İçeriğe Yönlendir

Mtv 2 Taksit Ödenmediği Için Vergi Dairesi Haciz Koymuş

Güven Kaya

Recommended Posts

Güven Kaya

Arkadaşımın aracının 2 adet mtv taksidini ödemediği için haciz koyulmuş arabaya vergi dairesi tarafından bana sordu bir şey olur mu diye de anlamadığım için sizlere soruyorum. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Hacizli arabayı satamazsınız,ama yakalama da çıkmışsa, polis arabanızı bağlar.İlla kontrole rast gelmek de şart değil. Parklar da ,hava alanların da plaka okuyan kameralar var.Ödeyip eziyet çekmemek en iyisi. 

2 taksit için haciz uygulaması ise ilginç ,pratik de çok birikmemiş ise yapmıyorlardı.

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

Hacizli arabayı satamazsınız,ama yakalama da çıkmışsa, polis arabanızı bağlar.İlla kontrole rast gelmek de şart değil. Parklar da ,hava alanların da plaka okuyan kameralar var.Ödeyip eziyet çekmemek en iyisi. 

2 taksit için haciz uygulaması ise ilginç ,pratik de çok birikmemiş ise yapmıyorlardı.

sadece hacizli yazıyor 2 borcu ödemedi diye çıkmasınıda anlamış değilim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Satamazsınız. Borç varken zaten satamazdınız.

Yani yakalama çıkana kadar bir zararı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

MTV ödenmediği için ilk defa haciz geldi diye duyuyorum.

Sadece 2 taksidi anladığım kadar.

Bence bir taksit için haciz olmaz başka birşeyler daha ilave var trafik cezaları vs vs.

Yoksa çok insan MTV sini geç ödüyor memleketimizde.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

tüv trafik cezası olduğu zaman muayene ye almıyor aracı

sizdede böyle bir durum olabilir mi acaba.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

ceza sorgulamasında ceza yok sadece ocak ve ağustos vergisi var çıkıyor 

Güven bey, teorik olarak mümkün ise de, 2 taksit MTV için haciz , çok alışılmış bir şey değil.Önceden borcunuzu ödeyin diye bildirim,hat da cep telefonuna borç bilgisi mesajı da geliyor. Arkadaşınız vergi dairesine gitsin, başka bir şey olabilir,Ssk, Bağkur, şirket vergi borcu vs. İlk sahibi değilse ,eski sahibi ile de ilgili olabilir.Gidip konuşmasın da fayda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Başka bir borç olabilir,Bende ocak/temmuz vergisini (2) adet ödemedim.

MTV den sorguladım,sadece borç çıkıyor,haciz falan yok..

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

arkadaşlar ufak bir düzeltme yapayım 3 adetmiş birde 2014'den kalan varmış 

e devlet sorgusu 

Gk9L5N.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

başka bir vergi borcundan dolayıdır bence bu.kuyucak vergi dairesine sormak gerek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo
(düzenlendi)

Haciz vergiden dolayı olmayabilir. Bir araştırı. Sistemde vergi borcu gözükür vergi borcundan haciz gelmez.

tarihinde Metin Çilo tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Bu arada borcu ödedikten sonra mutlaka borcun ödenip haczin kaldırılması ile ilgili yazı yazın vergi dairesine başıma geldi oradan biliyorum borcu ödedik fakat aracın üstündeki haczi kaldırmamışlardı sonra bir yerde araçta haciz var denince vergi dairesine dönüp neden diye sorduğumuzda "eee bize kaldırın demediniz dediler. ????" Üstelik bu soruyu resmi yollardan sordum ve resmi olarak verdikleri cevap bu çerçeveletip duvara asmayı düşünüyordum.

Yorum bağlantısı

başka bir vergi borcundan dolayıdır bence bu.kuyucak vergi dairesine sormak gerek

Benimde aklıma bu geldi,yoksa 2 adet vergi borcu için bu yapılmaz diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benimde aklıma bu geldi,yoksa 2 adet vergi borcu için bu yapılmaz diye biliyorum.

Bende Artı trafik cezası var. Sıkıntı yok. Bence de başka bir borç var.
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Neden vergi borcundan dolayı haciz gelmiyor ? Bunu anlayamadım ben.. 2014 den kalan borcu var adamın haciz kararı da bence yerinde. 3-5 aylık bir mazisi olsa neyse gecikmenin..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

3 tane ödenmemiş Mtv den dolayı haciz geleceğini sanmıyorum eğer geliyorsa lanet olsun böyle sisteme böyle adalete derim gerisini yazmayayım 

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Ben bu güne kadar araç vergilerimi hep satacağım zaman yatırdım . Hala'da öyle yapıyorum  , 2 tane'de bende var :) O işte başka bir şey vardır .

tarihinde Ali Gürsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Benimde ödemediğim 2 bandrol ve 1 trafik cezam vardı baktım haciz falan yok ama daha önceden 2 ceza yemiştim ama ödediğim cezada gözüküyor neden acaba  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

Az önce vergi dairesi ile gorustuk sadece MTV borcundan dolayı olduğu söylendi yeni yasa boyleymis maalesef

Yorum bağlantısı

Az önce vergi dairesi ile gorustuk sadece MTV borcundan dolayı olduğu söylendi yeni yasa boyleymis maalesef

Peki sordunuz mu kaç taksit gecikirse böyle bir haciz durumu oluyor ? Sizinki 2014 yılından kalma borç olduğu için olabilir mi yani ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Haciz vergiden dolayı olmayabilir. Bir araştırı. Sistemde vergi borcu gözükür vergi borcundan haciz gelmez.

Gelir Metin Bey. yakalama bile gelir.. 

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

3 tane ödenmemiş Mtv den dolayı haciz geleceğini sanmıyorum eğer geliyorsa lanet olsun böyle sisteme böyle adalete derim gerisini yazmayayım 

devlet alacağını bırakmaz, vereceğini zor verir. merak etmeyin. :rolleyes:   peki siz verginizi ödemezken sorun yok ta devlet gecikmiş alacağını alırken mi lanet oluyor.  :unsure2:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...