İçeriğe Yönlendir

Mustang Boss 302 Bilgisayar Kasa Modifiyesi

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Arkadaşlar dün bilgisayar masamı paylaşmıştım bugünde iş arkadaşıma yaptığım kasayı sizlerle paylaşmak istedim.

Kasa Lancool K-60 ikinci el uygun bir fiyata bulundu.

Mr6sFwsl.jpg

Daha fazla foto var ama izin vermedeğinden direk sonuca geçiyorum  :D

5UouokYl.jpg

HkLLSuil.jpg

orWgpyol.jpg

M1nowDIl.jpg

Kd57M8Vl.jpg

MoDeVP1l.jpg

F73NEXXl.jpg

zleEjQpl.jpg

TI0abf8l.jpg

xm1WqIXl.jpg

AzkDIMtl.jpg

FjtWrapl.jpg

yN6o3igl.jpg

ENxsYGkl.jpg

w1URzbcl.jpg

XO5vDS2l.jpg

1UOyK9Rl.jpg

Umarım beğenirsiniz.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

süper olmuş ellerinize sağlık :nazar: 

buna bi tur binip gezmek lazım :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu el beceresi ile mutlaka ama mutlaka üretim aşamalarını bekliyoruz.

Tüm resimleri imzamdaki yöntemle sınırsız bir biçimde yükleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı

Eline sağlık Mehmet. Yine mükemmel olmuş. Bence oldukça profesyonelce çalışmaların. Hayrettin abiye katılıyorum. Ford Mustang modifiyesi bekledim cidden..  :D

Tek korkum o sıvı hortumları yada tesisatındaki bir kaça sonrası bilgisayarın komple ıslanması. Böyle bir risk var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Ellerine sağlık. :bravo:

Sanırım farları siparişte daha gelmemiş. :tongue:

Farlar icin far cami gibi bisey yapabilsem arkasina mantar led koyabilirdim ama yapamadim abi [emoji3]

Eline sağlık Mehmet. Yine mükemmel olmuş. Bence oldukça profesyonelce çalışmaların. Hayrettin abiye katılıyorum. Ford Mustang modifiyesi bekledim cidden.. :D

Tek korkum o sıvı hortumları yada tesisatındaki bir kaça sonrası bilgisayarın komple ıslanması. Böyle bir risk var mı?

Kerem abi risk yok desek yalan olur ama cok cok dusuk bir risk. Ama soylede bi guzelligi var sivimiz hazir bir sivi ve elektrigi iletmiyor. [emoji3]
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Mehmet ellerine sağlık gerçekten çok güzel olmuş. Çok beğendim :):nazar::bravo:

Yorum bağlantısı

Farlar icin far cami gibi bisey yapabilsem arkasina mantar led koyabilirdim ama yapamadim abi [emoji3]

Minik anahtarlık tipi el fenerleri var 2 tl lik en fazla 2cm çapta.1cm çapta olanıda var vede ledli.Bu kasayada küçük kalmaz.Gerçi 3cm ve 4cm olarakta epey çeşitleri mevcut.Denk gelirsen alıp halledersin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

O zaman yapılış aşamasının fotoğraflarınıda atayım  :)

Kasayı aldık evde parçalarına ayırdık, yan kapaktaki pleksi yoktu eski sahibi tarafından kırılmış onuda çizip reklamcıda kestirdik. Bulaşık makinesinde temizliğini gerçekleştirdik.

PyXDlVul.jpg

lsLBy6dl.jpg

I9eVEV2l.jpg

UCZGJIRl.jpg

YkCiV0kl.jpg

maFjzKKl.jpg

78OHVLsl.jpg

Fan yaprakları çerçevelerinden ayrıldı ve yapraklar lacivert çerçeveler beyaz olacak şekilde zımpara astar boya üçlüsü ile boyandı.

aw2OtzJl.jpg

keOEh4fl.jpg

Kasanın alt kısmına kablo kirliliğini psuyu ve 240 lık radyatörümüzü gizlesin diye bir alüminyum levha büktürdüm.

XHE8Oftl.jpg

9HfSbczl.jpg

4vOYMibl.jpg

EZr17Z0l.jpg

IqK6CGSl.jpg

JAuAwxul.jpg

3bzdbS7l.jpg

PNQWGfdl.jpg

Soğutma sıvımız yine uv mavi renginde hazır bir sıvı. En önemli özelliği elektriği iletmiyor olması

VUhIPUol.jpg

Fanların levhaya monte edilmiş hali

dw0Bqlql.jpg

Aliexpressten aldığımız araç için üretilmiş start stop kiti. Soldaki switch kalkmadan starta bassanızda pc başlamıyor. Ortadaki switchler fanların 5-7-12v ile çalışmalarını belirliyor. En sağdaki switch ise ledleri yakıp söndürüyor.

ZfvE5XKl.jpg

a5xHmXJl.jpg

UeAx1qal.jpg

qdxCB6Hl.jpg

Cpu bloğumuz

1xKq7c2l.jpg

İlk boş denememiz. Şunuda belirteyim bu projedeki pompa rezervuar bloklar çinden getirtildi masadakiler ise amerikadan. Bu proje biraz düşük bütçeli olması amaçlanarak yapıldı bağlantı elemanları ve hortumlar ise pnömatik olanlar kullanıldı. Sadece 2 adet radyatörümüz türkiyeden ikinci el olarak alındı. Toplam sıvı soğutma harcamamız 300 lira civarında oldu. Kaldı ki şu anda noctua vs gibi hava soğutmaları bu fiyata alabiliyorsunuz.

YJCoGwJl.jpg

dvb65J2l.jpg

lE28QmYl.jpg

j8VAeDBl.jpg

kNr3ehSl.jpg

Kasa elektrostatik boya ile beyaza boyandı, plastik aksamı biz boyadık yine zımpara astarlı olarak

6pdCgpCl.jpg

bln9ku5l.jpg

Uz0DxVJl.jpg

VmpanD6l.jpg

5yiv3Nhl.jpg

NE9JYoHl.jpg

bGv9V1al.jpg

Donanımlarıda temin ettik

vdd0VBml.jpg

vjI7DZxl.jpg

Blokları ekran kartı ve işlemciye montajladık

orWgpyol.jpg

Kasanın üst kapağını maskeleyerek, boyayıp orta kısma bir şerit çektik 

X5OtqErl.jpg

Mustang'in şeritlerini photoshopta kasa kapağı ve büktürdüğümüz levhaya göre ayarlayıp, yine reklamcıda bastırdık.

FjtWrapl.jpg

Bir aksesuar firmasindan sti tip kaput havalandırması aldık. Beyaza boyayıp yan kapağa yapıştırdık.

yN6o3igl.jpg

ENxsYGkl.jpg

w1URzbcl.jpg

XO5vDS2l.jpg

Buda sıvı soğutma sisteminin test sonucu

İşlemci ve ekran kartı aynı anda stress testine sokulduğunda 1 saat 20 dakika sonunda

4KT2FIGl.jpg

CPU max 68 derece

GPU max 59 derece

Başka bir konu açmamak için buda bumblee temalı çalışmam. Bu kasa gerçekten çok küçük.

mxzkLFrl.jpg

mHgStcol.jpg

2NUw9jRl.jpg

L6ha3WZl.jpg

İlginiz için teşekkürler  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Valla çok emek çok para harcanmış belli eline sağlık kardeşim sende ne cevherler varmış haberimiz yokmuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kerem abi risk yok desek yalan olur ama cok cok dusuk bir risk. Ama soylede bi guzelligi var sivimiz hazir bir sivi ve elektrigi iletmiyor. [emoji3]

Elinize sağlık süper olmuş .

Benim 2008 dan beri kurulu sistemin boruları çürümüş sıvı akmıştı geçen sene. Söktüm temizledim çalıştırdım sıkıntı olmadı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Gülnar

Mehmete bak ya adam gizli cevher çıktı :) eline sağlık muazzam işçilik ve emek var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Süper dostum, hayal gücü ve el becerisi ile çok orijinal çalışmalar çıkarmışsın. Tebrik ediyorum.. :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...