İçeriğe Yönlendir

Yeni Tip Radar

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Çalışmalara başlanmış çok yakında yol kenarlarında göreve başlayacaklarmış, hayırlı olsun. Bence çok mantıklı ve çok faydalı olacağını düşünüyorum  ;)

5ffddh.png

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Şimdi iyi has ama o radarı orada sabit bırakacaklar mı? Aklıma ilk bu geldi  :D

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Şimdi iyi has ama o radarı orada sabit bırakacaklar mı? Aklıma ilk bu geldi  :D

gözetlenir yoksa çarpma/çalma/kırma olmasa da başına bir çuval geçirilme ihtimali olur değerli ülkemizde:=)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Radarla hız kontrolünü sevmiyorum. Kazaların oluş sebeplerinin içinde hız faktöründen ziyade dikkatsizlik, agressif kullanım, zigzaglar (yanlama diyor bazıları, ne demekse) önemli oranlara sahip. Devlet hıza takılıp kalacağına yukarıda sıralamaya çalıştığım kusurlu sürüşlerin peşine düşse daha çok önleyici görev yapmış olur. Youtube trafikteki çakalların kendilerini ispat için çekip yayınladıkları binlerce video ile dolu. Bir adamlık edip bunların peşine düşsün. Belirlenen hız limitini üç beş km geçti diye birilerine ceza yazıp bütçe açıklarını kapatmak için dolaylı vergi toplamak kolayına geliyor. Devletin umurunda bile değil güvenli yolculuk. Tek derdi insanları faka bastırıp para toplamak. Konuda ankatılan radarlar devlet babanın yeni geliştirdiği OTOMATİK GİŞE olur ancak.

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Hızımı alamadım bir iki şey daha yazayım da içimi serinleteyim:) Rüzgar essin, pervane dönsün bedavadan elektrik üretsin. Tıpkı bir rüzgar enerjisi santrali gibi.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Şehir içine ya da bölünmemiş yollara konsun, ancak uyarısı olmadan özellikle büyük ve geniş otobanlara kurulan buna benzer radar sistemleri tuzak görevi yapıyor. Bizim de hız sınırı olmayan otobanlarımız olmalı. İnsanlara hız duygusunu tatmin edebilecekleri yollar sunulmalı. Kaçak göçek hız yapıp kazaya sebep olacak yollar değil, üzerinde giden herkesin sınırsızlığın bilincinde olarak kullanacağı yollar... Kullanıcılar güçlü motorlu araçları tırıs tırıs gitmek için tercih etmiyorlar genelde. Yoksa tüm sivil araçlar 120'yi geçmeyecek şekilde kodlanıp mesele kökten çözülebilirdi. Şimdilik bunlar bizim ülkemiz için ütopya.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

2006 yılında Konya-Antalya kara yolunda önümdeki aracı tam solladığım esnada tuzak diyebileceğim şekilde hazırlanmış radara 102 Km. hızla (3 KM geçmişim) yakalandım. Arkadaşlara ne anlattıysam fayda vermedi. Nedir bu. Boş konuşmayalım arkadaşlar. Devlet düşmanlığı ile alakası yok bunun. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ya biz daha göz göre göre atılan radara yakalanıyoruz bunlarda çıkarsa off ya 391 lira ya az para da değil ki  :biggrin:

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Yasin bey tebaa ve vatandaş kavramları farklı şeyler. Devlet sizsiniz, benim. Bu ülke padişahlikla yönetilmiyor. Eleştirmek herkesin hakkı. Devlet düşmanlığı bunun neresinde?

• Beğen 8
Yorum bağlantısı

Ceza caydirma amaçlı olmalı günümüzde radar cezası tamamen bütçe açığı kapatma odaklı radar cezası yemisim üç ay sonra haberim oluyor nerde olduğundan haberim bile yok

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yasin bey tebaa ve vatandaş kavramları farklı şeyler. Devlet sizsiniz, benim. Bu ülke padişahlikla yönetilmiyor. Eleştirmek herkesin hakkı. Devlet düşmanlığı bunun neresinde?

Öhöm... :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Ben trafikte yazılan hiçbir cezaya kızmam, hatta daha da ağır olması gerekiyor bence ama bir defasında bir abime ağustos ayın'da Bodrum yolunda aracında zincir yok diye ceza yazmıştı bir ekip..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Koyulan radarlar bence görevini tam yapamıyorlar. Bu tip denetimler araçları yavaşlatmak icin yapılıyor, istatistiklere göre yavaşlatılan trafikte ölümlü kaza ihtimali azalıyor. Ancak ülkemizde istatistiklere bakıp sık kaza olan yerleri denetlemek yerine daha çok nasıl ceza kesebileceklerinin peşindeler. Denetimler olsun ama kritik noktalarda , çok kaza olan yerlerde olsun. Rampa sonuna radar koymakla kazalar azalmaz, anca devlet zengin olur.

Bugün Malatya"daydım. Şehir içinde geniş bir caddede kocaman tabelalarla hız sınırının 50 olduğu ve mobese ile ceza yazıldığı yazıyordu. 44 plakalılar da yavaş yavaş gidiyorlardı. Bu sistemi hiç görmemiştim. Etrafta herhangi sabit bir kamera filan görmedim.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

2006 yılında Konya-Antalya kara yolunda önümdeki aracı tam solladığım esnada tuzak diyebileceğim şekilde hazırlanmış radara 102 Km. hızla (3 KM geçmişim) yakalandım. Arkadaşlara ne anlattıysam fayda vermedi. Nedir bu. Boş konuşmayalım arkadaşlar. Devlet düşmanlığı ile alakası yok bunun.

Sene 2015 iki hafta önce ben de 102 ile aynı yolda ömer duruk tesisleri civarında ceza yedim 189 tl, 142 tl olarak ödedim. Devletimiz sagolsun.

Koyulan radarlar bence görevini tam yapamıyorlar. Bu tip denetimler araçları yavaşlatmak icin yapılıyor, istatistiklere göre yavaşlatılan trafikte ölümlü kaza ihtimali azalıyor. Ancak ülkemizde istatistiklere bakıp sık kaza olan yerleri denetlemek yerine daha çok nasıl ceza kesebileceklerinin peşindeler. Denetimler olsun ama kritik noktalarda , çok kaza olan yerlerde olsun. Rampa sonuna radar koymakla kazalar azalmaz, anca devlet zengin olur.

Bugün Malatya"daydım. Şehir içinde geniş bir caddede kocaman tabelalarla hız sınırının 50 olduğu ve mobese ile ceza yazıldığı yazıyordu. 44 plakalılar da yavaş yavaş gidiyorlardı. Bu sistemi hiç görmemiştim. Etrafta herhangi sabit bir kamera filan görmedim.

Tedes vardır muhtemelen konya da 2-3 güzergah ta var 70 ama sınır

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Belli ki radar cezasindan caniniz yanmis.Soylediklerinizin bi kismina hak veriyorum ama devletimiz hakkinda ithamlar haksiz ve agir olmus kanimca.Devletine bu denli nefret besleyen vatandaslar oldugu surece dis tehditlere gerek bile yok bence.Ha devlet sucludur ha vatandas sucludur o tartismalara girmem ama cikarlar catisinca,karsinda ki devlet bile olsa cok cabuk harciyoruz...

Radar cezasından canım yanmadı kardeşim. Çok eskiden bir kere yediğim cezanınsa ne tarihini ne miktarını hatırlarım. Devleti sevmekse alnım ak. Devlet millet kavramları kutsal değerlerimin en başında yer alır. Hemen de devlet düşmanı damgası vurmamalısınız. Eleştirdiğim devletin haksız ve yanlış uygulamasıdır. Uygulamalar zamana göere değişir. Bir zamanlar yürürlükte olan anlayış ve kanunlara göre çok ağır cezaya çarptırılmış olanlar başka bir dönemde madur olarak değerlendirilebiliyor. Daha somut bir örnek vermem gerekirse: bir zamanlar cebinde bir dolar yabancı para ile yakalananlar çok ağır cezalar alıyordu. Şimdi serbest piyasa anlayışının benimsenmesiyle herkes döviz alıyor, satıyor, bulunduruyor. Uygulamalar gelir geçer. Yanlış olanlara karşı çıkmak devlet düşmanlığı değildir. Son söz olarak belirteyim: devlete canım feda deyip gittim asker oldum. Para ödeyip kaçmadım. Şimdi devlet baba çağırsa yine giderim.
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Hakan Muratlı

Bir arkadaşım kırmızıda beklerken arkasına gelen ambulansa yol vermek için mecbur kırmızıda geçmek zorunda kalmış sonuç evine ceza geldi.

çok söylendi şimdi bu durumda kime hak vermeli bencede bazı düzenlemeler yapılıyorsa yapılan bu düzenlemeler başkalarınıda madur etmemeli.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Belli ki radar cezasindan caniniz yanmis.Soylediklerinizin bi kismina hak veriyorum ama devletimiz hakkinda ithamlar haksiz ve agir olmus kanimca.Devletine bu denli nefret besleyen vatandaslar oldugu surece dis tehditlere gerek bile yok bence.Ha devlet sucludur ha vatandas sucludur o tartismalara girmem ama cikarlar catisinca,karsinda ki devlet bile olsa cok cabuk harciyoruz...

Trafik cezalarından elde edilecek gelirin bütçede bir kalem olduğunu, bu gelirle ilgili hedefler konduğunu, bu hedeflerin önceki döneme gire birkaç kat yükseltildiği zamanlar olduğunu ve bu hedefin tutturulmasi için trafik denetimlerinin sıkılaştırılması gerektiğini düşünürsek, bu cezaların tek işlevinin kazalarda caydirici olmak olmadığı sonucunu ulaşılabilir. Anlik radar yerine ortamama hız radarları olmalı, bu da kaydadeğer bir mesafeyi kapsamalı ve kontrol edildiğinden sürücünün bilgisi olmalı. Yoksa 4 şeritli otoyolun 10 derece eğimli uzun yokuş aşağı ve frene basmazsanız aracın hız sınırını kendiliğinden geçeceği kısmına radar kurup anlık hız ölçmek tuzak kurmak gibi oluyor. Hızı sabitleyip giderken o hızın 1 km ile geçildiğini hissedemeyip Bin km boyunca kurallara uyduğunuz yolda pisi pisine ceza yiyebiliyorsunuz

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Vay bee... Ne kadar da hükümet sevdalısı varmış :))

Yorum bağlantısı
Hakan Muratlı
(düzenlendi)

yasal olarak mevcut yolda radar olduğu konusunda sürücülerin net bir şekilde görebileceği bir uyarı olmalı buna rağmen yakalandıysa eskiden araç mevcut ekip tarafından çevrilip ceza yazılırdı eğer böyle bir uyarı olmadığı sürücü tarafından ıspatlanırsa  ceza mahkemece iptal ediliyordu.

durum böyle olunca yeni yöntem bulundu cezalar adrese gönderiliyor dolayısı ile sürücü yolda bir uyarı varmıydı yokmuydu hatırlamadan gidip cezasını ödüyor.

bende gereksiz hıza karşıyım ancak herhangi bir uyarı levha olmadan kurulan radarlara bende tuzak demekten kendimi alamıyorum.

tarihinde Hakan Muratlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...