İçeriğe Yönlendir

2004 Mondeo Benzinli Yakıt Pompası

Abdullah Karabulut

Recommended Posts

Abdullah Karabulut

2004 Model Benzinli aracımın benzin pompası yandı aslında yandı derken pompanın motorunun atrafına çözümleyemediğim katı ve sert bir madde birikmiş dolayısıyla çalışmıyor 380 liraya yenisini taktım eskisinide en küçük parçalarına kadar söktüm tamir etmeyi deniyorum bunlarıda sizlerle paylasmak istedim :)

yl5GVy.jpg

WZkXg2.jpg

kgBMGA.jpg

Yorum bağlantısı
Alper Doğan
(düzenlendi)

Güzel bir çalışma olmuş umarım tamir edersiniz

tarihinde Alper Doğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömür Can
(düzenlendi)

Benzin pompasını 380 TL ye yenisini taktım yazmışsınız.Kendiniz mi taktınız yoksa ustaya söküp taktı işçilik parası ile mi 380TL orasını anlayamadım.

Benzin pompasının şamandırasında bir arıza gözükmüyorsa keşke sadece yakıt içi pompayı değiştirseydiniz orjinal bosh marka pompa 71 TL. Anladığım kadarıyla bu tür işler elinizden geliyor kendinizde değiştirebilirdiniz hemde o kadar para boşa gitmezdi.

örnek link:

https://www.bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz..com.tr/mondeo-depo-ici-yakit-pompasi-19932000-pid-11179.html

tarihinde Ömür Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah Karabulut

Benzin pompasını 380 TL ye yenisini taktım yazmışsınız.Kendiniz mi taktınız yoksa ustaya söküp taktı işçilik parası ile mi 380TL orasını anlayamadım.

Benzin pompasının şamandırasında bir arıza gözükmüyorsa keşke sadece yakıt içi pompayı değiştirseydiniz orjinal bosh marka pompa 71 TL. Anladığım kadarıyla bu tür işler elinizden geliyor kendinizde değiştirebilirdiniz hemde o kadar para boşa gitmezdi.

örnek link:

https://www.bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz..com.tr/mondeo-depo-ici-yakit-pompasi-19932000-pid-11179.html

hayır sadece parça 380 tl kendim söküp takıyorum depoyu felan işçilik yok :) onu bende düşündüm sadece yakıt içi pompayı değiştirmeyi fakat onu hiç tavsiye etmediler servisten çıkma bi usta var ford özel servisi şuan ona sordum kesinlikle öyle yapma dedi parçacıda aynısını söyleyince bende komple değiştirdim 

Yorum bağlantısı
Abdullah Karabulut

ondan dolayı kuru kaldığı zaman pompanın bozulması aslında motorda yanma felan yok o sakızımsı maddeden dolayı çalışmıyor tamiri mümkün 

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Hüseyin Demir

Abdullah Bey,

Ne sıkıntı yaşadınız da değiştirdiniz pompayı acaba?

Benim de yaz kış farketmiyo ilk marş uzun sürüyor.

Elektrikçi yakıt pompası değişecek benzin yetiştiremşyor dedi.

Ama kardeşim direk LPG ile çalıştırırken de aynı sıkıntı var???

Kime inanacağımı şaşırdım.,

Bu arada eski pompa ne durumda bişeyler yaptınız mı? 

NEden şamandıra ile birlikte değiştir dediler ki? Söktğünüz eski şamandıra ne alemde idi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...