İçeriğe Yönlendir

Boyalı Stoplara Çözüm

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sürmeli

Merhaba arkadaşlar,

Aldığım Golf ün stopları beyaza boyanmış. Tiner vb maddeler plastiğine zarar verir diye düşünüyorum. Polisaj zımpara vb yada başka birşey mi önerirsiniz, yoksa yenilemek mi gerekecek? Ne dersiniz?

4391d01f588494e7ddb82fbe4ed34150.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
(düzenlendi)

Bence Tiner stopları matlatır kesin çözüm yeni stoplar almak

tarihinde Zafer Bakar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

İnce zımpara ardından şeffaf sprey boya. Orjinalinden daha parlak fakat 1-2 ton daha siyah olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

özel boya sökücüler var.ve tinerde iki çeşit tiner var biri zarar veririr biri vermez boya temizlenir pasta cila cillop gibi olur yenisine gerek yok üstatlar bilgi veririr birazdan ki kil ilede oğulur bence 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Kesinlikle tiner ve bez ile silinecek.

Dairesel şekilde tinerli bezi durmadan usenmeden hafif bastırarak çıkarmaya çalışın ardından da gerekirse cila.

Ben olsam tiner dolu bir kovaya koyarim boya yumusasin diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Normalde sticker falan olur ama bu anormal olanı demek ki :D Tinerle silin bence de.. Daha sonra parlatırsınız mat kalırsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)

Keşke sticker olsaydı. Boyatmış :(

tarihinde Murat Sürücü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Selülozik mi sentetik mı olacak tiner? Ben tiner plastik aksama da zarar verir diye düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Selülozik mi sentetik mı olacak tiner? Ben tiner plastik aksama da zarar verir diye düşünüyordum.

Selülozik tiner sentetikten daha güçlü daha kolay çıkarır onu kullanın bulaşık süngerinin sarı kısmıyla silin kesinlikle eldiven kullanın boya çıkar alt zemin kötü ise su zımpara plastik cilası gayet iyi olur

Nasıl bir kafa bu hale getirmiş bu stopları sırf bu yüzden bile alırken düşünürdüm ben aracı [emoji23]

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Şu alttaki üründen bulabilirseniz alın boyalı kısmın üzerine krem gibi sürün bir iki saat sonra kabarıp kalkmaya başladığını göreceksiniz.Tamamen kalkınca temizleyin ve su ile durulayın.Bu ürün çoğu işletmede el temizliğinde kullanılır.Çok güzel yağ çözücüdür el,yüz temizliğinde de güvenle kullana bilirsiniz.

http://www.eltemizlemekremoi.com/pevalin-spezial.aspx

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)

@Eray bey, Folyodur diye bakmadım bile aracı alırken. Sökerim dedim. Pazarlık sonrası boya olduğunu öğrendim. Dediğine göre yeğeni kendisinden habersiz yapmış şehir dışındayken.

@Adnan bey, Ürün sanırım şu http://www.temizlikdeposu.com/asp/product/3748/PEVALIN-SPEZIAL-END-CILT-VE-EL-TEMIZLEYICI-500-ML

Cepten yazıyorum, alıntıda problem oldu, kusura bakmayın.

tarihinde Murat Sürücü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Doğrudur :good1: ürünün tam adı Pevalin spezial endüstriyel cilt ve el temizlik ürünü.Biz bunu fabrikada kullanıyorduk.Ne kadar yağlı paslı  kirli olursa olsun 2 gr çok iş görürdü.Boyayı reçineyi de çok iyi söktüğüne de şahidim.

Mesela ellerinize çelik halat yağı bulaştı kaba temizlikten sonra ( üstübü yada bezle ) elinizi ıslatmadan 2 gr pevalin ile elinizi komple temizleyin su ile durulayın pırıl pırıl,su ile çözüldüğünden sulu kısımda faydası olmaz.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

temizlik tineri alın oto boyası satan nalburdan. bir yanda kovada ıslak bez hazır olsun. tinerli bezi sürün ardından ıslak bezi. acele etmeden sıra ile. tinerli bezle ovalamadan boyayı yumuşatın ardından hemen ıslak bez. %90 şansınız var. matlaşmadan kurtarmak için. matlaşırsa meguiars plastix alın. bonunla ovalayın %95 ilk günkü gibi olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

temizlik tineri alın oto boyası satan nalburdan. bir yanda kovada ıslak bez hazır olsun. tinerli bezi sürün ardından ıslak bezi. acele etmeden sıra ile. tinerli bezle ovalamadan boyayı yumuşatın ardından hemen ıslak bez. %90 şansınız var. matlaşmadan kurtarmak için. matlaşırsa meguiars plastix alın. bonunla ovalayın %95 ilk günkü gibi olur

+10

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...