İçeriğe Yönlendir

Kaportadaki Asfalt Lekeleri / Margarin Çözümü

Halil Çetin

Recommended Posts

Halil Çetin

herkese selamlar
arabamla tatile gittiğimde yeni yapılmış bir yola girmiştim haliyle erimiş asfalt kaportada baya bi leke bırakmıştı tatil dönüşü uğraşmamak için yıkamacıya götürdüm mazotla yıkamam lazım bu lekeleri mazottan başka bişey çıkarmaz şimdide mazot yok başka zaman geleceksin felan deyince tamam sen normal yıkamanı yap dedim,sonra abayı güneşte 15 dakika kadar beklettim yandaki bakkaldan bir paket margarin aldım asfalt lekesi olan yerlere iyice margarini sürdüm yıkamacı yanıma geldi yıkadığı arabayı mahvettiğimi söyledi margarinle asfalt lekesimi çıkar dedi söylendi gitti :) 15 dakika daha margarin sürülü olarak güneşte beklettim yıkamacıyı çağırdım o gelince lekeleri bi bezle sadece sildim sonuç harikaydı asfalt lekesinden eser kalmamıştı hatta margarin asfalt lekeleriyle beraber yağ pis toz kir pas kireç nevarsa tertemiz etti sanki pasta cila yapmış gibi pırıl pırıl oldu ilk fırsatta arabanın tamamını margarinle temizliycem :)
buarada yarım kalan margarinide yıkamacı aldı :)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Margarin ve mazot bu işin en iyi ilacı zaten. Margarin ayrıca kavanoz yada şişe gibi şeyler üzerinde ki etiket kalıntılarında da çok iyi iş görür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

aynısı başıma geldi bu yaz baya öbek öbek zift olmuştu araba gazyağı alıp püskürttüm beklemeden sildim hem zift gitti hem araba cilalı gibi parladı bir kaç gün  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

herkese selamlar

arabamla tatile gittiğimde yeni yapılmış bir yola girmiştim haliyle erimiş asfalt kaportada baya bi leke bırakmıştı tatil dönüşü uğraşmamak için yıkamacıya götürdüm mazotla yıkamam lazım bu lekeleri mazottan başka bişey çıkarmaz şimdide mazot yok başka zaman geleceksin felan deyince tamam sen normal yıkamanı yap dedim,sonra abayı güneşte 15 dakika kadar beklettim yandaki bakkaldan bir paket margarin aldım asfalt lekesi olan yerlere iyice margarini sürdüm yıkamacı yanıma geldi yıkadığı arabayı mahvettiğimi söyledi margarinle asfalt lekesimi çıkar dedi söylendi gitti :) 15 dakika daha margarin sürülü olarak güneşte beklettim yıkamacıyı çağırdım o gelince lekeleri bi bezle sadece sildim sonuç harikaydı asfalt lekesinden eser kalmamıştı hatta margarin asfalt lekeleriyle beraber yağ pis toz kir pas kireç nevarsa tertemiz etti sanki pasta cila yapmış gibi pırıl pırıl oldu ilk fırsatta arabanın tamamını margarinle temizliycem :)

buarada yarım kalan margarinide yıkamacı aldı :)

Bunu daha önceden biliyor muydunuz, yoksa o anda mı aklınıza geldi?

Yorum bağlantısı
Halil Çetin

Çok iyi olmuş,keşke bunu Fotoğraflasaydınız.

valla aslında istedim ama elim ayağım margarine bulanmıştı  :)

inşallah benzemez :)

Bunu daha önceden biliyor muydunuz, yoksa o anda mı aklınıza geldi?

daha önce sadece duymuştum ama uygulamamıştım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Çetin

benim anladığım kadarıyla işin sırrı arabanın güneşte kalıp ısınmasında ve margarini uyguladıktan sonra yine güneşte beklemesinde.

sizin uygulamanız kış gününe denk gelmiş,soğuk yüzeye uygulanınca demekki sonuç hüsran oluyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

benim anladığım kadarıyla işin sırrı arabanın güneşte kalıp ısınmasında ve margarini uyguladıktan sonra yine güneşte beklemesinde.

sizin uygulamanız kış gününe denk gelmiş,soğuk yüzeye uygulanınca demekki sonuç hüsran oluyor.

Kışın denk gelirse güneş yerine fön makinesi ile de ısıtabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Baş

WD-40 kesin çözüm.Spreyi sık bekle hocam 10 dk bekle.Üstübüyle yada bezle sil tertemiz.Denendi.

Yorum bağlantısı
Koray Kahraman

Arkadaşlar, gerçi servis de kullanıyor ve boyaya/kaportaya zararı olmadığını söylüyor. Acaba bu WD40'ın boyaya veya kaportaya zararı olur mu?

Yorum bağlantısı

wd40 ile saç çıkartan vardı :p

margarin ile işe yarayan da var berbat olan da .Bu iş için üretilmiş kimyasalları kullanmak en mantıklısı, o yağ güneş altında kalarak kaporta yüzeyini bozup daha fazla masraf da açabilirdi.

Yorum bağlantısı

Yok yahu margarin bir şey yapmazdı da çok çok kaporta üzerinden temizlenecek lekelerin üzerine bir de margarin eklenmiş olurdu :)

hımm saç... bi deneyelim [emoji14]

Yukarıda Köksal abinin paylaştığı başlık var margarin ile ne hale gelmiş :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...