İçeriğe Yönlendir

Focus Vites 1 Ve 2 ' Ye Geçmiyor

Erkan Gençtürk
Çözüme git Erkan Gençtürk tarafından,

Recommended Posts

Erkan Gençtürk

Aracım 1 ve 2 ' e geçmiyor benzer bir sorunu bu yaz başlangıcı yaşadım uzun bir yola gittim ve 2 gun biryerde konakladım daha sonra araca binip eve dönmek istediğimde 1 - 2 - 3 - 4 ' e geçiyordu bir baktım 5 ' e geçmiyor kenara çektim geriyede geçmiyordu sonra o şekilde bir ustaya gittim kaputu açıp spiral boşalmış dedi bişeyleri sıktı açtı bişey yaptı oldu şuandada aynı sorun 1 ve 2 ' e yaşıyorum bu acil dışarı cıkmam lazım bu sorunu kendım çözebilirmiyim spiral nerede ve nasıl düzeltebilirim... 

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

Vites kolundan komutu alıp şanzımana giden celik teller vardır. Bağlantı yerlerinden biri çıktıysa, benzer sorunu yapar. Muhtemelen daha önce yaşadığınız sorun bu şekildeydi ve usta kısa sürede telleri yuvasına takarak sorunu çözmüştü.

Vites halatı olarak isimlendirilen tellerin bağlantılarını kontrol edebilirsiniz. Servise giderseniz, kısa sürede yardımcı olacaklardır.

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Erkan Gençtürk

Tekrar giremedim sorunu başka arkadaşlar yaşarsa burdan onlara yardım amaçlı açıklayayım.

Vites Telleri İle ilgili bir sıkıntı söz konusuydu. Kaputu açtığınızda hava filresini söküp motorun tam ortasından hafif sağa doğru baktınızda vitese komut veren 2 adet tel var. birisi vitesleri geçirirse araçta biriside bakarsa hareket ettiği için hangi parçalar olduğunu görecektik vida gibi sıkılan bir parça var orada el ile sıkılabilir o gevşemiş. elinizle olabildiğince ikisini sıkıp araçtakine tek tek vitesleri kontrol ettirirseniz. Sıkıntı ortadan kalkacaktır geçici bir yol gibi gözüküyor en kısa sürede bi kontrol ettirmem lazım usta eli şart Yolda kaldığınızda netten aratanlar mutlaka bu konuya gelecektir inşallah yardımımız dokunur..  :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
İlker Barış

arkadaslar 1. ve 2. vitese geçmiyor 3 4 5 ve geri viteste sorun olmuyor. yardım edermisiniz ustaya telefonla sordum viteskutusu arızası olabilir dedi. hafta sonu yaptıracağım ama sizlere sormak istedim 

Yorum bağlantısı
Misafir

arkadaslar 1. ve 2. vitese geçmiyor 3 4 5 ve geri viteste sorun olmuyor. yardım edermisiniz ustaya telefonla sordum viteskutusu arızası olabilir dedi. hafta sonu yaptıracağım ama sizlere sormak istedim 

İbrahim Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...