İçeriğe Yönlendir

İstanbul Anadolu Yakası İl Dışı Atama

Ali Menemen

Recommended Posts

Ali Menemen

Değerli dostlarım nasip olursa il dışı atamaya başvuracağız fakat istanbul hakkında pek bilgimiz yok. Özellikle Tuzla, Pendik, Kartal, Sancaktepe ilçeleri hakkımda bilgi sahibi olabileceğim abim, kardeşim var mı? Okullar hakkında da bilgi sahibi olan varsa çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Mümkünse İstanbul'a gelme. Ama illa geleceğim diyorsan ev kiraları 1000 tl altında adam gibi ev bulamazsın. Trafik berbat. Devlet okulları özellikle Sancaktepe Kartal kenar mahallelerinde sıkıntılı. Tuzla ya tayin oldugunu farz edelim.  Kadıköy'e geçmen trafiksiz 1saat mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde 3 saate kadar yolu var. Arabasız İstanbul zor ama arabayla daha da zor. Daha detay istersen sen sor ben söyleyim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Ali hocamın sanırım gelmeme gibi bir durumu olamaz. Eşiniz tayini çıktı ve siz özür grubundan gideceksiniz? Geçen sene ben de Tunceliden İstanbula gidecektim ama 1 tane olumlu cümle duymadım. 1 sene sabrettim şimdi afyona geldim. Ali hocam eğer özür durumundan gelecekseniz bence okulları yazın buraya , o okulları bilenler sıralamaya koysunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Dostum tercihleri sıralardan daha detaylı yardımcı olabiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak İşci

Pendik'te özellikle sahile yakın semtler iyidir, ancak pendik içinde ulaşım her saat kolay olur, hatta belirttiğiniz ilçelere de kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz yani hangi okul olursa olsun sahile yakın bir semtten ev tutabilirsiniz, fiyatlar kaliteli bir 3+1 daire için 700-800 lira civarından başlıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Menemen

Abilerim beş yıldır urfadayım bilen abiler urfa 18 puan veriyor benim afyona gelebilmem için en az beş yıl daha çalışmam lazım e artık oralar da eskisi gibi değil inanın yaşadığım ilçe de bile ev kiraları 1000 civarı. yakında nasip olursa çocuğum olacak sosyal hayat hatta ilçede hastane bulmak bile zor. Eşimin tayini çıktı ben de arkasından geleceğim inşallah. Ben okulları yazayım abiler ilöe sırasına göre bilen varsa ve sıraya koyarsa çok memnun olurum.

Tuzla: cahit arf ilkokulu

Mimar sinan ilkokulu

Tapduk emre ilkokulu

Züneyde hanım ilkokulu

Aydınlı ilkokulu

Osmangazi ilkokulu

Peyami safa ilkokulu

Kartal

Cumhuriyet ilkokulu

Hasna gündeş ilkokulu

Kartal gürbüz bıra ilkokulu

Öğretmen nafiz tüzün ilkokulu

Maltepe

Atatürk ilkokulu

50. yıl besim kadırgan ilkokulu

Nazmi duhani ilkokulu

Mürüvvet hanım ilkokulu

Zümrüt evler ilkokulu

Pendik

Kavakpınar

Ahmet yesevi

Ertuğrul gazi

İsa yusuf alptekin

Zübeyde hanım

Ahmet kutsi tecer

Ayazma

Buhara

Çamçeşme

Enver çelik

Ercan görür

Esenyalı turgutreis

Fuat köprülü

Gülizar zeki obdan

Mahir iz

Milli eğitim vakfi ilkokulu

Namık kemal

Seyit burhan toprak

Yıldırım beyazıt

Bildiğiniz okullar varsa eğiti. Kalştesi ve çevresi hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Ben okulun sayfalarından bilgilerine baktım öğrenci ve öğretmen sayısı, adresi falan biliyorum ama çevresi hakkında bilgim yok.

Mümkünse İstanbul'a gelme. Ama illa geleceğim diyorsan ev kiraları 1000 tl altında adam gibi ev bulamazsın. Trafik berbat. Devlet okulları özellikle Sancaktepe Kartal kenar mahallelerinde sıkıntılı. Tuzla ya tayin oldugunu farz edelim.  Kadıköy'e geçmen trafiksiz 1saat mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde 3 saate kadar yolu var. Arabasız İstanbul zor ama arabayla daha da zor. Daha detay istersen sen sor ben söyleyim.

Abi ben sadece yol için istanbulu tercih ettim başka yer de olmuyordu zaten elimde sadece bu vardı. Urfa da çok uzak git gel sıkıntı ailen uzakta ölüm düğün olduğunda gidemiyorsun tak etti yazdık istanbulu hayat zor farkındayız ama abi napalım bir şekilde bir yerlerden başlamak lazım :)

Ali hocamın sanırım gelmeme gibi bir durumu olamaz. Eşiniz tayini çıktı ve siz özür grubundan gideceksiniz? Geçen sene ben de Tunceliden İstanbula gidecektim ama 1 tane olumlu cümle duymadım. 1 sene sabrettim şimdi afyona geldim. Ali hocam eğer özür durumundan gelecekseniz bence okulları yazın buraya , o okulları bilenler sıralamaya koysunlar.

Abi ben de hanım da sınıfçıyız daha puanlarımız yüzü bulmadı ondan dolayı bizim yer değiştirmemiz sıkıntı urfa 18 puan veriyor istanbul daha fazla olmadı üç sene sonra tekrar isteriz.

Saydıkların arasında bir tek Kartal'ı o da sahil tarafı olursa tercih ederim..

Ah abi gönül neler ister de işte şartlar sadece bu kadarına el veriyor ona da şükür :)

Yorum bağlantısı

Maltepe'ye gelin. Zümrütevler civarında kiralar uygundur. Küçük bi ilçe bir ucundan diğerine aracınızla yarım saatte gidersiniz yoğun trafikte. Kadıköy'e falan inecekseniz metro var 10 dakkaya götürüyor. Bende Altıntepe mahallesinde oturuyorum doğma büyüme. Gelmeyi düşünürseniz, elimden gelecek olan ne varsa yapmaya hazırım. Bu arada hayırlı olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Kartal gurbuz bora ilk tercihim olurdu, ben pendik kurtköy de oturuyorum. Bu çevre de olsa ilk tercihim yine olurdu. Pendik te açılan okullar kaynarca tarafından açılmış genelde. Size tavsiyem ilk tercihim kartal olurdu.

Yorum bağlantısı

pendik ahmet kutsi tecer

okul olarak iyidir,muhit olarak fena sayılmaz,pendik merkeze yakın sayılır,oraları bilirim yardımcı olmaya çalışırım,yapabileceğimiz birşey olursa

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Eşinizin atandığı okulu da yazsaydınız, arkadaşlar ona göre daha fazla yardımcı olabilirlerdi.

Yorum bağlantısı
Ali Menemen

Eşinizin atandığı okulu da yazsaydınız, arkadaşlar ona göre daha fazla yardımcı olabilirlerdi.

Abi eşim esenyurt pınar mahallesine atandı. O bu dönem doğum iznine ayrılacak hiç okula gitmeyecek. Biz de hazır gitmiyorken fırsatı kullanalım daha iyi bir yere gidelim dedik. Sömestr tatilinde de il içi eş durumuyla o benim yanıma gelecek. Gelemezse bir dönem ücretsiz izin hakkını kullanıp seneye ağustosta da gelebilir. Aslında eşime değil bana yer beğeniyoruz şı an ☺️☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Abi eşim esenyurt pınar mahallesine atandı. O bu dönem doğum iznine ayrılacak hiç okula gitmeyecek. Biz de hazır gitmiyorken fırsatı kullanalım daha iyi bir yere gidelim dedik. Sömestr tatilinde de il içi eş durumuyla o benim yanıma gelecek. Gelemezse bir dönem ücretsiz izin hakkını kullanıp seneye ağustosta da gelebilir. Aslında eşime değil bana yer beğeniyoruz şı an ☺️☺️

Bu konuyu detaylı araştır ancak büyük şehirlerde il içinde özür grubu kullanamıyorsun diye biliyorum. En iyisini yapmışsın. Doğuda 9 seneden fazla çalıştım. Hayat batıda hem daha ucuz hem daha kaliteli.

Yorum bağlantısı
Ali Menemen

Bu konuyu detaylı araştır ancak büyük şehirlerde il içinde özür grubu kullanamıyorsun diye biliyorum. En iyisini yapmışsın. Doğuda 9 seneden fazla çalıştım. Hayat batıda hem daha ucuz hem daha kaliteli.

Eyvallah abi doğu yeter artık arkamızdN gelenlere yer açalım :) merkez ilçeler arasında il içi eş durumu kullanamıyoruz hocam. Bundan dolayı merkez ilçelerden uzak duruyoruz ki eşim esenyurtta biri avrupa biri anadolu kullanan arkadaşım var eğer ki yönetmelik değişmezse sıkıntı olmaz inşallah..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Tuzlaya geldim geçen sene eş durumundan. Saydığın bazı okullar hakkında az da olsa bilgim var ama lisede çalıştığım için ilk okullar hakkında pek fazla bilgim yok. Cahit Arf'a ehliyet sınav görevi için gelmiştim,yeri çok iyi ,tuzla merkezde , sahile de yakın sayılır , bu okulu tavsiye ederim. Peyami safa içmelerde aydınlı rampasında kalan kalabalık ve eski bir okul,yazılır mı bence yine de yazılır ama karar sizin. Pendikteki Turgutreis ve Milli eğitim vakfı , bu okullar benim oturduğum yere yakın,pek bilgim yok ama biraz kalabalık okullar diye biliyorum,çevre olarak da fena değil , illa okula yakın oturmak zorunda olmazsınız , çevrede oturulabilecek güzel yerler var. Pendik esenyalıyı doğudaki il merkezlerine benzetiyorum biraz, bu iki okulda burada. Söyleyebileceklerim bu kadar. Yine yardımcı olmamı istediğiniz yer olursa bilgi vermeye çalışırım.

Yorum bağlantısı
Ali Menemen

Tuzlaya geldim geçen sene eş durumundan. Saydığın bazı okullar hakkında az da olsa bilgim var ama lisede çalıştığım için ilk okullar hakkında pek fazla bilgim yok. Cahit Arf'a ehliyet sınav görevi için gelmiştim,yeri çok iyi ,tuzla merkezde , sahile de yakın sayılır , bu okulu tavsiye ederim. Peyami safa içmelerde aydınlı rampasında kalan kalabalık ve eski bir okul,yazılır mı bence yine de yazılır ama karar sizin. Pendikteki Turgutreis ve Milli eğitim vakfı , bu okullar benim oturduğum yere yakın,pek bilgim yok ama biraz kalabalık okullar diye biliyorum,çevre olarak da fena değil , illa okula yakın oturmak zorunda olmazsınız , çevrede oturulabilecek güzel yerler var. Pendik esenyalıyı doğudaki il merkezlerine benzetiyorum biraz, bu iki okulda burada. Söyleyebileceklerim bu kadar. Yine yardımcı olmamı istediğiniz yer olursa bilgi vermeye çalışırım.

Eyvallah hocam benim de gönlümden geçen aslında tuzla da bakalım nasip olacak mı. Okulların iyi ve semtin güzel olwduğunu duydum amacım kocaeline yakın olmak çoğunlukla oraya gidip geleceğiz her haftasonu trafikte pek takılmak şstemiyorum açıkçası tuzla pendik daha cazip geliyor :)

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Eyvallah hocam benim de gönlümden geçen aslında tuzla da bakalım nasip olacak mı. Okulların iyi ve semtin güzel olwduğunu duydum amacım kocaeline yakın olmak çoğunlukla oraya gidip geleceğiz her haftasonu trafikte pek takılmak şstemiyorum açıkçası tuzla pendik daha cazip geliyor :)

Ben de izmitliyim, ailem orada. Açıkçası biz de tuzlayı o yüzden tercih ettik. Aracımla en fazla 35 dk da ulaşıyorum körfeze. Tuzla sakin ve güzel bir ilçe , tavsiye ederim kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Ali Menemen

Ben de izmitliyim, ailem orada. Açıkçası biz de tuzlayı o yüzden tercih ettik. Aracımla en fazla 35 dk da ulaşıyorum körfeze. Tuzla sakin ve güzel bir ilçe , tavsiye ederim kesinlikle.

Erhan hocam tuzla içi ulaşım çok sorun mu, kötü veya sorunlu olan mahalleleri var mı, kiralar çok uçuk mu?

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Tuzla'da yaşayan biri olarak tuzlayı kesinlikle tavsiye ederim. Tuzladan diğer ilçelere ulaşım istanbulun her yerinde olduğu gibi sıkıntılı. İş yeri Kartalda sabahları 55 dkya gidiyorum otobüsle. Kartaldan metro ile istediğiniz her yere kısa sürede gitme imkanınız var. İlerleyen yıllarda metro hattı pendik ve tuzlaya kadar gelecek. İstasyon çalışmaları yapılıyor. Tuzla diğer saydığınız ilçelere göre sessiz ve sakindir. Merkezde postane mahallesinde yaşıyorum. Bizim buranın insanları kendi hallerindedir. Küçük sahil kasabası gibi zaman geçtikçe herkes birbirini tanıyacak kadar samimi ortamı da vardır. Cahit arf okulu belediye, ilçe emniyet, hastane, avm, minibüs ve otobüs ulaşım yollarına çok yakın konumda. Tuzla marinaya da yakın. Cahit arf okulu hariç diğer okullar ilçenin üst tarafında merkezden uzak konumda kalıyor. Orada yaşayan kesim daha farklı. Üst taraflarda sorunlu mahalleler var. Kiraların durumu ise şöyle. Adam akıllı bi site istiyorsanız bu gibi evlerin kiraları biraz yüksek oluyor. 700 800 ü gözden çıkarmanız gerek. Bana göre olması gereken fiyatlar. Düşük fiyatlı daireler var yok değil ama mevkisi binanın durumu hoşunuza gider mi bilmem. Yardımcı olmam gereken bi durumum olursa elden geleni yaparız hocam.

Yorum bağlantısı

Tuzla'da 81-85 yillarinda kaldim. Ilk okul 3. Sinif dahil okudum. O zamanlar sahil yolu yoktu. Tren ile giderdik her yere. Fatih'e 3 saatte 3 vasita ile giderdik. Aralikli olarak her gelisimde buyudu. En son bir yakinimin cenazesi nedeni ile 3 sene once geldim. Cok degismis ama yine de sayfiye kasabasi gibi. Sahili de guzel ic kesimleri de oldukca duz bir arazi olmasi nedeniyle duzgun yapilasmali(gibi). Bir de Bayramoglu'nu cok severim ben. Tuzlanin eski halleri Bayramoglunda. Konuya biraz nostaljik olarak dahil oldum ama ben de oyumu Tuzla'ya veriyorum:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Menemen

Tuzla'da yaşayan biri olarak tuzlayı kesinlikle tavsiye ederim. Tuzladan diğer ilçelere ulaşım istanbulun her yerinde olduğu gibi sıkıntılı. İş yeri Kartalda sabahları 55 dkya gidiyorum otobüsle. Kartaldan metro ile istediğiniz her yere kısa sürede gitme imkanınız var. İlerleyen yıllarda metro hattı pendik ve tuzlaya kadar gelecek. İstasyon çalışmaları yapılıyor. Tuzla diğer saydığınız ilçelere göre sessiz ve sakindir. Merkezde postane mahallesinde yaşıyorum. Bizim buranın insanları kendi hallerindedir. Küçük sahil kasabası gibi zaman geçtikçe herkes birbirini tanıyacak kadar samimi ortamı da vardır. Cahit arf okulu belediye, ilçe emniyet, hastane, avm, minibüs ve otobüs ulaşım yollarına çok yakın konumda. Tuzla marinaya da yakın. Cahit arf okulu hariç diğer okullar ilçenin üst tarafında merkezden uzak konumda kalıyor. Orada yaşayan kesim daha farklı. Üst taraflarda sorunlu mahalleler var. Kiraların durumu ise şöyle. Adam akıllı bi site istiyorsanız bu gibi evlerin kiraları biraz yüksek oluyor. 700 800 ü gözden çıkarmanız gerek. Bana göre olması gereken fiyatlar. Düşük fiyatlı daireler var yok değil ama mevkisi binanın durumu hoşunuza gider mi bilmem. Yardımcı olmam gereken bi durumum olursa elden geleni yaparız hocam.

Hocam inşallah tuzla olur cuma günü sonuçlar belli olacak eğer ki tuzla olursa ilk sizinle irtibata geçerim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

İstanbul olması kesin mi ?

Mutlaka İstanbul olacaktır eş durumu özründen.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...