İçeriğe Yönlendir

Mtv 2 Taksit Ödenmediği Için Vergi Dairesi Haciz Koymuş

Güven Kaya

Recommended Posts

(düzenlendi)

devlet alacağını bırakmaz, vereceğini zor verir. merak etmeyin. :rolleyes:   peki siz verginizi ödemezken sorun yok ta devlet gecikmiş alacağını alırken mi lanet oluyor.  :unsure2:

Devlet herkese aynı muameleyi yapmayıp gücünün yettiği sade vatandaşın malına haciz konunca evet o zaman lanet oluyor işte..aynı işlemi herkese uyguladıkları gün işte o zaman lanet olsun böyle sisteme demeyeceğim..devlet eğer ülkeyi soyup soğana çevirenlere göz yumar, onlardan alacağı vergileri tahsil etmez, kendi adamlarına inanılmaz vergi afları çıkartır, trilyonluk vergi yükünden onları kurtarır, sonra da gelip 2 tane mtvsini ödeyememiş ve devlete karşı sesini çıkartamayan vatandaşın tepesine çökerse işte o zaman bende lanet olsun derim. adaletse, kanunsa, yasaysa herkese eşit uygulanacak.. neyse konuşmayayım daha fazla sıkıntı çıkacak kurallar gereği.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Devlet herkese aynı muameleyi yapmayıp gücünün yettiği sade vatandaşın malına haciz konunca evet o zaman lanet oluyor işte..aynı işlemi herkese uyguladıkları gün işte o zaman lanet olsun böyle sisteme demeyeceğim..devlet eğer ülkeyi soyup soğana çevirenlere göz yumar, onlardan alacağı vergileri tahsil etmez, kendi adamlarına inanılmaz vergi afları çıkartır, trilyonluk vergi yükünden onları kurtarır, sonra da gelip 2 tane mtvsini ödeyememiş ve devlete karşı sesini çıkartamayan vatandaşın tepesine çökerse işte o zaman bende lanet olsun derim. adaletse, kanunsa, yasaysa herkese eşit uygulanacak.. neyse konuşmayayım daha fazla sıkıntı çıkacak kurallar gereği.

Devletle hükümeti karıştırıyorsunuz... 

Hükümet için ise oy vermekten başka elimizden gelen bişey yok... 

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

MTV  borcu olan arkadaşlar mutlak süretle e devletten plakanızı sorgulatın. Allah muhafaza yakalamaya falan düşer işiniz zorlaşır. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Devletle hükümeti karıştırıyorsunuz... 

Hükümet için ise oy vermekten başka elimizden gelen bişey yok... 

Ben karıştırmıyorum Mehmet abi, birbirine karıştı zaten artık.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

3 gün önce banka hesabımdaki tutarın 700 küsür lirasına bloke koyulmuş GİB tarafından. Girdim baktım geçmiş trafik cezası ve yargı harcı borcum bulunuyormuş.

Gittim Vergi dairesine, borcu ödedim ve banka hesabımdaki blokeyi kaldırttım. Nihayetinde bankada parasını bulamadığını mecburen haciz kararı çıkararak tahsil cihetine gidiyor.

Haciz kararı çıkmışsa da, mutlak surette yakalama kararı da çıkmıştır. Çünkü haczedilmesine karar verilen alacağın mukabili bulunan mal varlığına el koymak memur arkadaşların sorumluluğundadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

3 gün önce banka hesabımdaki tutarın 700 küsür lirasına bloke koyulmuş GİB tarafından. Girdim baktım geçmiş trafik cezası ve yargı harcı borcum bulunuyormuş.

Gittim Vergi dairesine, borcu ödedim ve banka hesabımdaki blokeyi kaldırttım. Nihayetinde bankada parasını bulamadığını mecburen haciz kararı çıkararak tahsil cihetine gidiyor.

Haciz kararı çıkmışsa da, mutlak surette yakalama kararı da çıkmıştır. Çünkü haczedilmesine karar verilen alacağın mukabili bulunan mal varlığına el koymak memur arkadaşların sorumluluğundadır.

Alacağın cebren tahsilini çabuklastirmak maksadıyla önce kolay olan ve sistemden görülebilen banka hesaplarına haciz konuluyor haciz tutarı alacağı karşılamaya yetmezse hacze borç miktarıyla sınırlı olmak kaydıyla taşınırlar (devletten alacaklar, motorlu taşıt, maaş, ikramiye, hak ediş vs) ve taşınmazlar olarak devam ediliyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Hacizli araçlar bir gece ansızın sokağımızda belirmişti. Buradan da yazmıştım. Hiçbirşey yapılamıyor. Hacizli demek hükümsüz bir ibare. Arkadaşınıza söyleyin hiçbirşey olmaz. Hacizli araçlara karşı devletimizin eli kolu bağlı. Yakalama kararı es kaza çıksa bile kapalı otoparklara çekildiği zaman polisler de basiretsiz kalıyor. Neymiş efendim çekiciler giremiyormuş. Yakalama kararı çıkarsa kapalı otoparka çekin. Hatta arabaları değiş tokuş edelim ben kullanırım. Benim arabayı o alsın. O derece yani. Bakın yine anılarım canlandı sinir oldum. :)

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Yalnız çevirmelerde değil, İsparklarda, hava alanlarında  yakalama listesinde ki plakalar mevcut ,oralardan da alırlar.

Yasa da ne değişmiş bilmiyorum ama 2 taksit için haciz bana da mantıklı gelmiyor.Yeni uygulama sanırım.

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

Hacizli araçlar bir gece ansızın sokağımızda belirmişti. Buradan da yazmıştım. Hiçbirşey yapılamıyor. Hacizli demek hükümsüz bir ibare. Arkadaşınıza söyleyin hiçbirşey olmaz. Hacizli araçlara karşı devletimizin eli kolu bağlı. Yakalama kararı es kaza çıksa bile kapalı otoparklara çekildiği zaman polisler de basiretsiz kalıyor. Neymiş efendim çekiciler giremiyormuş. Yakalama kararı çıkarsa kapalı otoparka çekin. Hatta arabaları değiş tokuş edelim ben kullanırım. Benim arabayı o alsın. O derece yani. Bakın yine anılarım canlandı sinir oldum. :)

Yakalama çıkar mı acaba sizdeki anı neydi :D 

Yorum bağlantısı

Yakalama çıkar mı acaba sizdeki anı neydi :D

Alacağınızdan ötürü haciz kararı çıkartmak için yüklü bir para veriyorsunuz. Hacizli araçlara dediğim gibi devletimiz birşey yapmıyor. Daha da yüklü bir para verip yakalama kararı çıkartıyorsunuz. Buna kimse yanaşmıyor. 3-5 bin gibi bir para vermeniz gerekiyor çünkü. Yakalama çıksa da kapalı otoparka saklanırsanız birşey yapılamıyor.

Kapımızın önünde bir gece ansızın beliren, hacizli, ama yakalama kararı olmayan minibüsler için neler neler yaptım. Bimer'e bile yazdım, geldik, araçları bulamadık diye kafadan attılar. Mustafa Karabulut arkadaşımız bana buradan önerilerde bulundu. Haciz koyduran adamı bulup, yakalama kararı çıkartmaya ikna et v.s. falan diye. Sağolsun yardımcı olmaya çalıştı elinden geldiğince. Yol gösterdi ama ben devlet miyim? Ne uğraşıp daha da belaya bulaşacam. Koca koca minibüs iki tane üstelik. Yine adamları biz kendimiz bulduk, çektirttik minibüsleri 3-4 ay sonra. Sorunumu çözdüm.

Anı:

Biz kira alacağımız için kiracının arabasına önce haciz sonra yakalama kararı çıkarttık. Üstelik adam korsan taksicilik yapıyordu. Araba bulunamadı bir türlü. Ben babamla aradım, arabayı kapalı bir otoparkta buldum. Emniyete gidip omuzu yıldızlı bir polise arabanın yerini, kaçta girip, kaçta çıktığını söyledik. Kapalı otoparklardan araç çekemiyoruz, çekicilerimiz sığmıyor, vatandaşlar da bunu bildiği için bu şekilde bizden kurtulabiliyorlar dedi. Zorla anahtar alın, panzere bağlayıp çekin dedim, o zamanda vatandaşın malına zarar veriliyormuş.

Başka işler mi dönüyor, nasıl yakalanamıyor, saat gün, tarih, tanıdık, torpil v.s. ile adamın arabasını yakalattık. Orda da bizden başka adamlarda haciz koydurduğundan paramızın hepsini alamadık.

Yani kardeşim konuşturma, söyletme beni işte uzun uzun. Başımı belaya sokma benim de burada olup bitenleri yazdırıp. Sonuç olarak bin arabana git işte.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Özgür bey'in anlattıkları şahsi icra  ve doğrudur.

Vergi borcun da ise  Devlet var. Havalanın da arabasını kaptıran çok örnek gördüm.

Kısaca; yasamı değişmiş ne, demek böyle bir durum olabiliyor. Çoğu kişi ihmalden ödemiyor. Ekonomik gerekçeler dışın da ,MTV' leri ödemek lazım.

Araç kaptırılırsa ,astarı yüzünden pahalıya gelir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...