İçeriğe Yönlendir

F1 Brc Sorunlarım

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi

Arkadaşlar, ciddi sıkıntılar yaşamaktayım, yardım ve yorumlarınızı bekliyorum:

1. Yokuş çıkarken veya özellikle 5. viteste motora yük bindirdikten sonra debriyaj+ fren yaptığımda motor stop ediyor (hareket halinde)
  2. LPG ile kullanım gerçekleşince araç marş'ı çok geç alıyor. Bazende kontağa dokunur dokunmaz motor bi tur dönüp tekrar geç marş alıyor..  (düzenli benzin kullanımında hiç sorun yok)
  3. Benzinden lpg ye geçince silkeleme oluyor,
  4. LPG rolantide iken arada bir hafif tekliyor.

Geçenlerde regülatörün su kaçırdığını gördüm ve regülatör sökülüp dirsekler değişti. 2-3-4 bu işlemden sonra oldu.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

motor elektrikTesisatla ilgili sikintilar olabilir ayni focustan bizdede bizdeki atiker dedigin sorunlari yapiyor arada hele klima calistirdginda stop bile e diyo bizimkisi

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Önce benzinde düzgün mü ondan emin ol...

Benzinde herşey düzgün ve olması gerektiği gibi Emmi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kutup başını sök. 30-45 dk öyle klasın. sonra bi 20 km felan benzinle gez.  sonra git lpg ayarı yaptır. rölantiyi ayarı yaparken tüm elektrik yükünü açsınlar klima sis farı  arka rezistans felan filan. diğer ayarı obd cihazı bağlayarak yolda yapsın. çiçek gibi olur.

eğer elinde elm327 felan varsa bu işlemlerden önce  onda long term fuel trim - short term fuel trim (ltft-stft) değerlerini yaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
  1. LPG ile kullanım gerçekleşince araç marş'ı çok geç alıyor.

Her halukarda lpg kalibrasyonun bozuk... 

Benzinde kullan aracı, sonra lpg kalibrasyonu yaptır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

kutup başını sök. 30-45 dk öyle klasın. sonra bi 20 km felan benzinle gez.  sonra git lpg ayarı yaptır. rölantiyi ayarı yaparken tüm elektrik yükünü açsınlar klima sis farı  arka rezistans felan filan. diğer ayarı obd cihazı bağlayarak yolda yapsın. çiçek gibi olur.

eğer elinde elm327 felan varsa bu işlemlerden önce  onda long term fuel trim - short term fuel trim (ltft-stft) değerlerini yaz.

Mustafam kutup başını söküp benzinde 200 km kadar kullandım.  sonrasında (ayar yaptırmaya gitmeden) lpg ye aldım.  LPG son ayarı kayıtlı kalırmı kutup başı sökülünce yoksa fabrika ayarında mı çalışır araba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Mustafam kutup başını söküp benzinde 200 km kadar kullandım.  sonrasında (ayar yaptırmaya gitmeden) lpg ye aldım.  LPG son ayarı kayıtlı kalırmı kutup başı sökülünce yoksa fabrika ayarında mı çalışır araba?

İyi yapmışsın ama ayara da benzinle gitmen lazımdı. Orada benzin haritasına göre kalibrasyon yapılacaktı. Sen lpg ye aldığında muhtemelen yine düzgün oluşturulan benzin haritasını bozmuşsundur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

200 km gitmen gerkesiz. sök takla sıfırlamıyor  zetec ecü reset felan yaz. 1.6 için direk yok ama 2.0 da mesela ana sigorta felan söküyorlar. onun yerine 30-40 dk beklersende  elektorik devreler sıfırlanıyor. sonra  ilk  bilmem kaç km araç yeni benzin haritasını çıkarıyor.  obd cihazına bağlatıp kontrol et. s

sabahları egsozdan çiğ  benzin atıyorsa araç zengine düşüyor boğuluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Selam tekrar. az önce gittim kontrole, basınç çok yüksek  1200 lerde olması gereken basınc 1900lerde.  Yüksek ihtimalle o yüzden saçmalıyor. 

Arka gaz deposunda bir vana var Gazı kesen. O yarım açıktı regülatör dirsek değişimi öncesi. Şuan tam açık.  Alakası olabilir mi?   

Bahsettiğim valf şu.  Acaba onun basınca etkisi var mı?

20150719214415.jpg

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Tüpün beynini değiştir semih......Ben değiştirince düzelmişti....

Tamir kiti uygulanacak abi. içi yenilenecek. düzelmezse üstünü tamamlayıp yeni beyin takacağız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Prins zavoli brc lovato okcan vs..Vs.. Bir çok lpg li aracım oldu...Atiker lpg var diye ilanına bile bakmadığım araçlar oldu.

Ama her lpg de sıkıntı yaşadım,,,

4 aracımda atiker vardı.Biri ıh demedi arkadaş...

Ön yargılarımı yıktı...

Brc tüm kitleri m de kalibrasyon sorunu yaşadım... Brc diğer kid ler gibi değil ince ayar ister yola çıkıp ayar ister vs... Ama bizim ustalar uğraşmaz...

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Beyindeki(regülatördeki)  conta ve diyafram çürümüş. Değiştirdik ve sorunlar düzeldi.  :good1:  Geç marşa sebep olan kaçaklar kesilmiş oldu.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...