılı.

Dış görünüş: hb gibi değilde ilk bakışta astra sporttourer gibi kupe sw havasında değişik bi görünümü var, benim hoşuma gitti şık,olduğundan da büyük gözüküyor.

AfENYmg.jpg

Üstünde en fazla konuşulucak yer; iç mekan... sadeleştirme akımı fransızla devam ediyor, klima dahil herşey dokunmatik ekrandan kontrol ediliyor. Ekranın yeri ilginç, uhuyla havalandırmaların ortasına yapıştırmışlar gibi:) güneş falan gelmiyor,dokunmatik başarılı,navide keza öyle fakat havalandırmaların yönlendirmesi herhalde bu yüzden kötü. cama vermeğinin sürece illaki bi yeriniz donuyor tam yukarı yada aşağı çevirsenizde fark etmiyor.Şanzuman manuel ama görüntüsü otomatik:) 5 vites ;vites aralıkları fena değil ama yolları ...bir türk için çok belirgin  bi yol var ordan gidiyon ;yani bi kıvraklık yok ...baş parmakla ittireyim bi bilek herektiyle 3 e alayım, el ayasını dayıyım yok:)) avucuna alıcan vitesi tak tuk o yolda gidicen... bana uymaz.Direksiyonuda hep yazarlar haklılarmış, baya küçük ve bu yüzden en yukarı alsanda göstergeleri içinden göremiyeceğin konumda kalıyor,kıvrak bi dereksiyon ama ben bu küçüklüğü sevmedim.Genel olarak malzeme kalitesi başarılı.

yOCImcK.jpg

İç mekan iyi dedik, sürücü, yolcu ayrılışı ortadaki kol daytama ve konsol başarılı genel havaya uygun:

ska9j2j.jpg Arka kısımda pek dar sayılmaz ama iyi de değil arkadakilerin rahatlığı biraz öndekilerin boy insafına kalmış, sınıf ortalamasında diyelim..

NQkFkty.jpg

Bagajı bence iyi c sınıfı hb bir arabada daha iyisini ben görmedim

2t3kh9X.jpg

Araba olması gerektiği gibi, trim, yol sesi az dıştan çekici, iç mekanı iyi, dizayn zevke göre değişir ben içini pek sevemedim, otomatiğini kullanmak isterdim en sevmediğim manuel araba oldu. yakıt tüketimine gelince 950 km de(600 km civarı şehir dışı)sürekli klima açık 50 lt dizel bu tüketimde bence sınıf ortalamasında belki birazda iyi. yani alınır binilir ama şahsen ben alsam  diye düşünmem . Kampanyaları takip edilebilir... iyi okumalar.

tarihinde Fatih Keskin tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Geçen sene 208 kiraladığımda 3.2 litre dünyanın en kalabalık trafiği olan güney fransa taraflarında yakarak inanılmaz şoka uğramış araba yanlış ölçüyor diye pompayla teyit edince de şaşkınlığım katlanmıştı. Ancak motorun sürekli zorlandığı hissinden dolayı kullanırken keyif almamıştım. Sanki arabanın bir tarafını az yaksın diye sıkmışlar gibi çalışıyordu. Her ne kadar yol tutuşu frenleri iyi olsada fiestadaki zevki onda yaşamadığımı hissetmiştim.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Geçen sene 208 kiraladığımda 3.2 litre dünyanın en kalabalık trafiği olan güney fransa taraflarında yakarak inanılmaz şoka uğramış araba yanlış ölçüyor diye pompayla teyit edince de şaşkınlığım katlanmıştı. Ancak motorun sürekli zorlandığı hissinden dolayı kullanırken keyif almamıştım. Sanki arabanın bir tarafını az yaksın diye sıkmışlar gibi çalışıyordu. Her ne kadar yol tutuşu frenleri iyi olsada fiestadaki zevki onda yaşamadığımı hissetmiştim.

Pek zorlanmıyordu araba , yeni motorunu ve otomatik şanzımanını denemek isterdim

İş arabası işte. Allahın naylonu. :)

O kadar değil hocam :)

Devir göstergesi ters tarafa mı çalışıyor? :shok:

Ters ama alışılıyor, o zaman hızda ters olsaymış falan die düşündüm:)) ama gözün gidiş yönüne göre bir süre sonra alışılabilir olduğunu fark ettim...

Bu arada şu an B 200 cdi kullanıyorum 8 gün daha kullanacağım bu tip aile arabası ilk deneyimim onu da yazacağım ama 2000 motor dizel ve 7 ileri otomatik canmış:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...