İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Masam

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Arkadaşlar masayı internet üzerinden takip ettiğim bir sitede Hollandalı bir kullanıcının projesinden esinlenerek yaptım. Sıvı soğutmaya merakım vardı, bilgisayar masamın eskimesi, kablo kirliliği, sıvı soğutma yapılabilecek kasaların pahalılığı yüzünden böyle bir proje gerçekleştirdim.

Projeye eylül 2013te başlayıp şubat 2014 te tamamladım. 3 mm alüminyum sacdan imal edildi. Masanın şu anki fotoğraflarını paylaşmak istiyorum sizlerle.

3J4QMH6l.jpg

zzk2srHl.jpg

RI61H0yl.jpg

xDqMbQyl.jpg

yDHVJiFl.jpg

EbEXf8ll.jpg

mm559PEl.jpg

KgVaQqTl.jpg

1OHkbz7l.jpg

Masanın alt kısmı radyatörlere özel bir bölüm olarak yapıldı. 2 adet 360 mm radyatör ve 6 adet corsair fan var. Fanlarım kontrolcüye bağlı ve genelde kapalıya yakın derecede çalışıyorlar sesleri çıkmıyor fakat yinede ses yalıtımı için sünger ile doldurdum.

28CzWajl.jpg

EL5Kp39l.jpg

htMLkVQl.jpg

fZf83gFl.jpg

8EnARCdl.jpg

1uWxW2Vl.jpg

0nCICNll.jpg

Teşekkürler.

• Beğen 18
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Herşey mükemmel.  Monitörleri 3lersen veya tek parça daha büyük monitör kullanırsan daha keyifli olacaktır eminim. 

Uzay üssüne iyi bak :nazar: 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Herşey mükemmel.  Monitörleri 3lersen veya tek parça daha büyük monitör kullanırsan daha keyifli olacaktır eminim. 

Uzay üssüne iyi bak :nazar: 

tam aklımda öyle bir plan var eyefinity  :D  ama 23 den değilde 27 den olsun istiyorum ve ortadaki monitör 3d olsun diyince biraz daha beklemem gerektiği sonucu çıkıyor ortaya maalesef  :(

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Tam hasta işi olmuş çok güzel ancak monitör ufak o masaya :) Özel sıvı soğutma sisteminden hep çekindim, hortumlar gevşerse vs. anakart göl olur diye korkuyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Mehmet, ne memurusun, nerde memursun sen bakim? Türkiye değil kesin... :seytan: Biz de memuruz da bu kadar kazanmıyoz olm... :crazy:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güle güle kullanın. 3d bana hep gereksiz geliyor. Onun yerine 27" büyük olabilir ama 24" ten 3 tane eyefinity ile efsane olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

3 lü ekran yakışır buna gerçekten. Über ötesi olur. Ama ben böyle sistem ile oyun oynamaya da utanırım :D

Direksiyon gt27 değil sanırım onda debriyaj falan da vardı o sistemden gelse, bi de joystick vs ile aynı zamanda flight sim çok keyifli olur :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Direksiyon driving force gt. G27 cok guzel cihaz ama ben direksiyonu cok kullanmadigim icin o parayi gereksiz gordum. Bu direksiyonda 900 derece isimizi goruyor. Su an icin triptonik ama yakinda buda manuel olacak vites kutusu projem bittiginde onunda konusunu acarim insallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

:shok: Aynı filmlerdeki gibi yapmışsın Mehmet.. Ellerine, emeğine sağlık kardeşim.. :bravo:  :good1: Bu bilgisayar masası değil, masa bilgisayar olmuş resmen..  ;)  :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

yuhh o ne len bilgisayarmı o masamı hadi canım vaşşş bu ne loo  :shok:  :shok:

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Mehmet, ne memurusun, nerde memursun sen bakim? Türkiye değil kesin... :seytan: Biz de memuruz da bu kadar kazanmıyoz olm... :crazy:

Bizde de genc memurlar para yetismiyor diyor murat bey.simdi anlaşılıyor. Ama kendi kazanıyor harcasin helal olsun.tek kotu alışkanlığı bu olsun.tebrikler

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Vay vay neler varmış neler.. Biryerede içecek tüpü bağlayın bence soğuk soğuk pıslatıp içilebilir olsun :) Tebrikler.. Tam keyiflik..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bırakta nikah yapana kadar arkadaşımız hevesini alsın.Nikah sonrasında zaten sana cevabını verir.Ayrıca elde yapmış hazır almamış ucuza gelmiştir.

Ellerine sağlık.3 lü monitör nefis olur ve şu anki monitor çok yukarda kalmış.Az aşagıya inmeli.Gerçi boy uzun ise sen hesabını yapmışsındır ama sandalyeye baz monitor yukarda duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Hepinize tesekkur ediyorum guzel yorumlariniz icin aksamustu de mustang seven bi arkadasima yaptigim kasayi paylasirim forumda nede olsa ford :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Masaları kalıp olarakmı yaptın yoksa öylesine ölç,biç sabitle olarak mı?Kalıp tip ise güzel bir yan iş koluna çevirebilirsin. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Masallah super olmus sorması ayıp gunahı ne kadar bu projenın?

Gunahi cok hocam cogu parcanin turkiyede olmamasi vs sebeplerden bi 92-95 sahin parasi gitti [emoji3]
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Ben de cok beğendim. Ama diğerlerinin de dediği gibi büyük ekran şart :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Güzel olmuş, bir büyük LED TV konabilir ortaya... :)

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...