İçeriğe Yönlendir

Gündüz Farı Tavsiyesi

Kemal Arslan

Recommended Posts

Kemal Arslan

Selam,

Aracımda piyasa bulunan standart led gündüz farlarından taktırmıştım. Tabi ki ömürleri çok kısa olduğu için 6 ayda bir taraf göz kırpmaya başladı.  Ben de ebay 'den aşağıdaki Cob Ledi sipariş verdim.

http://www.ebay.com/itm/2x-Super-Bright-COB-Car-LED-Lights-12V-For-DRL-Fog-Driving-Lamp-Waterproof-CEUS-/221746794221?hash=item33a1238eed&vxp=mtr

Bunun montajını plakanın alt tarafına yaptırdım. Işığı filan çok güzeldi, kendisi de güzel duruyordu.  Kabloları sallanıyordu. Bugün dedim şunlara kablo bağı atayım kopmasın. Bir baktım ledleri çalmış şerefsizin biri. Güzelce kablosunu da ek yerinden ayırmış. Zarar vermeden ledlere sökmüş götürmüş. Bir tarafın yapışkanını alamamış üzüldüm ona. Hem çok güldüm hem bolca sövdüm yedi sülalesini de katarak. Neyse, durum bu.

Şimdi aynısından yedek getirtmiştim ama taksam tekrar çalacak şerefsizler. Güzel durunca aynı şeyi yapacaklar. Gündüz farı için külfetli olmayacak, çalınamayacak ne önerirsiniz ? Bu Cob ledler için montaj önerisi de olabilir başka bir ürün de olabilir. Radyatör ızgarasının arkasına taksam diye düşündüm ama emin değilim. Sonra  farın içine angel eye gibi bir şey alayım takayım diye düşündüm emin olamadım. Yapan varsa bilgi rica ediyorum lütfen. Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uzun farları gündüz farı gibi kullanın. Talip abi'den ya da Servet abi'den modül alabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Arslan

Uygulama resmi var mı acaba kafamda oluşturamadım. Uzun far değil mi yazım hatası yok ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Modül uzun farları yarı güçte yakıp gündüz farı niyetine kullanılıyor. Görsellikten ziyade tamamen amacına yönelik yani.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Arslan

Evet görsellikten ziyade işlevselmiş.  Elo 'nun gecikmeli gündüz far rölesi de vardı elimde ledleri onunla kullanıyordum. Far içine angel eye yada düz gündüz farı ledi döşetsem zor ve masraflı mı olur ? Hem röleyi de kullanmış olurum. Uzun farı kullanmak için aracın elektrik sistemine tekrar müdahale etmek gerekecek şimdi. Bir de lamba ömrü ne kadar etkileniyor hep sıcak oluyor ampul ? Alternatif bulamazsam en mantıklısı tabi ki uzun farı kullanmak. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Modülün satışı hala yapılıyor mu ?

Evet devam ediliyor.

Evet görsellikten ziyade işlevselmiş.  Elo 'nun gecikmeli gündüz far rölesi de vardı elimde ledleri onunla kullanıyordum. Far içine angel eye yada düz gündüz farı ledi döşetsem zor ve masraflı mı olur ? Hem röleyi de kullanmış olurum. Uzun farı kullanmak için aracın elektrik sistemine tekrar müdahale etmek gerekecek şimdi. Bir de lamba ömrü ne kadar etkileniyor hep sıcak oluyor ampul ? Alternatif bulamazsam en mantıklısı tabi ki uzun farı kullanmak. 

Elektrik tesisatına müdahale yok. İlgili sigortalar çıkarılıp modül dahil ediliyor

Ampül %25 güçte yanıyor. Yaklaşık 15 watt civarı tüketimi var. Bu şekilde kullanım lamba ömrünü uzatıyor. Ani akımla yüklenme yapılmadığı için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Evet devam ediliyor.

Elektrik tesisatına müdahale yok. İlgili sigortalar çıkarılıp modül dahil ediliyor

Ampül %25 güçte yanıyor. Yaklaşık 15 watt civarı tüketimi var. Bu şekilde kullanım lamba ömrünü uzatıyor. Ani akımla yüklenme yapılmadığı için

İlan linkiniz var mı ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

İlan linkiniz var mı ?

İlan linki yok. Ürünü isteyen adresini veriyor, ödemeye müteakip gönderiyorum. 110 tl satış rakamı

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

İlan linki yok. Ürünü isteyen adresini veriyor, ödemeye müteakip gönderiyorum. 110 tl satış rakamı

Peki İzmit'te kendiniz montaj yapıyormusunuz ? Çevremdeki oto elektrikçilere pek güvenemiyorum doğrusu :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sefer AKIN
(düzenlendi)

bende bu şekilde yaptım

yRVP99.jpg

68mZGE.jpg

WEbVRP.jpg

tarihinde Sefer AKIN tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arabanın üstünde yanarkende görebilirmiyiz, ellerinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

bende bu şekilde yaptım

Bekliyoruz canlı resimleri. Çok süper olmuş..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kemal Arslan

Gündüz farları Son hali 

a0bgbz.jpg

8Q7X7a.jpg

D90G0O.jpg

m5WRWR.jpg

Yaptığınız gündüz farının boyu ve eni nedir acaba ? 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yanıyor mu onlar? Güçsüz kalmış sanırım.

Yorum bağlantısı
Kemal Arslan
(düzenlendi)

Linkteki 8 'liyi kestiniz mi acaba ? Kestiyseniz herhangi bir işlem yaptınız mı yoksa kesip direk taktınız ve çalıştı mı ?

Ben de şu üründen almayı düşünüyorum ama boyutları sis farının orası için büyük, diğer yerler için de kalın. Takılabilecek bir yer bulamadım. Bu cob ledlerin ince uygun olanı var. Yapıştırma olduğu için onu da çaldılar aracın üzerinden. Herhalde güzel gözüktü birisine.  Bu yüzden düşünmüyorum onlardan takmayı bir daha. Bu en azından vidalı montajlı. 

http://www.ebay.com/itm/131588205169?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

tarihinde Kemal Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Emek güzel ama ne yazıkki bunlardan harbi gündüz farı olmaz, biliyorsunuz değilmi arkadaşlar, size bunun gibi şeyler lazım.

http://www.ebay.co.uk/itm/3-5-LEDriving-CREE-High-Power-LED-Daytime-Running-Light-Fog-Lamps-Xenon-White-/141582384945

yada bunu alıp olayı bitirirsiniz :) bu yada bunun taklidi, daha ucuzdur...

LEDFOG.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Arslan

Emek güzel ama ne yazıkki bunlardan harbi gündüz farı olmaz, biliyorsunuz değilmi arkadaşlar, size bunun gibi şeyler lazım.

http://www.ebay.co.uk/itm/3-5-LEDriving-CREE-High-Power-LED-Daytime-Running-Light-Fog-Lamps-Xenon-White-/141582384945

yada bunu alıp olayı bitirirsiniz :) bu yada bunun taklidi, daha ucuzdur...

LEDFOG.jpg

Bu osram 'ın çok güzel ama fiyatları çok uçuk. Benzeri bir universal sis/drl alsak bizimkilere takılır mı ? Bir de bunların normal sis farı çalışıyor değil mi ? 

Ben ciddi anlamda ışık veren şunlardan deneyeceğim plakalığın altına iki tarafına.

http://www.ebay.com/itm/2pcs-COB-LED-White-Lamp-Car-Vehicle-Daytime-Running-Light-Warning-Lamp-/261992643132?hash=item3cfffa7a3c:g:VRcAAOSwjVVVwNdn&vxp=mtr

Cob led olduğu için aydınlatması çok yüksek. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...