İçeriğe Yönlendir

Discovery1 16Gb Kablosuzda Whatsapp Sorunu

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Discovery, 4.4.2

Gece bakayım da yazayım mesaide, gelen arkadaslarda var aynı cihazdan. İnşallah bir ipucu bulabilirim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bizim samsungun wifi ayarlarinda asagida isaretledigim bir ek ayari var. Boyle birsey olabilir mi?

Saygilarimla.

2c1fa242a8e5ba18682fb206749ed71e.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benimki ayar yada uyku sorunu değil arkadaşlar.

Whatsapı garip bi şekilde çözdüm.

Mevcut modem wifisini iptal ettim. Acces point bağladım. Düzeldi. Buna karar verirken. Iş yerinde sorum yaşamadığımdan yola çıktım.

Diğer sorunlar için ise yine garip bişey yaptım. Google güncellemelerini iptal ettim. Şu an sorunum yok.

Güncellemeleri yapmadan önce düzgün çalıştığını fark etmiştim.

Gökhan bahsedilen yazılım.. o yazılım değil. pc deki room gibi. Yani benim güncellemem mümkün değil.

Herşeye rağmen garantiye göndermem gerek bir ay garantim kaldı ve ekranda beyaz leke var.

Aycak yedek telefon bulamadım. Kısa süre içinde bir telefon bulmalı ve garantiye göndermeliyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Google ların hiç birini, düzgün çalışan hiç bir şeyi güncellemiyorum.

Bence. Telefondaki yazılım.. Yeni güncellemelere uyum sağlamıyor.

Aynı zamanda telefon da güncellemeli. Ama telefon firmaları yeni model satmak için yapmıyor.

Iki yıl önce sorunsuz olan S3, bugün aynı uygulamaları çalıştırmıyor.

Kasıtlı bir döngü bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aslinda android gibi genel bir yazilimi bircok modelin kullanmaya calismasi temel sorun. Ayni androidle 300tl'lik telefon da calisacak, 3500tl'lik telefonda. Android ortalama bir yazilim gelistiriyor mecburen, bu sefer markalar kendilerine gore optimizasyona girisiyor. Mesela samsungun bu konuda vukuati cok. Cunki cok modeli var, gunceleme ile ugrasana kadar senede bir 2 amiral gemisi serisine bir model cikariyor. Dusuk modellerin de yaklasik periyodu boyle. En nihayetinde ilk piyasaya surulurken optimize edilen modeller yeni guncellemelerde uzerine ek koyacagina android guncellemesi telwfona uyarlanirken sorunlar yasanip probleme neden oluyor. Direk saf android kullanan Nexus'ta bu sorunlar olmuyor mesela. Htc gibi az modele sahip modeller daha stabil sonuclar veriyor kendi arayuzlerinde.

Sonrasi ustadin belirttigi gibi malum, yeni modele talep yaratmak icin guncellemeleri yaklasik 36 ayda bitirmek ve destek olmamak.

Gm'nin sorunu ise marka basmanin yukardaki sebeplerden dolayi guncel telefonlar icin yeterli olmadigi, yazilim konusunda ana ureticinin eline bakmasi yuzunden tuketicisini magdur etmesi. Bu yuzden uygun fiyati olan bircok model aslinda tuketicisine sadece telefonu satiyor, yazilim destegi olmayinca kisa omru yuzunden cok daha pahaliya geliyor.

Cozum pagali gibi gozuken amiral gemisi bir model alip 3 yil kullanmak, ikinci el degerini kaybetmemesi nedeniyle de 3 yil sonunda satip yine ust segment telefonla devam etmek. Firmalar acisindan cozum ise eskiden oldugu gibi kendi yazilimlarina donmek marketi ortak kullanmak.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Discovery, 4.4.2

Arkadaşım da yazılım 4.2.1 var, onda bu tarz bir problem olmamış hiç ama güç planlayıcısı diye bir bölüm dikkatimi çekti, orada saatler arası güç tasarrufu modu var, kontrol etmeniz de fayda olacağını düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşım da yazılım 4.2.1 var, onda bu tarz bir problem olmamış hiç ama güç planlayıcısı diye bir bölüm dikkatimi çekti, orada saatler arası güç tasarrufu modu var, kontrol etmeniz de fayda olacağını düşünüyorum.

Dediginiz yeri buldum ve gece pil koruma gibi bir secenek vardi, onu deaktif ettim. Bi bakalım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanı Bey sorununuz halloldu mu?

MErhaba,

Halloldu şükür :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun. Benden kötü haber var bu sefer . ŞARJ SOKETİ :D . Telefonu milim oynatırsam şarj olmuyor. Ne berbat bir telefonmuş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun. Benden kötü haber var bu sefer . ŞARJ SOKETİ :D . Telefonu milim oynatırsam şarj olmuyor. Ne berbat bir telefonmuş.

Gönderin Telpa'ya, hallolsun.

2 seneye yakındır kullanıyorum, daha 1 kere olsun şarj soketinden dert yanmadım. Bence biraz kullanımla da alakalı sanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Gönderin Telpa'ya, hallolsun.

2 seneye yakındır kullanıyorum, daha 1 kere olsun şarj soketinden dert yanmadım. Bence biraz kullanımla da alakalı sanıyorum.

İlk çıktığı zamanlar almıştım. Herkes pek bir övüyordu. İlk zamanlar herşey çok güzeldi. Sonradan telefon sıkıntıya dönüştü. İPhone 4s almadığıma pismanim. Bir iki kişide çıksa tamam eyvallah. Ama bir sürü kişi bu soket konusunda şikayetçi. Kronik bence.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...