İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2- Aracımı Boyatıyorum

Fuat GÜVEN

Recommended Posts

Fuat GÜVEN
(düzenlendi)

Boyacıyla tekrar görüştüm. Komple boyayacağız. Maliyete gelince boyacı yakın ahbabım. Kendisi sakaryada özel bir  servite boyacı. Yani işçilik konusunda sıkıntı yok. Para konusunda da patronuna kendi aracım sayılır demiş ve işçilik almayacaklar sadece malzeme parasını ödeyeceğim. o da yaklaşık komple boyada 500tl civarı olur diye düşünüyorum. Çünkü lokal olarak 250tl boya+ 100tl kaporta =350 tl fiyat vermişti. Zaten ne zaman parası ne olur diye sorsam fırça yiyorum. Bakalım sonu hayır olur inşallah.

Gerçek maliyet için normal durumda bir araba için yaklaşık komple boya 1000 tl civarı.

tarihinde Fuat GÜVEN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Hayırlı olsun. İyi bir işçilikle güzel sonuçlar alınabilir. Kaput daha önceden de boyanmış gibi görünüyor. Sun anki hali ve boya sonrasına ait fotoğraf bekleriz.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bende o mantıklı kararı veririm inşallah. [emoji6]

Eğer daha uzun süre kullanmaya niyetin varsa çok fazla düşünme. Renk değişikliğide düşünüyorsan kaplamada yaptırabilirsin boyadan kolay...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Eğer daha uzun süre kullanmaya niyetin varsa çok fazla düşünme. Renk değişikliğide düşünüyorsan kaplamada yaptırabilirsin boyadan kolay...

Abi ciddi maliyet. [emoji17]

Bakalım.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Abi ciddi maliyet. [emoji17]

Bakalım.

Haklısın.Kazancım iyi idi 40 yaşıma kadar 2,5-3 senede bir aklıma estikçe geneldede sıfır olarak araç değiştirdim. Her değişikliğin anlamsız para kaybı olduğunu anlamam biraz zaman aldı. Uzun süre aynı aracı kullanacak isen dünyaya bir daha gelmiyeceğine göre azıcık keyif alarak binmek her kulun hakkı bence...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Haklısın.Kazancım iyi idi 40 yaşıma kadar 2,5-3 senede bir aklıma estikçe geneldede sıfır olarak araç değiştirdim. Her değişikliğin anlamsız para kaybı olduğunu anlamam biraz zaman aldı. Uzun süre aynı aracı kullanacak isen dünyaya bir daha gelmiyeceğine göre azıcık keyif alarak binmek her kulun hakkı bence...

Abi severek biniyorum. Sıkıntı yok.
Yorum bağlantısı

Mis gibi olur, işçiliğin sıkıntısız demişsiniz işte olay orda inşallah iyi olur, üç ay önce kardeşim boyattı komşusu rezil olmuş, kaput daki macun izlerini görebiliyorsunuz, birde bin üçyüz lira verdi, neyse inşallah sizinki iyi olur.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Mis gibi olur, işçiliğin sıkıntısız demişsiniz işte olay orda inşallah iyi olur, üç ay önce kardeşim boyattı komşusu rezil olmuş, kaput daki macun izlerini görebiliyorsunuz, birde bin üçyüz lira verdi, neyse inşallah sizinki iyi olur.

Universitede son yıllarımı okuyorum cep delik cepken delik senelerden 1980 altımdaki araç 1973 reno 12 ts. O zamanki araçlarda kaporta 4-5 senede paslanıp boyaları dökülmeye başlardı. Arabamdada kapı etekleri bagaj kenarında paslanmalar başlamıştı. Kısacası kaporta boya işi var. Sanayiye gittim bir fiyat aldımki o kadar parayı denkleştirmem hayal. Mahallede bir kaportacı arkadaştan kaportadaki kusurları çelik macun ile kapatmayı içtende antipaz vs ile takviye yapma konularında 5-10 dakika kurs gördüm. Topkapı bit pazarına gittim elden düşme komresör ve boya tabancası bakarken elektrikli boya tabancası varmış bir tane ondan aldım. Arabayı evin bahçesine çektim. Motor hariç arabada ne varsa tek tek söktüm parçalarına göre zarflayıp üstüne nereye aiit olduklarını yazarak kolilere doldurdum. Aradan 10 gün geçti boyaya hazırladım ve boya günü geldi çattı.İlk katı bir attım birde ne göreyim her yer macun izi :) 3 gün uzadı ama sonunda bir kutu çelik macun ,1 kutu antipaz,4 kutu oto boyası + elektrikli boya tabancası ile yaklaşık 15 gün bedava işçiliğe yaklaşık 1/10 fiyatına halletmiştim. Sonradan sadece ön ve arka camı takamadım onlarıda camcıya gidip ücreti karşılığında hallettirmiştim. Hey gidi hey tam 35 yıl olmuş...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

3tl oldu abi bozdur gitsin [emoji16] [emoji16]

Olsa Dükkan senin [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen boyatta parlatmasına bi el atalım artık

Komple boyatmayı bile düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Komple boyatmayı bile düşünüyorum.

Yok yok o kadar dolar bozdurma abi şimdi [emoji16] [emoji16] kaput yeter gibi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yok yok o kadar dolar bozdurma abi şimdi [emoji16] [emoji16] kaput yeter gibi

Kaputla iş bitmez gibi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tamam o zaman karar kılınmıştır dolarlar bozdurulacak kaportacıya teslim edilecek :)

Servise vereceğim
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...