İçeriğe Yönlendir

Gittigidiyor Müşteri Memnunuyeti

İbrahim Halil Geloğlu

Recommended Posts

İbrahim Halil Geloğlu

Arkadaşlar 02.07.2015 tarihinde bayramdan önce yani gg üzerinden ürün aldım. Satıcı ürünün hepsinin elinde olmadığını belirtip yarısını şimdi gönderip yarısını bir hafta içinde kargo yapabileceğini veya satışı iptal edeceğini söyledi. Bende stogundaki ürünün göndermesini geri kalan ürünün haftaya gelmesinde sakınca olmadığını söyledim. Neyse ürünün yarısı geldi yarısı gelmedi. Otomatik onay sürecinde onay verildi satıcıya para aktarıldı ben askıya almadım ödemeyi. Tam olarak haftada 2 kez görüşmem ve olayın ardından  34 gün geçmesine rağmen satıcı her seferinde ürünü göndereceğini ve özürlerini iletiyor. Tabi her defasında telefon ile ben arıyorum. Bende en son dayanamayıp gitti gidiyor müşteri hizmetlerini aradım olayı oldugu gibi anlattım. Satıcıya mail atacaklarını söyleyip takibinde ürünün size  ulaşmaması halinde tekrar iletişime geçmemi istediler.  

Bu durumda onay verilmiş bir durum söz konusu ama gittigidiyor aracı oldugu satışta sonuna kadar ilgileniyor olması güven verici olmaktadır.

Bu yazdıklarımdan belki faydalanabilecek kişiler vardır. Yani onay verilmiş satış için her şey bitti demek değilmiş. Eğer öyle olsaydı müşteri temsilcisi onay verildiği için bir işlem yapamayacağını söylerdi.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Benim hesabımı çalıp benim adıma çalıntı kredi kartı ile 3 tane iphone almaya çalışan kişiyi benim farkedip GG ya ihbar etmeme rağmen inanılmaz bir rahatlıkla olayı önemsemeyen birşey olmaz diyen kılını bile kıpırdatmayan ancak araya avukat sokup onun aramasını sağlayıp sonra aklı başına gelen GG dan artık uzak duruyorum, kişisel bilgi güvenliği GG da sıfırdır benden söylemesi.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Alternatif olarak otomatik onay öncesinde Gittigidiyor ile iletişime geçseydiniz, onay süresini istediğiniz tarihe öteleyebilirdiniz. Böyle durumlarda sizin, satıcının ve müşteri temsilcisinin içinde olduğu bir yazışma ile konular hızlı şekilde çözülebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Alternatif olarak otomatik onay öncesinde Gittigidiyor ile iletişime geçseydiniz, onay süresini istediğiniz tarihe öteleyebilirdiniz. Böyle durumlarda sizin, satıcının ve müşteri temsilcisinin içinde olduğu bir yazışma ile konular hızlı şekilde çözülebiliyor.

Ramazanlıkta alım yaptım normalde böyle işlerde onayı uzatırdım. Oruç kafama vurdu veya dalgınlıktan askıya almadım rahat davrandım. Bir musubet bin nasihattan iyi derler. Bu ders oldu işi şansa bırakmamak gerekmiş.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Benim hesabımı çalıp benim adıma çalıntı kredi kartı ile 3 tane iphone almaya çalışan kişiyi benim farkedip GG ya ihbar etmeme rağmen inanılmaz bir rahatlıkla olayı önemsemeyen birşey olmaz diyen kılını bile kıpırdatmayan ancak araya avukat sokup onun aramasını sağlayıp sonra aklı başına gelen GG dan artık uzak duruyorum, kişisel bilgi güvenliği GG da sıfırdır benden söylemesi.

Hesabınız için mail ile şifreyi sıfırlamayı denemişsiniz umarım.  Şu konuda unutulmamalıdır  sizin hesabınızın çalındığı ve sizin siz oldugunuzun ciddiyetini anlamamışlardır belki. Yani canlı olarak yüzyüze görüşeceginiz muhatap yok.  Uzaktan telefon veya mail ile bu kadar güvenli oluyordur.

Sonuç olarak şimdiki durumu izah edeyim 1 saat içinde satıcı ürünü göndermediğini kabul edip gitti gidiyor üzerinden mesajlaştık. Yani eksik ürün gönderdiğini mesajda beyan etmiştir bu şu demektir ürünü ya gönderecek yada para iadesi olucak

Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Bu zamanda insan en yakınındakine güvenemiyor,kaldı ki internete kesinlikle güven olmaz :nea:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hesabınız için mail ile şifreyi sıfırlamayı denemişsiniz umarım.  Şu konuda unutulmamalıdır  sizin hesabınızın çalındığı ve sizin siz oldugunuzun ciddiyetini anlamamışlardır belki. Yani canlı olarak yüzyüze görüşeceginiz muhatap yok.  Uzaktan telefon veya mail ile bu kadar güvenli oluyordur.

Hayır bana hesabımın şifresinin değiştiğini belirten bir mail geldi ve hemen giriş yapmayı denedim ve tabiki hesabıma giremedim, GG a doğru olayın olduğu zamanlar telefon ile ulaşma seçeneği olmadığı için durumun acil olduğunu belirten bir mail attım fakat cevap vermediler hesabımın çalındığını maile açık açık yazdım ona rağmen dönüş olmadı.Bende hemen avukat olan kuzenimi aradım şans eseri onda GG un avukatının telefonu varmış onun sayesinde teknik ekipten biri ile telefonda görüştü ve ilk başta o arkadaş ciddiye almamış tamam bakarız gibi laflar etmiş benim kuzen durumu "münasip bir dille " anlatınca kontrol etmişler ve aaa evet haklsınız falan diyip benim adıma başkasının (muhtemelen çalıntı) kredi kartı ile alışveriş yapılmaya çalışıldığını farkedip hesabı askıya almışlar.Bende ertesi gün savcılığa şikayette bulundum.

Demek istediğim benim kuzenim avukat olmasa ve şans eseri GG un avukatının telefonuda onda olmasa kendi imkanlarım ile GG ye ulaşamayacaktım ve belkide benim adıma çalıntı kredi kartı ile alışveriş yapılacaktı ve başım belaya girecekti.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Hayır bana hesabımın şifresinin değiştiğini belirten bir mail geldi ve hemen giriş yapmayı denedim ve tabiki hesabıma giremedim, GG a doğru olayın olduğu zamanlar telefon ile ulaşma seçeneği olmadığı için durumun acil olduğunu belirten bir mail attım fakat cevap vermediler hesabımın çalındığını maile açık açık yazdım ona rağmen dönüş olmadı.Bende hemen avukat olan kuzenimi aradım şans eseri onda GG un avukatının telefonu varmış onun sayesinde teknik ekipten biri ile telefonda görüştü ve ilk başta o arkadaş ciddiye almamış tamam bakarız gibi laflar etmiş benim kuzen durumu "münasip bir dille " anlatınca kontrol etmişler ve aaa evet haklsınız falan diyip benim adıma başkasının (muhtemelen çalıntı) kredi kartı ile alışveriş yapılmaya çalışıldığını farkedip hesabı askıya almışlar.Bende ertesi gün savcılığa şikayette bulundum.

Demek istediğim benim kuzenim avukat olmasa ve şans eseri GG un avukatının telefonuda onda olmasa kendi imkanlarım ile GG ye ulaşamayacaktım ve belkide benim adıma çalıntı kredi kartı ile alışveriş yapılacaktı ve başım belaya girecekti.

Profilinizde web tasarım yazıyor internet konularına baya hakimsiniz zannediyorum. Hesanızın nasıl çalındıgı konusunda bilginiz var mı? Bizde her şeye hazırlıklı olalım . Tedbir alalım.

Gg ortak değilim sözümü yanlış anlamyın. 2010 dan beri alım yapıyorum. Yaklaşık 30,000 tl lik alım yapmışımdır. Güven konusunda sıkıntı yaşamdım. Tabi tedbirli olarak  profil  yüzdesine dikkat ederek referanslarına bakarak alım yaptım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun. Bu gibi durumlarda alıcı olarak müşteri temsilcisi ile irtibata geçmekte büyük fayda var.. Benim başıma başka bir sitede şöyle bir şey başıma gelmişti ; Satıcı bana özel satış açtı. Alım yapmamı söyledi. Fiyatta ve adette anlaşmıştık. Ancak ben alım yaptıktan sonra elinde o kadar stok olmadığını söyledi. Geri kalanı da daha sonra göndereceğini söyledi. Temsilci ile iletişime geçtim ve satışı iptal ettiler. Alıcı sonra mesaj attı bana. Neden şikayet ettin ne yapayım o fiyata o adet kurtarmıyor beni dedi :D:) Yani sonra büyük ihtimalle göndermeyecekti yada hatalı sorunlu ürün gönderecekti eline geçtiğinde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Aslında sistem güzel ancak, uygulama da bir sıkıntı var. satıcılar kontrol altına alınamıyorlar.

1. siparişimde ürün ( anahtarlık tipi tv kumandası) TV yi çalıştırmadı, iade ettim, satıcı ürünü teslim almadı. Ürün tekrar bana geldi ürün parası kadar 10 tl gidiş ,geliş kargo ücreti ödedim, GG yetkilileri kargo ücretini  hediye çeki olarak(10 tl yi) ve ürün parasını (15TL) hesabıma iade ettiler. 

2. 10 tl hediye çekini (aslında kendi param) kurtarayım diye el lambası sipariş verdim.. Satıcı ne ürünü gönderdi ne de maillerime cevap verdi. Para tekrar iade edildi.

3. Siparişimi de (dijital kantar)bugün yaptım. Satıcıya mail attım stoklarınız da yoksa 18TL lik ne varsa gönderin bıktım diye bakalım şu ana kadar dönüş yok.. 

not: gece ve gündüz araba sürüşünü kolaylaştıcı iki renkli siperliklle  takılan camlar var: ondan sipariş verecektim.. satıcılara resimdeki üründen ise gönderin yoksa istemiyorum, geri gönderirim dedim, 3 adet satcı da hepsinin aynı ürün olduğunu resimlerdekilerin ise örnek olduğunu söylediler. (resimde döner başlı---gelecek olan ise kıskaçlı) ben de sipariş vermekten vazgeçip, bugün el kantarı siparişini verdim hediye çekinin süresi bu ay sonunda bitiyor...aclel ile bugün siparişi sormadan verdim bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı

Profilinizde web tasarım yazıyor internet konularına baya hakimsiniz zannediyorum. Hesanızın nasıl çalındıgı konusunda bilginiz var mı? Bizde her şeye hazırlıklı olalım . Tedbir alalım.

Gg ortak değilim sözümü yanlış anlamyın. 2010 dan beri alım yapıyorum. Yaklaşık 30,000 tl lik alım yapmışımdır. Güven konusunda sıkıntı yaşamdım. Tabi tedbirli olarak  profil  yüzdesine dikkat ederek referanslarına bakarak alım yaptım.

Hesabımın nasıl çalındığı konusuna açıkcası kafa patlatmadım onlarca yolu var sonuçta artık 16-17 yaşındaki gençler bile bunları beceriyor.Bu tip hesaplarda alınabilecek tedbir güçlü bir şifreden öteye pek gidemez geri kalanı GG un güvenliği kadardır.Bende GG dan 2008 den beri alışveriş yapardım birçok ürün aldım ancak oldu mu oluyor ona lafım yok sadece böyle birşey başına gelmiş bir müşterinin acil uyarısını dikkate almamaları ciddi problem.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Hesabımın nasıl çalındığı konusuna açıkcası kafa patlatmadım onlarca yolu var sonuçta artık 16-17 yaşındaki gençler bile bunları beceriyor.Bu tip hesaplarda alınabilecek tedbir güçlü bir şifreden öteye pek gidemez geri kalanı GG un güvenliği kadardır.Bende GG dan 2008 den beri alışveriş yapardım birçok ürün aldım ancak oldu mu oluyor ona lafım yok sadece böyle birşey başına gelmiş bir müşterinin acil uyarısını dikkate almamaları ciddi problem.

Sene 2006 idi o zamanlar msn yogun kullanıyordu. Bir kız ile tanıştım derken bana bir link attı tıklasam mı tıklamasam mı derken tıkladım. Birde baktım benim msn hesabıma girmiş benimle aynı hesap üzerinden yazışıyor. Derken bir daha kimseye güvenme deyip bana değiştirdigi şifreyi söyleyip çıktı. O kişinin kim oldugunu bilmiyorum. Bana tecrübe yaşattı ve aynı zamanda korku yaşattı. Şimdi bilmediğim linklere tıklamadan siliyorum.

Meğer herkesin acı tatlı anısı varmış gg ile.  Buradan sonucu yazarım emsal karar olsun.

Yorum bağlantısı

Sene 2006 idi o zamanlar msn yogun kullanıyordu. Bir kız ile tanıştım derken bana bir link attı tıklasam mı tıklamasam mı derken tıkladım. Birde baktım benim msn hesabıma girmiş benimle aynı hesap üzerinden yazışıyor. Derken bir daha kimseye güvenme deyip bana değiştirdigi şifreyi söyleyip çıktı. O kişinin kim oldugunu bilmiyorum. Bana tecrübe yaşattı ve aynı zamanda korku yaşattı. Şimdi bilmediğim linklere tıklamadan siliyorum.

Kız bile değildi belkide o  :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Kız bile değildi belkide o  :)

Olabilir. Belki beni tanıyor belki tanımıyor. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Ürün geldi satıcı 05.08.2015 de ürünü kargolamış keşke kargo bilgilerini verseymiş gittigidiyor ile iletişim kurup satıcının adı kötüye çıkarmazdık. Aslında kargoya verdiğini bana söyledi ama devamlı aynı yalanlar söylediği için sözüne itibar etmemiştim demekki en son sözü doğru imiş. Ama beni patlatma konumuna getirdiği için ortalık karıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Aslında sistem güzel ancak, uygulama da bir sıkıntı var. satıcılar kontrol altına alınamıyorlar.

1. siparişimde ürün ( anahtarlık tipi tv kumandası) TV yi çalıştırmadı, iade ettim, satıcı ürünü teslim almadı. Ürün tekrar bana geldi ürün parası kadar 10 tl gidiş ,geliş kargo ücreti ödedim, GG yetkilileri kargo ücretini  hediye çeki olarak(10 tl yi) ve ürün parasını (15TL) hesabıma iade ettiler. 

2. 10 tl hediye çekini (aslında kendi param) kurtarayım diye el lambası sipariş verdim.. Satıcı ne ürünü gönderdi ne de maillerime cevap verdi. Para tekrar iade edildi.

3. Siparişimi de (dijital kantar)bugün yaptım. Satıcıya mail attım stoklarınız da yoksa 18TL lik ne varsa gönderin bıktım diye bakalım şu ana kadar dönüş yok.. 

not: gece ve gündüz araba sürüşünü kolaylaştıcı iki renkli siperliklle  takılan camlar var: ondan sipariş verecektim.. satıcılara resimdeki üründen ise gönderin yoksa istemiyorum, geri gönderirim dedim, 3 adet satcı da hepsinin aynı ürün olduğunu resimlerdekilerin ise örnek olduğunu söylediler. (resimde döner başlı---gelecek olan ise kıskaçlı) ben de sipariş vermekten vazgeçip, bugün el kantarı siparişini verdim hediye çekinin süresi bu ay sonunda bitiyor...aclel ile bugün siparişi sormadan verdim bakalım ne olacak.

3. siparişim bugün kargoya verilmiş bakalım sonuc ne olacak. 

Yorum bağlantısı

Meğer herkesin acı tatlı anısı varmış gg ile.  Buradan sonucu yazarım emsal karar olsun.

bence hiç düşünmemişsindir. o zamanki yaşını düşünürsek. :D  :D  :D şaka tabi.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

O zamanlar internet cafeyi yeni açmış ve bilgisayar internet konusunda baya zayıftım o zaman kamera webcam muhabbeti çoktu şimdi akıllı telefonlar rakip oldu sağolsunlar.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hİkmet abi İnşallah ürün umdugunuz gibi çıkar.

Dün, ürün geldi. Ancak, paketle gelen pilleri taktım çalışmadı. Dışarıya çıkan  arkadaşa pil siparişi verdim, getirdiği pillerle çalıştırdım, şükürler olsun bu işten kurtulmuş oldum. 

ürün aşağıdaki linkde ...gayet güzel  ancak 40kg /10 g gözüküyor. fakat skala değerleri (,) den önce tek hane en fazla  9,999 kg tartar gibi gözüküyor.. bu da iş yapar..http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/dijital-hassas-elektronik-terazi-mutfak-tartisi-178671995?urvid=31311486

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...