İçeriğe Yönlendir

Vee Ford Consul :)

Onur Kacar

Recommended Posts

Onur Kacar

Başlıkta belirttiğim gibi Consul almayı düşünüyoruz bi tane. 40 küsür yaşındaki arabadan tabiki sorunsuzluk beklemiyorum. Gücümün yettiğince bakımlar yapacağım sadece birkaç sorum var. Şehir efsaneleri doğru mu sanayiden çıkmazsın vasaire? Onun dışında parçasını bulmakta zorlanır mıyım? Ben günlük binmeyi düşünüyorum çünkü 1 ay sonra üniversiteler açılacak günlük 40-50 km gideceğim ve kışın donar mıyım, çalışması zor olur mu yolda kalır mı bilemiyorum. Bu yüzden yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum değerli abilerim

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

consul hakkinda bilgi sahibi degilim ama hala ögrenci olsaydim gücümün yettigi en yeni model arabayi alirdim. eski arabalar zevk isi malum ama gerektiginde cok vakit ve nakit isteyen bir zevk:)

Yorum bağlantısı
Kaan Yağızer

75+ Consul'lerin parça ihtiyacı Taunus çıkmacı + parçacılarından sağlanabilir. Ben olsam Consul yerine Taunus'a, mesela 2.0 GTS tercih ederdim. Hem zevklidir, hem de görece ucuzdur Taunus'u canlı / yolda tutmak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık
(düzenlendi)

Bu tarz arabalar için bol bol vakte ve çok çok nakde ihtiyacın olacak :) illa klasik bir araç almak istiyorsan vosvos ideal.hem okulda da çok ilgi çekersin :good1:sonra beraber antep caddelerinde tur atarız fena mı olur  :biggrin:

tarihinde Sinan Özvarlık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Kacar

boş adam yaratıcı olur demişlerdi de inanmamıştım vallahi :sandalye:

Benim boş olduğum kanısına nerden vardınız bilemiyorum zaten bunun boşlukla dolulukla pek alakası yok saygılar 

consul hakkinda bilgi sahibi degilim ama hala ögrenci olsaydim gücümün yettigi en yeni model arabayi alirdim. eski arabalar zevk isi malum ama gerektiginde cok vakit ve nakit isteyen bir zevk:)

Hocam bende fiesta vardı geçen hafta sattım zaten temiz 12 13 poloda bakıyorum bi yandan :) 

Kendi ekonomik özgürlüğünde alman daha iyi olur. O kadar eski araçlar günlük kullanıma gelecek araçlar değil maalesef

Yorucu olur diyorsunuz

75+ Consul'lerin parça ihtiyacı Taunus çıkmacı + parçacılarından sağlanabilir. Ben olsam Consul yerine Taunus'a, mesela 2.0 GTS tercih ederdim. Hem zevklidir, hem de görece ucuzdur Taunus'u canlı / yolda tutmak. 

benim baktığım 74 model ama böyle bi imkan varsa daha sıcak bakabilirim antepte taunus çok. Dediğiniz modele baktım ben biraz keyfi aldığım için consul da keyfi tipi varda taunusda o yok :) küçümsemek için değil de bizim burda tesisatçı arabasıdır taunus :) 

Bu tarz arabalar için bol bol vakte ve çok çok nakde ihtiyacın olacak :) illa klasik bir araç almak istiyorsan vosvos ideal.hem okulda da çok ilgi çekersin :good1:sonra beraber antep caddelerinde tur atarız fena mı olur  :biggrin:

vosvos çok kadınsı be brom :)) yine turlayalım senin emrin olur 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim kuzende 73-74 model bordo renkli var, 10 yıldır ondadır 10000km yapmamıştır. Bu yıl elden geçirdi geçenlerde Giresun a gitti(900 km yol). Satmayı düşünüyordu bir ara, sorayım mı?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

boş adam yaratıcı olur demişlerdi de inanmamıştım vallahi :sandalye:

Sedat bey; İnsanların hobileri olması onların boş insan olduğu anlamını taşımaz. Bunlar zaman imkan ve zevk meselesidir. Bu tip bir uğraş ile dalga geçer bir üslup kullanmanız hoş olmamış ki konu sahibi de bu yorumunuzdan rahatsız olmuşa benziyor. Lütfen kullandığınız üsluba biraz daha özen gösterin.  Netice de bu iş bir emek işi. 

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
(düzenlendi)

Günde 40 km az bir yol değil bir 50 yaşında klasik motor kullanıcısıyım sadece haftada 1 gün bazen 2 haftada bir toplam 20 km binmeme rağmen bile sürprizler yaşatabiliyor yarım marşta çalışıp gittiğiniz yerde dönüşte çalışırken naz yapabiliyor her an her yerinden sorun çıkartma ihtimali var ki motorum oldukça bakımlı ama keyif konusu farklı yerinizde olsam günlük kullanım için imkanlarım el verdiğince daha modelli bir araç bakardım ilerde imkanlar müsade edince klasik araca yönelmeniz daha doğru olur

tarihinde Burak Kuşçu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Kacar

Herkese teşekkürler son nokta olarak babayla görüştüm dediklerinizden farklı şeyler söylemedi şimdilik askıya alındı keyfe keder klasik araç :) 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hobi olarak iyi güzel de Kız arkadaşla gezerken yolda kalmak var. :p
O yüzden alınabilen en yeni araç alınmalı. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

İyi karar vermişsin benimde hevesim var golf mk1 toplamaya ama biraz daha zamanı var [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Sedat bey; İnsanların hobileri olması onların boş insan olduğu anlamını taşımaz. Bunlar zaman imkan ve zevk meselesidir. Bu tip bir uğraş ile dalga geçer bir üslup kullanmanız hoş olmamış ki konu sahibi de bu yorumunuzdan rahatsız olmuşa benziyor. Lütfen kullandığınız üsluba biraz daha özen gösterin.  Netice de bu iş bir emek işi. 

çok mu olaylara realist yaklaşıyorum anlamadım murat bey. şimdi kardeşimiz demiş ki. ben gencim.kanım deli akıyor. hergün 50 km yol gideceğim demiş. hobi dediğiniz olay her gün yapılmaz. o olayın tanımlaması iş olur. daha okullar açılmamış. değişik arayışlar içerisinde bir kardeşimiz. hani ayakları yere basmayan cinsten galiba. durmuş durmuş ve demişki ben bu arabayla baş edebilirim. eski model arabalarda illaki bir yıla bağlı, parça ömrüne bağlı arızalar söz konusu olacak. öğrenci adamın hergün sanayide ne işi var.+ bir de bu işlerin masraf boyutu var. ne iş yapıyor? öğrenci. işine baksın. derslerine çalışsın. bu arada "yaratıcı olur" kısmına takılmıyor da bu kardeşimiz "boş adam" kısmına neden takılıyor?  ne kadar yaratıcı(üretken) bir insanım de geç :D  eklemek istediğim bir nokta da yorumlarınızı da bekliyorum demiş. demek ki insanlardan ne beklediğini iyi bileceksin arkadaş. sadece tavsiyelerini bekliyorum deseydi o üslübla o yorumum gelmeyecekti. :flowers:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Yol gösterilebilir. Yapma uğraşma zorlanırsın denebilir.  Ama boş adam benzetmesi hoş değil. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Hobi olarak iyi güzel de Kız arkadaşla gezerken yolda kalmak var. :p

O yüzden alınabilen en yeni araç alınmalı. :D

Gayet güzel olur hele birde in cin geçmez bir yer ise değme keyfine  :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Böyle birşeyi ancal öğrencilikte yapabilirsin. 74 model 6 silindir amerikan ile 68 model land rover jipimiz vardı. 3 arkadaş uğraşıyorduk. Arabalar benim değil burada. 

Çok meraklı olman gerekli. Çoğu şeyi sanayide yaptırmam mümkün değil. Kendin uğraşmalısın. Landrover duruyor. 9 yıldır topluyoruz toplaya toplaya hala bitmedi. Kısaca hurda arabadan şanzuman indirdik. Kendi aracımıza kendimiz taktık. (Hani ustayı alıpta hurda arabaya götürüp şanzumanını indirtmen zor. Gürcistandan opel omega pompası getirdik. Ustaya direksiyon kutusunu herşeyini anlattık. nereye nasıl koyacağını vs. sökmesini bile kendimiz öğrenip ustaya başında yaptırttık. westinghouse taktık. Benim kanka hidrolik hesaplarını yaptı. Fren merkezini değiştirdi. Fren silindirlerini değiştirdik kampanadaki. Usta bunu hesaplamasını yapamaz.

Nitekim hala topluyoruz. (Amerikanı sattık) Değermiydi. Bence değmezdi. 20binlira'yı geçmiştir. yapılan masraf. Ama ne var öğrencilikte uğraşabilirsin bunlarla. Sonra işe girince uğraşçak gücün kalmaz.

İlla eski birşey istiyorsan. Amerikan tarzı birşeylere yönel. Seni daha çok mutlu eder. 

Benim tavsiyem toros R9 gibi birşeye bin. Yürüsün yeter. Boşuna masraf yapma. :)

Yorum bağlantısı
Onur Kacar

çok mu olaylara realist yaklaşıyorum anlamadım murat bey. şimdi kardeşimiz demiş ki. ben gencim.kanım deli akıyor. hergün 50 km yol gideceğim demiş. hobi dediğiniz olay her gün yapılmaz. o olayın tanımlaması iş olur. daha okullar açılmamış. değişik arayışlar içerisinde bir kardeşimiz. hani ayakları yere basmayan cinsten galiba. durmuş durmuş ve demişki ben bu arabayla baş edebilirim. eski model arabalarda illaki bir yıla bağlı, parça ömrüne bağlı arızalar söz konusu olacak. öğrenci adamın hergün sanayide ne işi var.+ bir de bu işlerin masraf boyutu var. ne iş yapıyor? öğrenci. işine baksın. derslerine çalışsın. bu arada "yaratıcı olur" kısmına takılmıyor da bu kardeşimiz "boş adam" kısmına neden takılıyor?  ne kadar yaratıcı(üretken) bir insanım de geç :D  eklemek istediğim bir nokta da yorumlarınızı da bekliyorum demiş. demek ki insanlardan ne beklediğini iyi bileceksin arkadaş. sadece tavsiyelerini bekliyorum deseydi o üslübla o yorumum gelmeyecekti. :flowers:

Sedat bey, benim hakkımda zerre fikriniz yokken çeneye bu denli ayakları yere basmayan, boş adam vs sıfatlar vurması beni 33 yaşında bi adamla değil de akranımla konuşuyormuş gibi hissettirdi. Ben akranlarımla bile böyle değilim bu arada bilginiz olsun da :)  Profildeki 1996'ya bakıp boş adam, ayakları yere basmayan cinsten vs derken gençliğinize gitmiş, herkesi aynı zannetmişsiniz sorun değil, olabilir. Kimse kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değil. Son olarak da yorumlarınızı bekliyorum dedim evet yorum ve tavsiye arasındaki ince çizgiye dikkat ediyorsanız sonuna değerli abilerim diye eklemiştim onu atlamışsınız. Onu atlamasaydınız okuyup çarpı tuşuna basıp çıkardınız. İyi günler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Kacar

Ve son durum olarak: klasik fikri 1-2 yıl askıya alındı. Dün biraz tuzlu olsa da 2014 / 1.6 / 90 bg gücünde polumuzu aldık :) Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki fiestadan iyiki kurtulmuşum diyorum 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...