İçeriğe Yönlendir

Ka - Fren Sorunu

Tuğberk Gezer
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Tuğberk Gezer

merhabalar herkese.2000 model ka sahibiyim.100 km hızla giderken kırmızı ışık yandığını gördüm uzaktan frene basmaya başladım.öyle köklemedim ama biraz daha ayağımı ittim derken bi anda araba kendini sağa attı savruldu araba.bi sağa bi sola.hakimiyeti yapamadım.sonra durdu ve araba kendini geriye attı.bariyerlere vurdum.çok şükür ki arkadan araç gelmiyordu yoksa şu an yazamıyordum..neden böyle oldu lütfen yardım edin :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

merhabalar herkese.2000 model ka sahibiyim.100 km hızla giderken kırmızı ışık yandığını gördüm uzaktan frene basmaya başladım.öyle köklemedim ama biraz daha ayağımı ittim derken bi anda araba kendini sağa attı savruldu araba.bi sağa bi sola.hakimiyeti yapamadım.sonra durdu ve araba kendini geriye attı.bariyerlere vurdum.çok şükür ki arkadan araç gelmiyordu yoksa şu an yazamıyordum..neden böyle oldu lütfen yardım edin :(

Cok buyuk gecmis olsun. Yakin zamanda balata degisimi ya da frenlerle ilgili bir islem yaptirdiniz mi? Basinc merkezleriyle ilgili olabilir mi?

Yorum bağlantısı

Fren sistemi komple elden geçmeli, arka frenler de tutmamış hiç sanırım. Önler tutunca arkadan sağa sola kopmuş araç.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Frenleme anında aracın kontrolünü kaybetmenin bir sürü sebebi olabilir.

1- Bozuk fren sistemi

Bunu açabiliriz:

a- Yıpranmış fren hortumları

b- Bozuk merkez

c- Sarf malzemesinin tükenmesi (disk, balata)

d- Hidrolik yağın tamamen özelliğini yitirmesi

2- Yol tutuş ekipmanlarında sorun

a- Lastikler

b- Yürür takım

3- Genel bakım

4- Tecrübe.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pektaş

Geçmiş olsun. Acilen servise gidin. Giderken de süratinizi 50'nin altında tutun. Vitesi boşa atarak fren yapmayın.

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

çok sağolun.yüksek hızda yapınca oluyor demek ki.60'la 70'le fren yapınca olmuyor.eğer çok kaygan yol ise ozaman 50 ile de yapıyor hafif atıyor sağa.baktırıcam en yakın zamanda.hortumları falan değiştirmiştim.sol arka tutmuyor olabilir mi ?.çok sağolun.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir çok faktör var. en baştan:

lastik ne marka model diş derinliği nedir? fren yağı en son ne zmaan değişti? ön salıncaklar ile ilgili işlem var mı?

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

bir çok faktör var. en baştan:

lastik ne marka model diş derinliği nedir? fren yağı en son ne zmaan değişti? ön salıncaklar ile ilgili işlem var mı?

lastik barum.lastikçi markasının değil ama daha ömrü olduğunu söyledi.ön salıncaklarda işlem yok.fren yağını kontrol ettiricem.çok sağolun

Zeminin kuru olduğuna emin misiniz ? Kaza yaptıktan sonra bakma şansınız oldu mu ?

suya değdim sanırım fren yapmadan biraz önce..

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

peki bişey sorabilirmiyim..frenlere bütün herşeyini yaptırsam bana ne kadara patlar fiyat konusunda :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bütün fren diyerek bir rakam çıkmaz. Barum yol tutuşta iddisaı olan bir lastik değildir zaafiuyeti frendeki veya zwemindeki bir sorun ile birleşmiş laiblir. zemin konotr ledilemeyeciğne göre. fren yağı değişiminde başlanır. salıncakta boşluk konytrolü ile dvam edecek.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

lastik barum.lastikçi markasının değil ama daha ömrü olduğunu söyledi.ön salıncaklarda işlem yok.fren yağını kontrol ettiricem.çok sağolun

suya değdim sanırım fren yapmadan biraz önce..

Bunun da sebepler arasında olması muhtemel.

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

bütün fren diyerek bir rakam çıkmaz. Barum yol tutuşta iddisaı olan bir lastik değildir zaafiuyeti frendeki veya zwemindeki bir sorun ile birleşmiş laiblir. zemin konotr ledilemeyeciğne göre. fren yağı değişiminde başlanır. salıncakta boşluk konytrolü ile dvam edecek.

çok teşekkürler.baktırıcam yarın.peki salıncakta boşluk kontrölünde ne kadar fiyat isterler.hep fiyat soruyorum ama kusura bakmayın. :)

Geçmiş olsun.

Frenleme anında aracın kontrolünü kaybetmenin bir sürü sebebi olabilir.

1- Bozuk fren sistemi

Bunu açabiliriz:

a- Yıpranmış fren hortumları

b- Bozuk merkez

c- Sarf malzemesinin tükenmesi (disk, balata)

d- Hidrolik yağın tamamen özelliğini yitirmesi

2- Yol tutuş ekipmanlarında sorun

a- Lastikler

b- Yürür takım

3- Genel bakım

4- Tecrübe.

çok teşekkürler sani abi.. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...