İçeriğe Yönlendir

El Freni Boşluğuna Çakmak Düştü

Emre Candan
Çözüme git Emre Candan tarafından,

Recommended Posts

Emre Candan

El freni çekiliyken, alt kısmında bir boşluk var ve derin, ayrıca bir parmak ancak girer. Oraya çakmak düştü maalesef, ışık tutunca görünüyor ama almak imkansıza yakın, o bölüm sökülüyor mu veya fikriniz var mı nasıl çıkarırım?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

El freni çekiliyken, alt kısmında bir boşluk var ve derin, ayrıca bir parmak ancak girer. Oraya çakmak düştü maalesef, ışık tutunca görünüyor ama almak imkansıza yakın, o bölüm sökülüyor mu veya fikriniz var mı nasıl çıkarırım?

Güçlü bi mıknatısa ip bağlansa? :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
(düzenlendi)

Benim el freni boşluğunda hazine yatıyor, arabayı satarken onları da fiyata ilave edicem :)

tarihinde Hayrettin Bahadir tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Uzun ince bir şeyin ucuna koli bantı sarın (tabii yapışkan kısmı açıkta olacak şekilde) sonra salalyın gitsin %80 şansınız var bence :D Kolay gelsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Trendlerde sökmek kolay. Geçen ben de babamın lineasının içersine düşürdüm esnetince bikaç tırnaktan attı kolaylıkla aldım. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Murphy kuralları. 

"Otomobil tamir ederken düşürdüğünüz alet, daima aracın en ulaşılmaz yerine kaçar."

MK 2 mondi de ,gecenin bir yarısın da tam otopark kapısını açacağım, kuman da elimden düştü ve yok oldu.Bulamadım. Ertesi gün yine bulamadım. Sinirimden arabayı ters çevirecektim, ama öyle bir kuvvetim yok tabi. :) Sonun da bulduk. sizin ki  gibi ,el freninin boşluğuna girmiş. Mk2  bilenler,bilir isteyerek,  elle sokmaya çalışsan, beceremesin.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Emre Candan

Koltuk arası bardaklıklardan başlamak üzere, 3 parçayı da 30 saniyede dikkatlice söktüm, gayet basitmiş, sırasını yazayım, işine yarayan çok olur;

Bardaklık ilk önce çıkacak, en arkadan tırnaklardan çıkararak, bardaklığın bittiği kısımdan çıkarılıyor, daha sonra vitesin etrafında ki parça yanlardan dikkatlice çıkarıldıktan sonra, çakmaklığın olduğu bölümü sökün arkadaşlar ama çok çekmeyin, USB-AUX ve çakmak kabloları kısa, ben acemilik yapıp sadece bardaklığı çıkarıp çakmağı tam tuttum çakmak elimden kaydı içerde kayboldu, 3 parçayı baştan çıkarsam almıştım, şimdi arabanın yokuşta fln hareket ederek çakmağın geri eski yerine gelmesini bekleyeceğim.

Yine de parçaları arada sökmek bence iyi bir şey, içinde arkeolojik kazı yapmış gibi oldum, neler çıktı neler  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...