İçeriğe Yönlendir

Otomotive Eylül'de %5 Zam

Harun Özden

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Seçim 1 Kasım'da, kurda düşüş olabileceğini ve yıl sonu indirimlerini hesaba katarak sıfır otomobil düşünenlerin 15 Kasım sonrasını beklemesi isabet olur. Geçen sene vw dahi %6 indirim yapmıştı.

Yorum bağlantısı
Hasan Kaynak

Gayet açık değil mi?

Evet sizin açınızdan gayet açık, benim demek istediğim kimsenin ayağına yorganına göre uzatmadığı bu yüzden binlerce aracın yedieminde olması durumu ile alakalı bir hiciv idi ve gayet açıkdı, yanlış anladıldıysam kusura bakmayın,,  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Sıfır araç alacak olanların seçimden sonrası ve yıl sonu kampanyalarını değerlendirmeleri gerekir zira yılbaşından sonra daha da fiyatlar artacak, önceki yıllarda olduğu gibi sıfır araba almak hayal olacak gibi  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hasan Mustafa Öz

Geçen senenin ağustos ayına göre bu yıl %38 araç satışlarında artış varmış

Yani şu an için çoğu firma yıllık kotasına yakın ya da kotayı doldurmuş durumda.

Anlayacağınız çoğu firma Tok satıcı. Kurban Bayramından ve seçimden sonra

piyasa az çok belli olur zam oranında indirim yaparlar. Kime sorduysam "şu an

piyasa pahalı bayram sonun bekle "diyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Yine yıl sonunu beklemek en mantıklısı, mutlaka bazı modellerde yaparlar cazip birşeyler.

Yorum bağlantısı

Aralık ayını yani yıl sonunu bekleyin derim.Zaten firmalar ya aralıkta yada mayısta kampanya yaparlar.

Yorum bağlantısı

Seat Leon 1.2tsi style 51.900 tl'den 55.900 tl'ye yükseldi.%7'lik bir artış.Yıl sonu kampanyasın adı ile yine en fazla inecekleri rakam önceki fiyat civarında olur tahminim.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz üzere ülkemizin içerisinde bulunduğu mükemmel ekonomik durum Euro'yu 2 ay içerisinde 2,85'den 3,45'e çıkarınca otomobil şirketleri de buna paralel zam yapma kararı aldı.

Zam yapmayan şirket kaldı mı bilemiyorum ama neredeyse tüm firmalar ortalama %5 zam uyguladı. Buna paralel yıl sonu kampanyaları da en fazla araçların Haziran - Ağustos aralığındaki fiyatları olacak gibi duruyor. 

Bu arada sıfır araç fiyatlarına zam gelmeden önce piyasayı bir kurt edasıyla süzen galericilerimiz fiyatlarını zaten yükseltmişlerdi.

Araç almayı düşünen birisi olarak yorumlarınızı beklerim.

Anıl Bey;

Konunuz birleştirilmiştir,lütfen konu açmadan önce arama yapınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Ford internet sitesinden fiyatlara bakayım dedim ama nafile fiyatlarımız güncelleme yapılıyor diye aklıma ilk gelen zammm siz ne dersiniz.

Yorum bağlantısı

Ford internet sitesinden fiyatlara bakayım dedim ama nafile fiyatlarımız güncelleme yapılıyor diye aklıma ilk gelen zammm siz ne dersiniz.

Erol Bey;

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

ford 2.000-2.500 tl arası zammı itelemiş gene kaşla göz arasında

Yorum bağlantısı

Her ay bir zam haberi açılacak bu gidişle..  :(

Otomotiv sektöründe zam yolda!

Otomotiv Distribütörleri Derneği Genel Sekreteri Hayri Erce, senenin geri kalan kısmının zor geçeceğini belirterek "Pazarda fiyat artışları olacak. Fiyatlar kurdaki artışa bağlı artınca pazarda da tempo kaybı olacak" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/otomotiv-sektorunde-zam-yolda-/ekonomi/detay/2119530/default.htm

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Semih Usluer

Ford listesi tekrar güncellendi zam geldi...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Altan Onuk

Arkadaslar bir sorum var.eylul zamlariyla beraber 5 bin lira sifirina zam gelen aracin ikinci el fiyatlarina neden yansimadi bu artis.araci agustosta aldim,aldigim fiyattan asagida fiyatlar var su an piyasada.mevsimden dolayi midir bu?araba satislarinin fiyatlarinin artis gosterdigi aylar mi var mesela?bilmiyorum kusura bakmayin

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

filodan da satışa çıkan 2el arabalr var. sıfıra yapılan zamlar 2. ele birkaç ay sonra yansır zaten. sonuçta düşmeyecceği garanti. ayrıca listede 50bin yazar. bayide 42 ye düşen de olur bu aralar

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

mevsimlerin de etkisi olmakla birlikte insanlar son 2 3 aydır piyasanın uçtuğunu farketti ve çoğu aracın esas değerinde fiyatlara satıldığını farkettim. tabi tüm araçlar tüm modeller için demiyorum misal cliolar esas piyasasına düştü ama corollalar hakettiği fiyatın üstünde seyrediyor hala..

Yorum bağlantısı

Arkadaslar bir sorum var.eylul zamlariyla beraber 5 bin lira sifirina zam gelen aracin ikinci el fiyatlarina neden yansimadi bu artis.araci agustosta aldim,aldigim fiyattan asagida fiyatlar var su an piyasada.mevsimden dolayi midir bu?araba satislarinin fiyatlarinin artis gosterdigi aylar mi var mesela?bilmiyorum kusura bakmayin

Altan Bey;

Konunuz uygun başlık ile birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Altan Onuk

filodan da satışa çıkan 2el arabalr var. sıfıra yapılan zamlar 2. ele birkaç ay sonra yansır zaten. sonuçta düşmeyecceği garanti. ayrıca listede 50bin yazar. bayide 42 ye düşen de olur bu aralar

yani hocam sene sonu olmasından dolayı mı ikinci elde fiyatlar bu şekilde.bahara doğru mu zamların etkisi yansır piyasaya

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...