İçeriğe Yönlendir

Jetta Mk 5 Bi-Xenon Ve Multimedya Teyp Uygulamasi

Murat Bektaş

Recommended Posts

Murat Bektaş

Merhaba değerli abilerim, kardeşlerim ve arkadaşlarım.

#'00'Model olan Focus MK1 aracımı sattıktan sonra 07'Jetta Midline araç aldım. Bi-xenon uygulaması ve Android 2dın multimedya eklentileri yaptım. İlk başta Oktay TOKER abimizle istişare ettik yine her zamanki gibi. Lakin fazla maddi kaynak ayıramadıgımdan tavsiyelerine uyamadım. Üzgünüm :( 

Hesap lı bir işlem oldu ve aydınlatması beni tatmin etti. İnşallah sizlerde beğenirsiniz. 

1.Bİ-XENON MERCEK UYGULAMASI.

Bu işlemi yapacak olan arkadaşlarım KESİNLİKLE UNUTMAYIN farları çıkarabilmek için ön panjur tamamen sökülüyor. Tamponu ise tamamen sökmeyin! Eğer sökerseniz tamponun ağzı burnu kayar :). Tek taraflı söküp farları tek tek çıkarmanız tecrübe ile yaşanan tavsiyemdir.

KULLANILAN MALZEMELER VE FİYATLARI;

1 Takım H1 Bi-xenon mercek. Aliexpress'ten 22$ 'a kargo dahil.   

zV4BYR.jpg

1 Takım 8000K Xenon kit arıza ışığı kesinlikle yakmıyor. 160.00TL.

N4E1gL.jpg

Elimde olan Baskı devreli led . Fiyatı malesef bilemiyorum.

OZMLAz.jpg

Farların içi açılarak mercekleri monte edilme işlemini SAYGIDEĞER abilerimiz tarafından yapılan paylaşımlarda hepimiz öğrendik. Onlara sonsuzlarca kere teşekkürler. O yüzden direk farların yerine monte edilmiş hallerinde fotoğrafları paylaşıyorum sizler ile.

1. J42lQq.jpg

2. DRJd71.jpg

Farların içlerini açınca sinyal tarafının yanı boş olduğu görünüyor. O kısma parkları açınca yanacak şekilde ledler döşedim.

3.   L43nbJ.jpg

4.  OZMLD0.jpg

5. 2kZ9a0.jpg

6.gAoWr2.jpg

7.   4klMjQ.jpg

Duvar resmi tam düz değil ama idare ediyor.

8.    ngrWbg.jpg

Bunlarda uzunlar.

9.   d2bGLL.jpg

Multimedya teyp uygulaması;

Aracımı ilk satın aldığımda Alibaba sitesinde cok araştırma yaptım. En sonunda en mantıklı ve en uygun fiyata kalitesini kanıtlamış Witson marka W2 A9240V serisi teyibi almaya karar vardim. Witson fabrikasının satış bölümüyle baya pazarlık yapıp 200$ + 80$ kargo ücreti ödeyerek satın alma işlemini tamamladım. Yurt içindeki satış yapan arkadaşlar 1800-2000 TL arasında ağzını açtıkları için başka yerlere yöneldik. DHL kargo ile transferi , Paypal ile ödemeyi yaparak sitenin bana verdiği garantinin üstüne 2 garanti daha ekledim. Ürün bana 4 günde ulaştı. 2 gün İstanbul 'da gümrükte bekledi. DHL benim adıma gümrük işlemlerini halledip KDV olarak 80tl ve TRT bandrolü olarak 30 TL daha ödedi. Ürünü teslim aldığımda bu masraflarıda ödedim. Bu uygulamayı aracımı ilk aldığımda yaptım (4-5 ay önce.) fakat nasip sizler ile paylaşmak bugüneymiş. 

Ürün özellikleri;

• Android 4.4.4 işletim sistemi
  • 1024*600 ekran çözünürlüğü.
  • 1.6 ghz 2 çekirdek işlemci.
  • 1gb DDR3 ram
  • Dahili GPS 
  • Dahili Bluetooth
  • Dahili Wi-Fi
  • Dahili mikrofon
  • Anfi, bass,harici ekran çıkışları.
  • DVR kamera
  • Geri görüş kamerası
  • Direksiyon kumandası ile tam eşleşme.
  • 4*55w gerçek ses çıkışı (bana ve etrafımdaki insanlara göre gerçekten kaliteli.)
  • Orjinal teyp yerine tam uyum.

Almak isteyen olursa diye tam özelliklerini belirtmek istedim kusura kalmayın. Ufak bir video ile sizlere sunum ediyorum.

Buyrun ; https://youtu.be/l_MTgnpagtc

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Bektaş

Çok güzel olmuşlar. Elinize sağlık. :nazar:

Teşekkürler kardeş.

Yorum bağlantısı
Murat Bektaş

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim görüşleriniz ve temennileriniz çok değerli. :)

Yorum bağlantısı
Murat Bektaş
(düzenlendi)

Ellerinize Emeklerinize sağlık

Bi Xenon duvar yansimasi hiç fena değil akabinde Xenon kit takimin hic iyi bir karar degil fakat Butce meselesi olunca anliyorum sizi.

Akabinde 8000K lümer değeri çook düşük Sisli yağışli havalarda onunuzu goremezsiniz Kelvin seciminiz 4300K olursa harika bir aydinlatma saglamiş olursunuz.

4300K hafif beyaz sarı karişimi bir renktir ve lümen degeri yuksektir 3200 civarinda lumen yansimasi vardir.

Sizin suanki 8000K Xenon kitiniz 2800 er degerinde yani cokta iç açicı bir deger degil.

4300 K ışıkta mavi ışınlar az olduğundan kayıp ta azdır, sonuçta gözlerimiz daha seçici görebilir. Daha soğuk renkte Ornegin 8000K ise daha fazla olan mavi ışınlar rastgele saçılarak aydınlanma etkisini azaltırlar. Ve göz Hassasiyetini bozar.

Önerim şudur bir müddet 8000K xenon ampullerinizi kullanin daha sonra 4300 ile maximum 6000 K xenon kit ile kararinizi kilin ve bahsettiklerimi hafife almayin.

Bende Bi xenon farlarimda Philips Color Match 5000K Xenon Ampul kullaniyorum aydinlatmasin'dan çok memnunum.

Eger forum ici arama yaparsaniz Bi Xenon far Ampullerim ile ilgili dun detaylari hem fotografli hemde Videolu olarak paylastim.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim Kubilay bey. İşin aslı ben 6000k aradım h1 ampullerde bunu bulmak zor. Uzun yola çıkacagım Allah nasip ederse o yüzden 8000k yı taktım. Ampulün garantisi 6 ay bu süre zarfında büyük ihtimal ya 6000k ya yada 4300k ya geçiş yapacağım. O benim aklımda idi. Hatırlatmanız ve bilgi vermeniz gerçekten çok iyi. Başka arkadaşlarda faydalanır inşallah. Bundan öncedi aracımda 4300k osram ds2 kullandığım için aradaki farkı baya biliyorum. Ama nasip işte : :)

Not : Uzun yola çıkmadan yedek alabilirim ampülleri lazım olur. İyi aklıma getirdiniz. Bunları 4300 veya 6000k alırım :).

tarihinde Murat Bektaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Bektaş

Elinize sağlık hayırlı olsun.

işçilik sizin mi yoksa yaptırdınız mı?

İşçilik bana ait. Çok teşekkür ederim sağolun.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Şu sinyal yanının boş olması benimde gözüme takılıyor  :)  Çok güzel uygulamalar olmuş. Güle güle kullanın.

Direksiyondan kanal değiştirip kanal bilgisini yol bigisayarı ekranında görebiliyormusunuz acaba? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Bektaş

Şu sinyal yanının boş olması benimde gözüme takılıyor  :)  Çok güzel uygulamalar olmuş. Güle güle kullanın.

Direksiyondan kanal değiştirip kanal bilgisini yol bigisayarı ekranında görebiliyormusunuz acaba?

Teşekkür ederim. Butun direksiyon kumandasinin ve yol bilgisayar inin fonksiyonlarını kullaniyorum rahatca.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ellerinize sağlık :nazar:

Led'lerin sanki yenilenmesi gerekiyor. Şerit led tüm ihtişamı yok etmiş. Bana sorarsanız cree led veya başka bir el yapımı bi şey uydurulmalı derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...