İçeriğe Yönlendir

Printer Tavsiyesi

Misafir

Recommended Posts

Evde kullanılacak ve haftada belki 5-10 sayfa belge yazdırılacak yani çok fazla kullanılmayacak uygun fiyatlı bir yazıcı arıyorum, asıl önemlisi kartuş fiyatı uygun olan bir model olması malum bazı kartuşların fiyatları yeni bir printer fiyatında oluyor. Tavsiye edebileceğiniz bir printer modeli var mı acaba?

Mesela ben şunları buldum ne dersiniz ?

http://www.hepsiburada.com/canon-pixma-e514-fotokopi-tarayici-yazici-p-BD500308

http://www.hepsiburada.com/canon-pixma-e404-tarayici-fotokopi-yazici-p-BD801597

http://www.hepsiburada.com/hp-deskjet-1510-fotokopi-tarayici-yazici-b2l56b-p-BD800048

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı

İmkanın varsa tonerli bir tane lazer al birim basım maliyetin ucuz olsun, özellikle belge yazı vs basacaksan daha hızlı ve daha kaliteli baskı alırsın. 

Örnek: http://www.akakce.com/yazici/en-ucuz-hp-laserjet-pro-p1102-lazer-fiyati,147716.html

Aslında çok mantıklı da renkli basım falan gerekirse sıkıntı olacak benim yiğene alacağız ödev vs renkli lazım olursa sıkıntı olur diye mürekkep püskürtmelilere yöneldim.

al bir tane lazer kurtul abi :D

Lazerde dert yok tasa yok haklısın :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Aslında çok mantıklı da renkli basım falan gerekirse sıkıntı olacak benim yiğene alacağız ödev vs renkli lazım olursa sıkıntı olur diye mürekkep püskürtmelilere yöneldim.

Lazerde dert yok tasa yok haklısın :)

Abi kartus derdini unutursun sene bazinda hesaplarsan daha uyguna gelir
Yorum bağlantısı

Bitmeyen kartuş yazıcılar var ondan al.

Mürekkepleri dışındaki tanka ekliyoruz sanırım peki kuruma vs yapmıyor mu ?

HP almayın yeter  :)

Bugüne kadar çok hp kullandım neden öyle dedin ?  :unsure2:

Yorum bağlantısı

Mürekkepleri dışındaki tanka ekliyoruz sanırım peki kuruma vs yapmıyor mu ?

Bugüne kadar çok hp kullandım neden öyle dedin ?  :unsure2:

Ofiste şu an 5 tane yazıcı var, 3 tanesi hp ve her hafta servis çağırıyoruz  :) 2 tane oki var 3 yıldır sadece bakımları yapıldı  :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

abi 200 300 civarına ikinci eller var temiz onlara bak yazıcı tarayıcı faks olanlara hem daha cok kullanıslı olur

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çokça yorumlar yazılmış.

10 senedir IT sektörünün içindeyim. Tecrübelerimi yazayım:

HP'nin her zaman için alınacak ve alınmayacak modelleri mevcuttur. Ev tipi ürünlerde ofisimde kendim de kullandığım çok memnun olduğum, kartuşu 10$ olan Deskjet 46xx serisini şiddetle öneririm. Ben bitmeyenkartus.com dan dolum seti de aldım, doldurup doldurup kullanıyorum.

Canon'lar da sağlam olmasına rağmen bir süre sonra kartuş bulunmuyor.

Laser printer'lar toner olarak pahalıdırlar ama kuruma donma gibi bi durum yok. Ha, toner ile 2000 sayfa çıktı alacaksınız. Bu çıktılar için 100-150$ arası para ödeyeceksiniz. Ne kadar sürede kendini amorti eder, bilemedim.

Benim önereceğim model:

http://www.hepsiburada.com/hp-deskjet-ink-advantage-4645-faks-fotokopi-tarayici-wifi-yazici-b4l10c-p-BD501194

wifi ile evin neresine koyarsanız koyun, çıktı alabileceksiniz. Wi-fi'niz yoksa usb den de bağlayabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Çokça yorumlar yazılmış.

10 senedir IT sektörünün içindeyim. Tecrübelerimi yazayım:

HP'nin her zaman için alınacak ve alınmayacak modelleri mevcuttur. Ev tipi ürünlerde ofisimde kendim de kullandığım çok memnun olduğum, kartuşu 10$ olan Deskjet 46xx serisini şiddetle öneririm. Ben bitmeyenkartus.com dan dolum seti de aldım, doldurup doldurup kullanıyorum.

Canon'lar da sağlam olmasına rağmen bir süre sonra kartuş bulunmuyor.

Laser printer'lar toner olarak pahalıdırlar ama kuruma donma gibi bi durum yok. Ha, toner ile 2000 sayfa çıktı alacaksınız. Bu çıktılar için 100-150$ arası para ödeyeceksiniz. Ne kadar sürede kendini amorti eder, bilemedim.

Benim önereceğim model:

http://www.hepsiburada.com/hp-deskjet-ink-advantage-4645-faks-fotokopi-tarayici-wifi-yazici-b4l10c-p-BD501194

wifi ile evin neresine koyarsanız koyun, çıktı alabileceksiniz. Wi-fi'niz yoksa usb den de bağlayabilirsiniz.

Laserin toner parasını amorti etmek evde sadece bir ilkokul öğrencisinin ödevlerini yazdırarak sanırım çok uzun sürer o nedenle tavsiye ettiğiniz modeli de listeye aldım, Bu arada Canonlardaki kartuş sıkıntısı her model için geçerli mi peki? Yani bir tür pazarlama taktiği mi? Kartuş üretimini bir süre sonra durdurup insanları yeni printer almaya mı itiyorlar ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Laserin toner parasını amorti etmek evde sadece bir ilkokul öğrencisinin ödevlerini yazdırarak sanırım çok uzun sürer o nedenle tavsiye ettiğiniz modeli de listeye aldım, Bu arada Canonlardaki kartuş sıkıntısı her model için geçerli mi peki? Yani bir tür pazarlama taktiği mi? Kartuş üretimini bir süre sonra durdurup insanları yeni printer almaya mı itiyorlar ?

Hayır, Canon az satıldığı için arz talep meselesi, bir süre sonra kartuş bulunmuyor. Getirilmiyor satılmadığı için.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hayır, Canon az satıldığı için arz talep meselesi, bir süre sonra kartuş bulunmuyor. Getirilmiyor satılmadığı için

Anladım teşekkür ederim, uzak durmakta fayda  var o zaman 

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben bir ay kadar önce bitmeyenkartuş.com un sattığı canon wifi bir yazıcı aldım,245 TL gibi bir rakama, epey büyük bir tankı var ve doluma müsait. Memnunum şimdilik gayet başarılı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bende de Hp yazıcı var, 106 santim kağıda baskı yapıyor memnun değilim.. :) Bitmeyen kartuş sistemini uyguladım, yinede kuruyor. Yazın iş olmuyor makineyi açık bırakıyoruz ki arada sırada uyanıp kendi kendine bir şeyler yapıp kafayı hareket ettiriyor falan ama nafile.. Lazer güzel sistemdir ama ev kullanımı için pahalı maalesef, kartuş fiyatı uygun cihaz bakmalısın Doğuş.  ;)

Yorum bağlantısı
Hasan Mustafa Öz

sadece siyah çıktı alınacaksa Lazer - tonerli alabilirsiniz.

Çünkü mürekkep 10  15 gün kullanılmayınca kuruyor. ayrıca

baskı maliyeti yüksek. hp 1515 model kartuş orjinali 40 tl = 360 sayfa

dolum yaparsanız max 10 tl. ama bir kartuş en fazla 3  4  defa dolabilir.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bende de Hp yazıcı var, 106 santim kağıda baskı yapıyor memnun değilim.. :) Bitmeyen kartuş sistemini uyguladım, yinede kuruyor. Yazın iş olmuyor makineyi açık bırakıyoruz ki arada sırada uyanıp kendi kendine bir şeyler yapıp kafayı hareket ettiriyor falan ama nafile.. Lazer güzel sistemdir ama ev kullanımı için pahalı maalesef, kartuş fiyatı uygun cihaz bakmalısın Doğuş.   ;)

Hepsi kuruyor bu kartuşların en can sıkıcı yanıda o abi zaten  :unsure2:Lazer olacak gibi bu gidişle bakalım

sadece siyah çıktı alınacaksa Lazer - tonerli alabilirsiniz.

Çünkü mürekkep 10  15 gün kullanılmayınca kuruyor. ayrıca

baskı maliyeti yüksek. hp 1515 model kartuş orjinali 40 tl = 360 sayfa

dolum yaparsanız max 10 tl. ama bir kartuş en fazla 3  4  defa dolabilir.

Ödevleri için kullanacak benim yiğen en kötü siyah beyaz basar artık  :)

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...