İçeriğe Yönlendir

İstanbul-Bursa-İzmir Rotasında Yemek Yenilebilecek Mekanlar

Gönenç Türkekul

Recommended Posts

Gönenç Türkekul
(düzenlendi)

Herkese merhaba;

Kısmetse perşembe sabahı ilk önce Bursa oradan da İzmir'e gideceğiz. Şirketten ekibimle gidiyorum ve ekip olarak yemeği çok severiz  :biggrin: Bu güzergah üstünde bildiğiniz ve "Burada şunu mutlaka yemeniz lazım!" dediğiniz bir yer varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

İyi haftalar dilerim.

tarihinde Gönenç Türkekul tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Öncelikle iyi yolculuklar..

Ben Bursalıyım ama istanbulda yaşıyorum.. Bursaya giderken dişimizi biraz sıkarsak Gemlik'de yada bursa girişindeki özdilek de kahvaltı yaparız..

Sonrasında gidişimizde yada dönüşümüzde bu yol üzerinde Köfteci Yusuf'un her şubesini tek geçerim köfte vs dışında sabahları kahvaltısı mevcut komik fiyatlara bence..  

He unutmadan ekmek kadayıfını denemenizi öneririm.. Lakin kaymaklı derseniz kaymaktan ekmek kadayıfı görünmeyebilir dikkat edin :)

Fakat izmir yolu üzerinde Abollont gölü kıyısında acıkınca bir kere uğradık dahada uğramam "Köfteci Kenan'dan uzak durmanızı öneririm..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

İstanbul dan aç çıkın. İlk olarak öğlen 11:30- 12:00 da aşağıdaki Cağ Kebapçısına mutlaka uğrayın. En az 5-6 şiş yeyin. Üzerine çay eşliğinde mutlaka sıcak sıcak tel kadayıf dolması isteyin. Şimdiye kadar yediğim en iyi cağ kebabı ve kadayıf dolması diyebilirim..

https://tr.foursquare.com/v/kebap-diyar%C4%B1--erzurum-ca%C4%9F-kebab%C4%B1/500189f5e4b07d578cfe8a3f

Bursa da ise orjinal İskender Kebapçısında tek İSkender yeyin. Sakın duble söylemeyin. Benim gözeme az geldi. Tek yetmezse 1 tek daha istersiniz. ;)  :biggrin:  Gideceğiniz muhite göre adresler aşağıda. Kebap yanında mutlaka şıra için. Kendi yapımları, çok güzel.

http://www.iskender.com.tr/iskender-kebap-subeleri.html

Dışında çok yerler var ama iyi bilenlerin yazması daha faydalı olur.

Yorum bağlantısı

Mudanya üzerinden gidecekseniz burayı tavsiye edebilirim,

http://www.iskender.com/bursa/koy-tesisleri/87

Tatlı olarak kestane şekeri söyledik. 4 parça kestane şekeri geldi. Yanında biraz kaymak ile. Garson a baktııımmm. Garson bana baktııı.. Ben hala garsona bakıyom. "4 adet kestane şeker nedir la? Dalgamı geçiyon?" Dedim diycem. Zaten bana bakarken anladı ne demek istediğimi, diyeceğimi.. Yanımdakiler koluma girdi, zor tutuyorlar beni.. Geri gönderdim. Gittim yan taraftaki istasyonun marketinden yarım kg kestane şekeri aldım. Gittim sonra masaya. "Çatal getir" dedim aynı garsona. Garson bana baktııı. Ben garsona baktım.. Garson hala bana bakıyo...  :D  :D  (Gerçektir)  ;)

Yorum bağlantısı

Tatlı olarak kestane şekeri söyledik. 4 parça kestane şekeri geldi. Yanında biraz kaymak ile. Garson a baktııımmm. Garson bana baktııı.. Ben hala garsona bakıyom. "4 adet kestane şeker nedir la? Dalgamı geçiyon?" Dedim diycem. Zaten bana bakarken anladı ne demek istediğimi, diyeceğimi.. Yanımdakiler koluma girdi, zor tutuyorlar beni.. Geri gönderdim. Gittim yan taraftaki istasyonun marketinden yarım kg kestane şekeri aldım. Gittim sonra masaya. "Çatal getir" dedim aynı garsona. Garson bana baktııı. Ben garsona baktım.. Garson hala bana bakıyo...  :D  :D  (Gerçektir)  ;)

Vaay anasını yaaa yok artık  :shok:  ben uzun zamandır gitmemiştim demekki cimrilikte level atlamışlar  :D  Aman sende sakin ol değmez 4 tane kestane şeker için en iyisini yapmışsın ben olsam yarım kiloda onlara alırdım suratlarına çarpardım  :D  :D

Yorum bağlantısı

Vaay anasını yaaa yok artık  :shok:  ben uzun zamandır gitmemiştim demekki cimrilikte level atlamışlar  :D  Aman sende sakin ol değmez 4 tane kestane şeker için en iyisini yapmışsın ben olsam yarım kiloda onlara alırdım suratlarına çarpardım  :D  :D

İş oda değil. Yarım kg şeker, 4 tane şekerden ucuz bide. :D Hacı İmam tesislerindekinden bahsediyorum ben.  :)

Yorum bağlantısı
Gönenç Türkekul

İstanbul dan aç çıkın. İlk olarak öğlen 11:30- 12:00 da aşağıdaki Cağ Kebapçısına mutlaka uğrayın. En az 5-6 şiş yeyin. Üzerine çay eşliğinde mutlaka sıcak sıcak tel kadayıf dolması isteyin. Şimdiye kadar yediğim en iyi cağ kebabı ve kadayıf dolması diyebilirim..

https://tr.foursquare.com/v/kebap-diyar%C4%B1--erzurum-ca%C4%9F-kebab%C4%B1/500189f5e4b07d578cfe8a3f

Bursa da ise orjinal İskender Kebapçısında tek İSkender yeyin. Sakın duble söylemeyin. Benim gözeme az geldi. Tek yetmezse 1 tek daha istersiniz. ;)  :biggrin:  Gideceğiniz muhite göre adresler aşağıda. Kebap yanında mutlaka şıra için. Kendi yapımları, çok güzel.

http://www.iskender.com.tr/iskender-kebap-subeleri.html

Dışında çok yerler var ama iyi bilenlerin yazması daha faydalı olur.

Gemlik yolu üstünde solda Shell'in yanında bir yer var Yavuz İskenderoğlu. Bilir misiniz bilmem. Menülerinde, masalara bıraktıkları kağıtlarda vs aile soy ağacı vardı. Acaba sizin söylediğinizle bir bağları var mı? Orda hayatımda yediğim en iyi iskenderlerden birini yemiştim.

Yorum bağlantısı

Gemlik yolu üstünde solda Shell'in yanında bir yer var Yavuz İskenderoğlu. Bilir misiniz bilmem. Menülerinde, masalara bıraktıkları kağıtlarda vs aile soy ağacı vardı. Acaba sizin söylediğinizle bir bağları var mı? Orda hayatımda yediğim en iyi iskenderlerden birini yemiştim.

Var var.. Soy ağacına bakacak olursanız "İskender" isimli yerlerin hepsi birbirine akraba. İlk babaları bulmuş. Sonra sanırım birkaç kardeş ayrı dükkanlar açmışlar. Dağılmışlar. Lezzet hemen hemen aynı gibi. O dediğiniz yerde "Etibol" yeyin. İskender kebabın bir çeşidi. Tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Gönenç Türkekul
(düzenlendi)

Var var.. Soy ağacına bakacak olursanız "İskender" isimli yerlerin hepsi birbirine akraba. İlk babaları bulmuş. Sonra sanırım birkaç kardeş ayrı dükkanlar açmışlar. Dağılmışlar. Lezzet hemen hemen aynı gibi. O dediğiniz yerde "Etibol" yeyin. İskender kebabın bir çeşidi. Tavsiye ederim. 

İlk hedefimiz etibol o zaman :D 

tarihinde Gönenç Türkekul tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Gemlik köfteci Yusuf uğramadan geçme. Bandırma Limana inip İskender yemelisin, Bursa'dan kat ve kat daha güzel.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Kerem bey in dediği gibi iskender, Erkan bey in dediği gibi köfteci yusufta köfte artı ekmek kadayıfı.

Karacabey e uğrarım diyorsanız soğan pazarı diye adalandırılan yeni hastanenin orda saç kavurma restaurantı var. Sunum ve yemek müthiş tavsiye ederim.

Tost severseniz susurlukta tost ve köpüklü ayran.

Akhisarda köfteci ramizde köfte.

Yorum bağlantısı

Gemlik köfteci Yusuf uğramadan geçme. Bandırma Limana inip İskender yemelisin, Bursa'dan kat ve kat daha güzel.  :)

6 yıldır bandırmadayım, ilk kez bursa iskenderden daha güzel diyen birini görüyorum :D

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Akhisarda köfteci ramiz ama yol üzerindeki yerdegil akhisar çarşıya girin orada ramizin ilk dükkânı var.

Yorum bağlantısı
Gönenç Türkekul

Kerem bey in dediği gibi iskender, Erkan bey in dediği gibi köfteci yusufta köfte artı ekmek kadayıfı.

Karacabey e uğrarım diyorsanız soğan pazarı diye adalandırılan yeni hastanenin orda saç kavurma restaurantı var. Sunum ve yemek müthiş tavsiye ederim.

Tost severseniz susurlukta tost ve köpüklü ayran.

Akhisarda köfteci ramizde köfte.

Susurlukta tost ayrani bilmeyen yoktur heralde :D

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bu yaz Ege taraflarında Köfteci Yusuf modası var. Ben Köfteci Ramizi tercih edenlerdenim. Akhisar Balıkesir yan yoldaki iyi idi. Ama zincir restoranlarda lezzetin değişeceğini düşünmüyorum. Kemalpaşa da tatlı yedik. Beğenmedim.

Yorum bağlantısı

İsmail Alsat restourant Akçalar köyü, Nilüfer Bursa. Navigasyonunuz varsa gidilmesi gereken bi yer. İddaa ediyorum Bursa nın en güzel köftesini yapıyorlar, yanına na gerdan, iki şiş, bir kalem de pirzola söylediniz mi, görev tamamdır. :biggrin:  Ücra bi yerde gidilmesi gereken bir yer. Köfteci Yusuf da lezzette hep vasat kalıyor. Fiyat olarakta can sıkmaz  :good1:

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Akhisar da her ne kadar Köfteci Ramiz isim yapmış olsa da, çok kişinin bilmediği ama gidenin bir daha gittiği bir yer tarif edeceğim size. Akhisar merkeze geldiğinizde sağ tarafa Zeytinliova levhası göreceksiniz. Zeytinliova istikametinde ana yoldan içeri doğru 6-7 km. devam edin. Dayıoğlu Kasabı Muhtarın Yeri sol tarafta karşınıza çıkacak. Her türlü et çeşitleri kilo işi ve uygun fiyata pişiriliyor. Ama kesinlikle favorim kasap köfte ve sucuk köfte. Akhisar köftesi gibi pideli değil. Masada zeytinyağı var, ortaya güzel bir salata geliyor ikram olarak. Taze ekmekle salata, köfte, sucuk ve yanında içecek...  :good1: Dönüşte tekrar uğrayacağınıza ve sucuk köfte ile aynı lezzete sahip kangal sucuklardan eve götürmek üzere alacağınıza eminim. Fiyatlar biraz artmış olabilir ama yakın zamanda kasap köfte ve sucuk köftenin pişmiş kg.mı 40 tl, kangal sucuğun kg.mı 32 tl. idi. 

https://tr.foursquare.com/v/day%C4%B1o%C4%9Flu-kasab%C4%B1-muhtar%C4%B1n-yeri/4db7038381543d71da78ae5f

http://www.dailymotion.com/video/x1adsyr_akhisar-dayioglu-kasabi-tanitim_tv

Yolum Akhisara her düştüğünde uğrarım. Gece de geç saate kadar açık. Sucuklardan 4-5 kangal alır, derin dondurucu da muhafaza eder ve tüketirim. Son bir kangalım kaldı. Yakında Muhtarın yerine uğramak gerekecek yine. :)

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bakın bu bilgiyi bu güzergahı kullananların çoğu bilmez. Büyük bir sır paylaşıyorum sizle :D Kiremitte köfte yada balık tavsiyemdir. Balıkesirden çıkar çıkmaz pamukçu köyü levhasını göreceksiniz. Sağdan dalın köye.  Sonra tabelalar sizi götürecektir. Ya da köylüye sorun. :good1:

http://www.pamukcuakpinar.com/

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Manisa yolu üzerinde Menekşe Et Galerisi diye bir yer vardı.Manisa-Akhisar yolu üzerinde.Tavsiye ederim  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Manisa yolu üzerinde Menekşe Et Galerisi diye bir yer vardı.Manisa-Akhisar yolu üzerinde.Tavsiye ederim  :)

Galeriden et almam..  :p  :D

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Tatlı seviyorsanız, Kemalpaşa tatlısı için Karacabey'i geçtikten sonra Güvenal ya da NGS Kemalpaşa tatlıcıları var. Her ikiside güzeldir, tavsiye ederim.. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...