İçeriğe Yönlendir

Ka - Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Problemi

Kadir Özdemir

Recommended Posts

Kadir Özdemir

Merhaba başımdan geçen olayı anlatayım aracıma sonradan uzaktan kumandalı merkezi kilit takılmış 2 uzaktan kumanda var bir tanesi bir süre önce kumanda etmemeye başladı diğeriyle açıyordum o da birkaç gündür açmamaya başladı ama 10 kerede 1 kere açıyordu pili zayıflamış diye düşündüm (ama 2 kumandanın da düğmesine basınca led ışık yanıyor).bugün acil bir yere gitmem gerekiyordu sol kapıdan anahtarla açayım gireyim dedim anahtarla sol kapı açılmıyor sağ tarafa da çok yanaşmışım açma şansım olmadı bagajdan girdim :-) neyse işim bitti aracı bir yere çektim sağ kapı anahtarla açılıyor ama sol açılmıyor sağ kapıyı anahtarla açıp kapıyı açınca da alarm ötmeye başlıyor ve baya bir süre ötüyor mecbur akşamdı milleti rahatsız etmemek için kaput içindeki alarm hoparlörünün kablosunu kestik çünkü alarmın sigortasını bulamadık sonra bulduk obd takılan yere sigorta takmışlar ama kabloyu kesmiş bulunduk iş işten geçti.Acaba kumandaların pilleri mi bitmiştir pilleri bitse kumandalardaki led ler yanar mı? Yoksa sistemde mi bir sorun var? Sağ kapı anahtarla açılırken solun açılmamasının sebebi ne olabilir?Şimdilik sigortasını söktük bir süre böyle kullansam bir sorun olur mu? Teşekkür ederim şimdiden.

Yorum bağlantısı

Sorun yüzde 99 kumanda pilinde. Kaliteli bi pille uzun zaman sıkıntı yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
ilhan yalçın
(düzenlendi)

Benimde toyota yariste basima gelmisti. pil zayif oldugu icin sifre eslesmiyor kapilar acilmiyordu. En son anahtari dagittim pile bastirip alarmi devre disi birakip arabayi calistiridim. Gidin yeni sony pil takin hayatiniza kaldigi yerden devam edin:)

tarihinde ilhan yalçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sol kapı anahtar ile her türlü açılmalı. Anahtarı sokuyorsunuz, boşa mı dönüyor? Ne oluyor?

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Sorunu bir çift pil ile hallettim olan hoparlör kablosuna oldu onu yaptırcam :-) Sani bey sol kapıya anahtarı takınca boşa dönmüyo normal açılır gibi dönüyo ama kilidi açmıyo sağda sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sorunu bir çift pil ile hallettim olan hoparlör kablosuna oldu onu yaptırcam :-) Sani bey sol kapıya anahtarı takınca boşa dönmüyo normal açılır gibi dönüyo ama kilidi açmıyo sağda sıkıntı yok.

Kilit mekanizması bozulmuş o halde. Mekanizma mutlaka düzeltilmeli.

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Kaportacıya mı göstermem lazım 2 buçuk senedir uzaktan kullandığım için farketmemişim pil bitince farkettim :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Kadir Özdemir

Tektar merhaba uzaktan kumandayla idare ediyordum kilit işini bugün biraz boş vaktim vardı döşemeyi söküp mekanizmaya baktık sanırım problem göbekte acaba tamiri olurmu yada yenisi bulunurmu yenisi bulunsa anahtarda değişmiş olacak ama.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tektar merhaba uzaktan kumandayla idare ediyordum kilit işini bugün biraz boş vaktim vardı döşemeyi söküp mekanizmaya baktık sanırım problem göbekte acaba tamiri olurmu yada yenisi bulunurmu yenisi bulunsa anahtarda değişmiş olacak ama.

Anahtar değişmez, yeni kilidi varolan anahtara göre kodlayabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...